Po aktualizacji Mavericks, Microsoft Word zamyka się cicho zaraz po otwarciu


10

Po aktualizacji Mavericks widzę, że Microsoft Word zamyka się cicho, bez komunikatu o błędzie, około sekundy po otwarciu. Jeśli otworzę .docxplik bezpośrednio, plik zostanie wyświetlony w ciągu jednej sekundy, więc wydaje się, że przynajmniej się uruchamia.

Postępując zgodnie z tą wskazówką na Ans.microsoft.com , wyłączyłem Microsoft Error Reporting.app, po czym program Apple Crash Reporter otwiera się po zamknięciu programu Word. Sądzę więc, że są dwa problemy: Word zawiesza się w ciszy, a Microsoft Error Reporting (przypuszczalnie skonfigurowany do otwierania zamiast Apple Crash Reporter, dla aplikacji Microsoft, gdy jest włączony) zawiesza się po cichu.

Użyłem programu Word bez problemów na krótko przed aktualizacją, więc wydaje się, że jest to prawdopodobnie związane z Mavericks.

To jest Office: mac 2011, a wersja Word to 14.3.8.

PowerPoint i Excel otwierają się bez problemów.

To nie wszystko, co można zrobić w Google - czy jestem w tym sam? Czy ktoś znalazł obejście?

Aktualizacja:

 • Logowanie się jako gość na tym samym komputerze i otwieranie programu Word nie powoduje awarii. Prawdopodobnie jest to spowodowane przez coś w moim profilu użytkownika.

 • Raport awarii Apple pokazuje główny wątek, który rozbił się na SIGSEGV:

Crashed Thread: 0 Dispatch queue: com.apple.main-thread

Exception Type: EXC_BAD_ACCESS (SIGSEGV) Exception Codes: KERN_INVALID_ADDRESS at 0x00000000bff45000

VM Regions Near 0xbff45000:
  Stack         00000000bf745000-00000000bff45000 [ 8192K] rw-/rwx SM=COW 
--> 
  CG shared images    00000000c0003000-00000000c000b000 [  32K] r--/r-- SM=SHM 

Thread 0 Crashed:: Dispatch queue: com.apple.main-thread
0  y     0x012a1073 wdGetApplicationObject + 8790819
1  y     0x00790079 wdCommandDispatch + 1425369
2  ???    0x89fffffe 0 + 2315255806

1
Z jakiej wersji programu Word korzystasz - zakładam, że 2011? Jeśli tak, czy możesz spróbować zaktualizować do najnowszej łatki? Nie miałem żadnych problemów z programem Word w dwóch systemach uaktualnionych do Mavericks, ale oba działają w programie Word w wersji 14.3.8 (jak sądzę, najnowszej).
mjturner

Tak, Office 2011 i Microsoft Auto Update zgłaszają brak dostępnych aktualizacji. Wersja Microsoft Word to 14.3.8.
Gunnlaugur Briem

Nie jestem pewien, czy Word coś tam zapisuje, ale warto sprawdzić logi w / var / log (np. System.log), aby sprawdzić, czy jest coś, co mogłoby wskazywać na źródło problemu.
mjturner

Nie, nic tam nie ma.
Gunnlaugur Briem

Po aktualizacji Maveric mamy problem z zapisaniem plików Worda i Excela Office 2011 na serwerze Net Smb. Za drugim razem, gdy próbujemy oszczędzać, nie patrzymy na ścieżkę w sieci. Ktoś ma ten sam problem. Mamy taki sam wpływ na wszystkie nasze książki na Maca ...

Odpowiedzi:


5

Mam kilka komputerów z systemem MS Office 2011 doskonale współpracujących z Mavericks. Podejrzewam, że przyczyną problemu są niektóre uszkodzone ustawienia lub pamięć podręczna. Spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. spróbuj przenieść folder „~ / Documents / Microsoft-User Data” w inne miejsce (np. na pulpicie) i spróbuj uruchomić program Word
 2. spróbuj przenieść folder „~ / Library / Application Support / Microsoft / Office” gdzie indziej (np. na pulpicie) i spróbuj uruchomić program Word

W obu przypadkach folder zostanie ponownie utworzony z ustawieniami domyślnymi, więc jeśli program Word uruchomi się bez problemu, znasz źródło problemów. Jeśli nie, możesz usunąć nowo utworzone foldery i zastąpić je poprzednim.

Spróbuj tego i opublikuj opinie.

Aktualizacja przez pytającego: usunięcie powyższych folderów nie pomogło ... ale usunięcie pomogło ~/Library/Saved Application State/com.microsoft.Word.savedState.


