Usługa Xcode: Czy potrzebuję osobnego Maca dla OS X Server na Mavericks?


12

Jestem programistą iOS i chcę wdrożyć ciągłą integrację z Xcode.

Otrzymałem następujący e-mail od Apple:

Jako programista iOS możesz teraz korzystać z ciągłej integracji z Xcode, tworząc boty z OS X Server dla Mavericks, które automatyzują proces budowania, analizowania, testowania i archiwizowania aplikacji. Gdy boty wykonują swoją pracę na zdalnym komputerze Mac, Xcode na komputerze dewelopera wyświetla raporty kompilacji i testów. Boty mogą generować regularne wydania dla zespołu kontroli jakości, być skonfigurowane do wykonywania przy każdym zameldowaniu, a nawet testować aplikacje na podłączonych urządzeniach iOS.

Pobrałem OS X Server dla Mavericks i wygląda jak aplikacja.

Moje pytanie brzmi: czy mogę zainstalować OS X Server na moim komputerze iMac do programowania i wdrożyć ciągłą integrację? Czy też muszę mieć osobny komputer Mac dla serwera OS X, aby uruchomić usługę Xcode?

Odpowiedzi:


13

Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz zainstalować OS X Server i usługę Xcode na swoim deweloperskim komputerze iMac. Nie potrzebujesz kolejnego komputera Mac na serwer.

Szczegółowo na to pytanie składają się dwie części:

1. Czy możesz zainstalować OS X Server na Macu programistycznym?

Tak, możesz zainstalować OS X Server na swoim programistycznym komputerze iMac. Nie potrzebujesz kolejnego komputera Mac na serwer. Od czasu OS X Lion, OS X Server jest kolejną aplikacją, którą kupujesz w Mac App Store i instalujesz. Możesz zainstalować go na dowolnym komputerze Mac, który ma już wersję klienta OS X.

Te wymagania do uruchomienia OS X Mavericks Server to:

Komputer Mac z systemem OS X Mavericks.
2 GB pamięci.
10 GB dostępnego miejsca na dysku; niektóre funkcje wymagają dodatkowego miejsca na dysku.

2. Czy możesz zainstalować usługę Xcode na programistycznym komputerze Mac (bez używania innego komputera Mac jako serwera)?

Tak, możesz zainstalować usługę Xcode na programistycznym komputerze Mac. Przewodnik ciągłej integracji Xcode stwierdza (moje wyróżnienie):

Uwaga: przepływ pracy ciągłej integracji zwykle opiera się na jednym lub kilku programistycznych komputerach Mac z Xcode i na osobnym serwerze z usługą Xcode. Możesz jednak zainstalować OS X Server i uruchomić usługę Xcode na programistycznym komputerze Mac. Taka konfiguracja może być pomocna w ocenie sposobu przyjęcia ciągłej integracji. Później bardziej przydatne będzie posiadanie dedykowanego serwera obsługującego usługę Xcode, hosting repozytoriów i zdalne wykonywanie integracji.


2
Dzięki bardzo, oceniam ciągłą integrację Xcode dla perspektywy uczenia się i dałeś mi miłą odpowiedź.
Irfan DUŃSKI

3

Krótko mówiąc, możesz, ale spowoduje to zawieszenie xcodebuildi zmusi Twój Xcode do oczekiwania. Kiedyś używałem mojego programistycznego Maca do CI, ale teraz mam do tego dedykowaną maszynę wirtualną (na moim serwerze hosta VM).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.