Przełącznik zadań przechodzi do wyświetlania innego niż podstawowy w Mavericks


137

Używam OS X Mavericks na komputerze z dwoma wyświetlaczami, które nie są dublowane.

Jeden z nich jest skonfigurowany jako ekran główny przy użyciu położenia paska menu w oknie Preferencje systemowe, w stylu sprzed Mavericks. (Chociaż oba wyświetlacze mają pasek menu).

Problem: cmd+ tabPrzełącznik zadań czasami pojawia się na dodatkowym ekranie zamiast na podstawowym. Gdy zacznie pojawiać się na dodatkowym wyświetlaczu, może wkrótce wrócić do głównego.

Pytania:

  1. Dlaczego tak się dzieje? Widziałem to więcej niż jeden raz, ale jeszcze nie rozgryzłem tego wzoru.

  2. Jak skonfigurować przełącznik zadań, aby pojawiał się tylko na głównym ekranie?

Edytować:

Zgodnie z podobnym pytaniem Jak wybrać, na którym ekranie wyświetla się Application Switcher? , zachowanie zależy od tego, który wyświetlacz ma dok. Dalsze pytanie wariantowe:

2 '. Jak skonfigurować dok, aby pojawiał się tylko na głównym ekranie?

Odpowiedzi:


162

Odpowiedziałem tutaj na podobne pytanie - zachowanie cmd-tab na Mavericks z wieloma wyświetlaczami

Przełącznik zadań podąża za dokiem. Jeśli Dock jest na ekranie 1, przełącznik zadań pojawi się na ekranie 1. Jeśli dok jest na ekranie 3, przełącznik zadań pojawi się na ekranie 3. Itd.

Aby wyświetlić Docka na ekranie, możesz użyć kilku metod.

Metoda 1 - Przesuń mysz na dół żądanego wyświetlacza. Nie zatrzymuj się jednak, gdy dojdziesz do dolnej części wyświetlacza, spróbuj przesunąć go dalej w dół, tak jakbyś naciskał kursor w dół ekranu. Ta akcja każe Dockowi przejść do tego ekranu. Jest to jednak tymczasowe, co oznacza, że ​​Dock pozostanie na tym ekranie, dopóki nie wykonasz tej czynności na innym ekranie lub nie uruchomisz ponownie komputera Mac.

Metoda 2 - Zmieni to domyślny punkt początkowy twojego Docka. W Preferencjach systemowych> Wyświetlacze> Aranżacja możesz przeciągnąć pasek menu z jednego wyświetlacza do drugiego w tym oknie ikon wyświetlania. Zobacz załączone zdjęcie w celach informacyjnych. To zmienia domyślną preferencję, aby zawsze wyświetlać Dock na żądanym ekranie, do którego przeciągasz pasek menu w tym panelu preferencji, kiedy uruchamiasz i / lub logujesz się na swoje konto użytkownika. Nadal możesz użyć metody 1, aby tymczasowo zmienić lokalizację Docka, ale po ponownym uruchomieniu powróci do wskazanego tutaj ekranu.

Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Aranżacja


4
O! Muszę wykonywać Metodę 1 na moim podstawowym ekranie podświadomie. Czy istnieje sposób, aby wyłączyć to zachowanie polegające na przełączaniu doków z długim przeciąganiem w dół?
Ryan McGeary

@RyanMcGeary - Jeśli dobrze cię rozumiem, chcesz, aby domyślny przełącznik paska menu / zadań był ustawiony domyślnie na głównym ekranie, bez konieczności przeciągania w dół, aby przywołać dok. Jeśli tak, skorzystaj z metody 2, domyślnie zostanie wybrany wybrany wyświetlacz, ilekroć jest podłączony.
Pan Królik

3
@MRRabbit Podejrzewam, że chce, aby zawsze pozostawał na głównym ekranie (tj. Wyłącz Metodę 1) - patrz superuser.com/questions/665004/…
Cebjyre

5
Uwaga: jeśli chcesz, aby stacja była wyświetlana na górze lub na dole, aby działała, jeśli stacja znajduje się po lewej stronie, przełącznik zadań zawsze pojawiałby się na lewym skrajnym monitorze, to samo, jeśli masz ją na dobrze.
Zinan Xing

1
Dzięki! Dobrze wiedzieć o (1). Ustawiłem (2) i nie mogłem zrozumieć, dlaczego przełącznik zadań pojawiał się na drugim monitorze. Wygląda na to, że będziemy musieli pamiętać o użyciu (1), aby przywrócić go do pierwotnego poziomu, gdy tylko wędruje.
I w końcu

31

Świetne pytanie!

