Gdzie w folderze OS X 10.9 Mavericks znajduje się folder „scalający” lub „zachowujący oba”?


25

Przed Mavericks można było przytrzymać klawisz ALT i przenieść folder „A” do folderu „B”, w którym istniało już „A”. W tym przypadku Mac OS X zapytał w Lionie, czy chcę scalić - lub w Mountain Lion, czy chcę zachować oba (co również było scaleniem).

Nie mogę znaleźć tej opcji w Mavericks.

Czy Apple usunęło tę przydatną funkcję?

Jakieś wskazówki?

(I tak: jestem właścicielem ForkLift, który może to zrobić - po prostu czasami wolę Findera).


Funkcja nadal istnieje w wersji 10.9 Przytrzymanie klawisza ALT podczas przeciągania nadal działa.
markhunte

Tak - wiedziałem o tym, że naciśnięcie klawisza ALT jest warunkiem wstępnym. Mimo to moi Mavericks nie przedstawili mi opcji „Scal”. Ale dowiedziałem się, dlaczego ... - Napiszę odpowiedź na moje pytanie. W każdym razie dzięki!
DerWOK,

Co robisz, jeśli całe okno zniknęło? Nigdy nie pojawia się, gdy przeciągam teraz foldery. A komputer nic nie robi. Nie przenosi plików. Nic mi nie mówi. Sugestie, jak to przywrócić?

Odpowiedzi:


33

DOBRZE. Przekonałem się sam ... Na szczęście Apple nie usunęło funkcji scalania Findera w Mavericks. Ale czasami nie jest oferowany użytkownikowi. Ale pozwól mi wyjaśnić:

Załóżmy, że masz folder o nazwie TARGET z podfolderem TARGET / SomeStuff. I masz folder SomeStuff gdzieś indziej. Teraz przeciągnij ten drugi folder SomeStuff do folderu TARGET ( bez naciskania klawiszy modyfikujących ), a następnie Finder wyświetli następujące okno dialogowe (Zatrzymaj i zamień):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc tutaj nie ma scalania.

Teraz - jeśli zamiast tego naciśniesz Altklawisz podczas upuszczania folderu SomeStuff do folderu TARGET, istnieją dwie możliwości:

1.) Jeśli pliki w dwóch folderach SomeStuff mają zupełnie inną (nie nakładającą się) zawartość. Innymi słowy: brak duplikatów nazw plików. Następnie wyszukiwarka da Ci następujące opcje (Zatrzymaj, Scal i zamień wszystko):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tutaj możesz się połączyć. Rezultatem będzie folder TARGET / SomeStuff z zawartością obu folderów SomeStuff.

2.) Ale pojawia się to, co czasami jest mylące (i faktycznie sprawiło, że pomyślałem, że scalanie zniknęło w Mavericks): jeśli istnieje co najmniej jedna nazwa pliku, która jest zawarta w obu folderach SomeStuff, to scalanie nie jest możliwe. Następnie wyszukiwarka zaoferuje następujące opcje (Nie zamieniaj, Zatrzymaj, Zamień):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tak więc, tutaj nie ma możliwości scalenia!


Nazwa pliku zawarta w obu folderach mnie wyrzuciła! To pomogło mi zrozumieć, dlaczego ta funkcja wydawała się tak wybredna.
loeschg

Właśnie zmarnowałem około 1 godziny z tego powodu ... W końcu zrobiłem to z linii poleceń. Poważnie, nie mogę uwierzyć, że dokonali tej zmiany!
BoD

12

Krótka odpowiedź

Za pomocą wiersza polecenia (terminal):

cp -r -n ~/Desktop/src/* ~/Desktop/destination/

Powyższe polecenie dodaje srczawartość i podkatalogi do destinationbez zastępowania treści już znajdującej się w destination.