Ale usunięcie ~/Library/Saved Application State/com.microsoft.Word.savedStatezostało naprawione! Zaakceptowanie tej odpowiedzi (zredagowanej w celu pokazania dokładnej poprawki), ponieważ była ona naprawdę bliska, dziękuję za monit, żebym spróbował tego.
Gunnlaugur Briem

Moja przyjemność i dziękuję za poprawienie mnie i udostępnienie właściwego rozwiązania.
JC

Musisz ponownie zainstalować aktualizację pakietu Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac 14.3.8 - pobierz z microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40352 . Podałbym to jako odpowiedź, ale ktoś postanowił chronić pytanie, a ja nie mogę.
GlennG,

4

Naprawiłem ten sam błąd, otwierając pusty dokument, otwierając Word-> Preferencje, klikając śledzenie zmian i odznaczając „Użyj balonów do wyświetlania zmian” - błąd zniknął, a wszystkie pliki otworzyły się bez awarii. wprowadź opis zdjęcia tutaj


To mi też pomaga. Miałem ten problem po aktualizacji do Yosemite.
Pixel

dzięki Maron, tego też potrzebowałem (Office 2011, Yosemite)
David

1

Wydaje mi się, że wyizolowałem problem z dokumentami Worda zawierającymi komentarze.

Usunąłem komentarze za pomocą programu Word w systemie Windows. Następnie dokument został poprawnie otwarty w Mavericks.

Ale: dodawanie komentarzy do dokumentu Word powoduje awarię programu Word, zobacz Mavericks: MS Word ulega awarii na dokumentach z komentarzami


Dla mnie awaria (a) wystąpiła nawet podczas uruchamiania programu Word, nie otwierając żadnego konkretnego pliku, i (b) przestała występować, gdy tylko usunąłem plik .savedState. Tak więc ten problem z komentarzem jest albo całkowicie niezwiązany, albo związany jest tylko z tym, że .savedStatezawiera odniesienie do pliku z komentarzami i w jakiś sposób uruchamia odczyt tego pliku podczas uruchamiania aplikacji.
Gunnlaugur Briem

1

Nie znalazłem rozwiązania, ale dwie tymczasowe poprawki:

 1. Sugestia z „sigurdurfromnew york” , również zgłoszona tutaj 14 grudnia przez Marona Kristoferssona, aby odznaczyć Preferences > Track Changes > Use balloons to display changes.

 2. Ponieważ wolę używać dymków do wskazywania zmian w moich dokumentach, szukałem dalej. Po sprawdzeniu, że problem nie występował podczas uruchamiania programu Word podczas logowania jako użytkownik-gość (po pierwszej aktywacji takiego użytkownika System Preferences > Users & Groups), zmniejszyłem istotną różnicę między moim użytkownikiem a Guest Usernastępującą:

  Pod System Preferences > Languages & Regionmoim preferowanym językiem jest islandzki (Íslenska), ale Guest Userdomyślnie angielski. Okazało się to kluczem do drugiej tymczasowej poprawki: przejście na angielski jako preferowany język oznacza, że ​​program Word nie przestaje się zawieszać, gdy usuwam tekst z włączonymi zmianami ścieżki i dymkami.

  Aby złagodzić problem posiadania angielskiego jako preferowanego języka, wybrałem również język islandzki System Preferences > Languages & Region > List sort order. Nie spowodowało to ponownego pojawienia się problemu.

Teraz czekam tylko na poprawkę systemu operacyjnego lub Worda, aby odzyskać moje islandzkie formaty daty.


0

Aby rozwiązać ten problem, ponownie otworzyłem program Word, a następnie, gdy pojawił się komunikat o błędzie, na pasku menu aplikacji do raportowania błędów Microsoft wybrałem preferencje, a następnie odznaczyłem pole, aby wyłączyć raportowanie błędów Microsoft.

Od razu zadziałało, nie musiałem się wylogowywać ani restartować! Tak, żadnych błędów przy zamykaniu. Word, Excel i PowerPoint działają teraz. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i mam nadzieję, że to ci pomoże.


0

Miałem problem z awarią programu Word po aktualizacji do Maverics. Próbowałem każdego rozwiązania wymienionego tutaj i w innych wątkach. W końcu wyrzuciłem wszystko Microsoft lub Office zarówno z bibliotek, jak i obsługi aplikacji. Ponownie uruchomiłem i ponownie zainstalowałem Office11. Przed rozpoczęciem czegokolwiek otworzyłem raportowanie błędów pakietu Office i wyłączyłem, jak wspomniano tutaj, aw FontBook przywrócono standardowe czcionki. Wszystko wydaje się działać dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.