Windows utknie w górnym lewym rogu po aktualizacji do Mavericks


33

W zeszłym tygodniu przeszedłem do Mavericks. Mam dodatkowy monitor i używam Spaces. Od czasu aktualizacji mam częsty problem, w którym okna utkną częściowo odsłonięte w lewym górnym rogu ekranu, pod paskiem wyszukiwania. Mogę przeciągnąć go w prawo, ale automatycznie wróci do lewego górnego rogu.

Przyciski zamykania, minimalizowania i powiększania są wyłączone z ekranu. Jeśli okno jest na moim prawym monitorze (który jest głównym wyświetlaczem), brakujący róg nie pojawia się na moim lewym monitorze.

Jeśli powiększę (zmaksymalizuję) okno za pomocą skrótu klawiaturowego lub menu Okno w pasku Findera, okno po prostu zniknie z mojego ekranu, wydaje się, że przesuwa się w górę, nawet jeśli nie mam spacji ani wyświetlaczy ”powyżej„ tego, który ”. m pracuję w.

Stuck Window

Jeśli przejdę do Kontroli misji (Ctrl + Up), wtedy okno pojawi się jako częściowo poza przestrzenią.

Stuck Window in Mission Control

Zdarzyło się to dotychczas trzem oddzielnym aplikacjom (Chrome, Outlook i Remote Desktop), więc jestem pewien, że nie jest specyficzna dla aplikacji.

Jeśli wyjdę z aplikacji (czasami muszę wymusić zakończenie), problem zniknie, ale to się dzieje. Wydaje się, że występuje, gdy przełączam się do aplikacji po pracy w innym.


Mam ten sam problem i odkryłem, że po zniknięciu okna czasami wróci, jeśli ctrl + kliknie ikonę doku i użyję menu Opcje, aby przenieść go na inny pulpit.
Matt

@grgarside Nope, jest to 21,5-calowy wyświetlacz LCD w komputerze iMac z połowy 2010 roku. Mój dodatkowy monitor to Dell LCD.
jonnybot

@Matt Próbowałem przenieść okna na różne pulpity i to nigdy go nie wycięło, chociaż nie użyłem tej dokładnej ścieżki (Ctrl + kliknięcie, opcje). Słyszałem, że inni ludzie również zgłaszali, że naprawili problem.
jonnybot

1
Czy złożyłeś RADAR lub przesłałeś raport o błędzie za pośrednictwem systemu informacji zwrotnej dla klientów firmy Apple?
Brooks

6
Mam ten sam problem i zawęziłem go do sytuacji, gdy wysyłam mojego Maca do ekranu logowania (używam go jako ekranu blokady w pracy). Zazwyczaj dotyczy to przede wszystkim aplikacji, która po ponownym zalogowaniu się zostanie zgnieciona w górę po lewej stronie, tak jak znalazłeś, ale przejście do ekranu logowania i ponownie „odłączy” go. - Czy jest gdziekolwiek powinienem wysyłać te informacje w połączeniu z tym, co zrobiłeś?
JP.

Odpowiedzi:


15

Istnieje sposób, aby przywrócić okna do normalności bez zamykania aplikacji, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Jeśli przesuniesz stację dokującą, aplikacje powrócą na swoje miejsce, najłatwiej jest kliknąć to i przejść do dokowania, a następnie zmienić pozycję, a następnie powtórzyć, aby umieścić ją z powrotem tam, gdzie była pierwotnie.

https://discussions.apple.com/message/23766770#23766770


powrót do ekranu logowania w moim doświadczeniu wcale nie działa.
ianbarker

czy naprawili ten problem w aktualizacji 10.9.1?
ianbarker

1
nie naprawili tego w aktualizacji 10.9.1, miałem to po aktualizacji.
derekaug

@derekaug tak, zauważyłem to również. Ta aktualizacja wydaje się mieć przerwane przewijanie w niektórych aplikacjach, często nie działa i muszę zamknąć i ponownie otworzyć aplikację, aby działała ponownie, szczególnie denerwująca, gdy jest to wyszukiwarka.
ianbarker

2
Inna strategia łagodzenia sugerowana w dyskusji @ianbarker powiązanej z tym AppleScript: snipplr.com/view/8645/gather-windows
Pierre-Luc Paour
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.