Czy zezwolenie aplikacjom na dostęp do twoich zdjęć jest bezpieczne?


9

Niektóre aplikacje do tapet próbują uzyskać dostęp do rolki aparatu, aby zapisać tam zdjęcia. Czy to jest bezpieczne? Co daję programistom, kiedy zezwalam im na dostęp do zdjęć z mojej rolki aparatu?

Martwię się trochę o moją prywatność. Co mogą zrobić ze zdjęciami? Czy są to zaszyfrowane lub zwykłe pliki .img, które mogą wyświetlać?

Odpowiedzi:


10

To, czy jest to bezpieczne, czy nie, zależy od tego, czy ufasz aplikacji i polityce prywatności programisty, czy nie.

Gdy dajesz dostęp do aplikacji do zdjęć (albo poprzez monit, który pojawia się, gdy aplikacja próbuje uzyskać dostęp do zdjęć, albo przez Ustawienia> Prywatność> Zdjęcia ), aplikacja uzyskuje dostęp do pisania nowych zdjęć / obrazów do Rolki z aparatu i do czytania wszystkich Twoje zdjęcia na urządzeniu w niezaszyfrowanej formie.

Data i godzina wykonania każdego zdjęcia są osadzone na zdjęciu. Ponadto, jeśli włączyłeś Usługi lokalizacyjne dla aplikacji Aparat, aplikacja , która ma dostęp do Rolki z aparatu, może również dowiedzieć się, gdzie zrobiłeś zdjęcia.

Sposób, w jaki aplikacja traktuje zdjęcia, a powiązane metadane (takie jak data / czas i lokalizacja), jeśli są przesyłane lub wysyłane gdzie indziej, pozostawia się aplikacji. Na przykład po udzieleniu zgody aplikacje iOS na popularne usługi, takie jak Dropbox, Facebook, Flickr i Google+, mogą przesyłać wszystkie zdjęcia do swoich usług. W systemie iOS 7 te aplikacje mogą także mieć możliwość robienia tego w tle (gdy aplikacja nie jest aktywnie uruchomiona). Większość użytkowników nawet nie wiedziałaby aktywnie, które zdjęcia są przesyłane i kiedy.

Ze strony Zarządzanie danymi w iOS w dokumentacji dla programistów:

Podobnie, aplikacja może ładować, wyświetlać i edytować zdjęcia z biblioteki zdjęć, a także używać wbudowanego aparatu do robienia nowych zdjęć.

Do tej pory Apple nie wdrożyło żadnych szczegółowych ustawień w iOS w obszarze Prywatność> Zdjęcia, aby ograniczyć dostęp do odczytu do określonych zdjęć w bibliotece zdjęć.


1
Hmm, wygląda na to, że niektóre aplikacje mogą nadużywać tej mocy i przetwarzać nasze zdjęcia w sposób, który jest uważany za niedopuszczalny.
Odpłaca się

Tak, moga. Do tej pory Apple nie wdrożyło żadnych szczegółowych ustawień w obszarze Prywatność> Zdjęcia, aby ograniczyć dostęp do odczytu do określonych zdjęć w bibliotece zdjęć.
MK

Dzięki za wyjaśnienie tego. W takim razie powstrzymam się od umożliwienia takiego dostępu z niepopularnych aplikacji!
Odpłaca się

2
Czy po tym wątku Apple wprowadziło tu trochę prywatności?
Red M

-1

To jest cel prośby o zezwolenie na dostęp do twoich zdjęć. Zezwalaj tylko na zaufane aplikacje. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli w ustawieniach zabezpieczeń i prywatności zezwalasz na aplikacje tylko ze sklepu Mac App Store i certyfikowanych programistów, nie musisz się tym martwić.


Czy wiesz, jaki dostęp dajemy programistom?
Odpłaca się

Nie dajemy dostępu do programisty, dajemy dostęp do jego aplikacji do korzystania z naszych zdjęć w aplikacji lub zapisywania zdjęć w naszej bibliotece zdjęć.
Nikos M.,

Czy można tego nadużywać? Czy aplikacja jest ograniczona do określonego wykorzystania biblioteki zdjęć? Czy można uzyskać dostęp do zdjęć lub je wyeksportować do innej lokalizacji (serwer online)?
Odpłaca się

1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, co wynika z faktu, że OP ponownie zadał je w komentarzach. I nie ma żadnych ustawień dotyczących zezwalania na aplikacje tylko z App Store / certyfikowanych programistów na iOS, co jest przedmiotem pytania.
Dan J

1
Nie ma na to żadnego ustawienia w iOS? W rzeczywistości wszystkie aplikacje na iOS pochodzą od certyfikowanych programistów, a wszystkie aplikacje są sprawdzane przez Apple, więc nie ma się czym martwić niż Mac.
Nikos M.,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.