Długa odpowiedź

Nawet jeśli treść się pokrywa, nadal możesz cpto zrobić. Załóżmy, że masz dwa foldery na pulpicie: the srci destinationfoldery i chcesz połączyć srcsię destination:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby scalić, po prostu wykonaj:

cp -r ~/Desktop/src/* ~/Desktop/destination/

UWAGA Gdy użyjesz tego, treść w srczastępuje zawartość w destinationfolderze i dodaje dodatkowe rzeczy, których brakuje w destination. To nie powinno mieć znaczenia, czy chcesz po prostu dodać brakujące pliki z srcpod destination.

TAKŻE nie ma znaczenia, ile jest tam podkatalogów, po prostu przejdzie rekursywnie przez każdy folder i nadpisze zawartość i doda rzeczy, których brakuje w destinationfolderze.

ALE

PITFALL Jeśli masz ogromne pliki (np. Pliki wideo), nie chcesz czekać, aż wszystko zostanie nadpisane, powoduje to duże obciążenie.

ROZWIĄZANIE PITFALL : Zamiast tego możesz użyć -nflagi, aby pominąć nadpisywanie:

cp -r -n ~/Desktop/src/* ~/Desktop/destination/

Oto opis -nflagi ze strony man:

man cp
 -n    Do not overwrite an existing file.  (The -n option overrides any
       previous -f or -i options.)

Dalsza lektura

  1. /programming/5088332/overhead-of-a-flag-in-cp-command

5

Właśnie znalazłem ten problem. Pracowałem nad tym, używając prostego polecenia wiersza cp -rpolecenia w terminalu. To szalone, że nie możesz tego zrobić w GUI!

cp -r ./srcFolder/ ./targetFolder/

1
Aż Finder stara się pomóc w utrzymaniu plików, zawsze czuję się lepiej spada do terminala i używania rsync, cpi takie.
bmike

Myślę, że istnieje najlepsze dostępne rozwiązanie ... Wydaje mi się, że nigdy nie rozumiem, jak sprawić, by opcje „Scal” pojawiały się w Finderze, kiedy tego potrzebuję.
Camden S.,

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest dodanie -nprzełącznika, aby uniknąć nadpisywania plików, ponieważ może to trwać wiecznie, jeśli masz duże pliki, które próbujesz scalić. Tak będzie:cp -r -n ~/src/* ~/destination/
AJ Meyghani,

1

Nie znajdując powyższej odpowiedzi, jestem zmuszony przekierować Cię do tej innej odpowiedzi, która słusznie zaleca użycie polecenia ditto :

W terminalu wpisz: ditto z_folderu folder_docelowy , na przykład:

   ditto ./srcFolder ./targetFolder

0

Dla użytkowników, którzy chcą alternatywnego interfejsu GUI lub terminalu strachu: oto darmowa aplikacja, którą znalazłem, która połączy foldery dla Ciebie.

http://subrosasoft.com/software/freeware/macmerger

Oświadczenie: Nie jestem w żaden sposób związany z firmą, która tworzy aplikację.

Autorem prawa autorskiego jest rok 2012. Brak opinii, ale wydaje się, że działa dobrze.


0

Znalazłem to w dziale wsparcia Apple ( http://support.apple.com/kb/PH14224 ), musisz wybrać „Zachowaj nowszy”, aby połączyć, działa dla mnie:

Scal dwa foldery

Jeśli masz dwa foldery o identycznych nazwach w dwóch różnych lokalizacjach, możesz scalić je w jeden folder. Aby to zrobić, musisz skopiować (nie przenosić) jeden folder do lokalizacji, która już zawiera folder o tej samej nazwie. W wyświetlonym oknie dialogowym kliknij przycisk Scal.

Opcja Scal pojawia się tylko wtedy, gdy jeden z folderów zawiera elementy, których nie ma w drugim folderze. Jeśli foldery zawierają różne wersje plików o identycznych nazwach, jedynymi opcjami są Zatrzymaj lub Zamień.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.