Sam odpowiedziałeś # 1 - to znaczy Switcher pojawia się na monitorze, na którym ostatnio pokazano Dock.

Aby to zmienić, po prostu przesuń mysz na dolną część wyświetlacza, na którym chcesz pokazać przełącznik zadań (spowoduje to tymczasowe wyświetlenie stacji dokującej w OS X Mavericks, dopóki nie odsuniesz myszy od dolnej części ekranu).

Dock wyskakuje, gdy mysz na dole ekranu

Teraz Switcher pojawi się na tym ekranie, dopóki Dock nie pojawi się na jednym z innych ekranów.

Teraz, jak skonfigurować przełącznik zadań, aby pojawiał się na wyświetlaczu za pomocą wskaźnika myszy? Właśnie to chcę wiedzieć. ;-)


Mam ten sam problem. Masz rację, że przełącznik zadań podąża za Dockiem, ale nigdy nie mogę sprawić, aby Dock pojawił się na ekranie dodatkowym; Przesuwam mysz na dół i nic się nie dzieje.
Elliott

Czy używasz Mavericks (OS X 10.9)? W obszarze System> Preferencje> Dock znajduje się pole wyboru Automatycznie ukryj i pokaż Dock.
Brent Faust

Tak, używam Mavericks. Problem polega na tym, że Dock czasami przenosi się na ekran inny niż podstawowy i nie mogę go cofnąć. Wiem o tym polu wyboru, próbowałem zarówno z autohide, jak i bez niego. Powiedziałeś, że możesz przenosić stację dokującą między wyświetlaczami, przesuwając kursor na dół ekranu; to nie działa dla mnie.
Elliott

Ach, to dziwne. Działa dla moich konfiguracji monitorów 3 i 4. Spróbuj odznaczyć to pole wyboru. Następnie po przesunięciu kursora na dół ekranu Dock jest przenoszony na dół tego ekranu (tam, gdzie pozostaje).
Brent Faust

1
Co zaskakujące, dla tłumu ADD podkreślenie, że „Switcher pojawia się na monitorze, na którym ostatnio pokazano Docka”, było bardzo pomocne. Jakoś nie wiedziałem o tym.
Dan Rosenstark

22

Jak zauważono OP i inne odpowiedzi, Przełącznik zadań podąża za ostatnio umieszczonym dokiem.

Naprawianie problemu

Aby wyeliminować to zachowanie we wszystkich przypadkach, ukryj pasek menu na monitorze dodatkowym :

  1. Preferencje systemu
  2. Kontrola misji
  3. Turn Displays Have Separate SpacesOFF

Oczywiście wpłynie to na korzystanie z Spacji z wieloma monitorami, ale może to prowadzić do rozsądku.


Wystawa Duet i aranżacje z dziwnym zachowaniem

Kolejna dziwna uwaga jest taka, że ​​jeśli masz wyświetlacz, który jest widoczny poniżej głównego wyświetlacza w widoku aranżacji - jak w tym przykładzie z Duet - dostanie on dok, a zatem przełącznik. Przesuń go w bok lub powyżej, aby tego uniknąć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Miałem ten sam problem, chociaż mój drugi ekran był po lewej stronie. Podobnie dok. Przeniesienie Docka na prawą stronę pomogło.
Darmen Amanbayev

2

Edytować

Właśnie zdałem sobie sprawę, że byłem tu wcześniej i jest tuż powyżej! Odpowiedź to:

nie umieszczaj Duetu „poniżej” drugiego wyświetlacza w układzie!


Mam teraz ten problem. Jestem w Sierra z wyświetlaczem Duet (ekran główny Thunderbolt + Duet na iPadzie mini). Wszystkie opcje (w tym wyłączanie Displays Have Separate Spacesnie pomagają. Pasek menu znajduje się na moim głównym ekranie, ale stacja dokująca i przełącznik zadań znajdują się na iPadzie mini.

Jedynym obejściem, jakie mam na razie, jest umieszczenie stacji dokującej po prawej lub lewej stronie. Bardzo dziwne!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Żadna z powyższych metod nie działała dla mnie, ale próbowałem usunąć zaznaczenie i ponownie sprawdzić

Dok> Automatycznie ukryj i pokaż dok

i wydawało mi się, że to naprawiło. Przełącznik zadań powrócił do właściwego ekranu.


Nie działało dla mnie.
Sridhar Sarnobat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.