Jak dokładnie mogę śledzić odległości za pomocą akcelerometru iPhone?


9

Teoretycznie akcelerometry w iPhonie mogą służyć do śledzenia odległości za pomocą interpolacji w czasie.

Jaki jest szacowany błąd śledzenia odległości od 1 do 10 metrów?
Czy jest jakaś aplikacja na iPhone'a, która działa jak taśma pomiarowa?

Odpowiedzi:


14

Z tego, co słyszałem, wyjście iPhone'a akcelerometru jest bardzo głośne - większość aplikacji, które wykorzystują go do jakiejkolwiek pracy o umiarkowanej precyzji, wykonuje wiele filtrowania i modyfikacji wyjścia, aby wygładzić hałas. IPhone'a można postawić płasko na stole, a akcelerometr nadal wysyła sporo danych. Wyobrażam sobie, że z pewnością można go użyć do pomiaru większych odległości (> 10 m), ale prawdopodobnie nie ufałbym temu przy pomiarach w wysokiej rozdzielczości.


7

Chipy akcelerometru zastosowane w telefonie iPhone mają zbyt dużo hałasu, aby można je było zastosować do dokładnej integracji odległości nawet na krótkich dystansach za pomocą prostych ruchów. Nawet jeśli był to cichy czujnik i zapewnił dobre dane, Apple wstępnie filtruje akcelerometr w sposób uniemożliwiający prawidłową integrację aplikacji. Filtrowanie jest przydatne, aby obniżyć poziom strasznego hałasu i ułatwić życie twórcom aplikacji, bez względu na to, czy chcą 1 aktualizacji na sekundę, czy 100, ale jest to nieodwracalne, a Apple nie zapewnia sposobu na uzyskanie surowych danych, więc tylko integracja z przyspieszeniem wytwarza opóźniony dystans ze znacznym przekroczeniem. Jest to oczywiście, poza normalnymi problemami przy użyciu akcelerometru, aby znaleźć odległość (na przykład usunięcie grawitacji - co żyroskop znacznie ułatwia - na przykład).

Większość aplikacji krokomierza używa akcelerometru do liczenia kroków i używa GPS do mierzenia odległości na dłuższych dystansach oraz do kalibrowania indywidualnej odległości kroków użytkownika. Nie wykrywają odległości za pomocą akcelerometru.2

Skumulowany błąd całkowania czasu jest zbyt duży, aby zmierzyć odległość od akcelerometrów. Nawet w przypadku sejsmografu przemysłowego większość z nich nie może praktycznie zmierzyć odległości, nawet jeśli zastosuje się filtrowanie.


2

Napisałem o tym post na blogu. Uzyskanie odległości za pomocą akcelerometru i innych czujników iPhone'a bez korzystania z GPS jest zdecydowanie możliwe. Wyniki nie są w 100% dokładne, ale nadają się do użytku.

http://www.nomtek.com/scanning-rooms-with-an-iphone/


Publikowanie samych linków nie jest zbyt pomocne. Linki z czasem znikają, więc przynajmniej niektóre fragmenty tego linku będą bardziej przydatne dla przyszłych czytelników.
Tetsujin

1

Czy chciałeś czegoś takiego? MagicPlan by Sensopia https://appsto.re/gb/WQFEz.i W zależności od tego, do czego chcesz wykorzystać te informacje, nie zaszkodzi skontaktować się z twórcami aplikacji.


0

Problemem nie jest precyzja akcelerometru, ale jego precyzja w stosunku do czasu pomiaru. Jeśli możesz przenieść telefon z punktu a do punktu b w ułamku sekundy, powinieneś być w stanie uzyskać bardzo dokładny pomiar. Jeśli jednak ten sam pomiar zajmie minutę lub godzinę, dokładność będzie bliska zeru z powodu hałasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.