Kopia zapasowa Time Machine na udział SMB Mavericks


26

Postępuję zgodnie z instrukcjami i skryptami wyszczególnionymi w tym artykule, ale nie udaje się to w przypadku indywidualistów - zamontowany napęd Windows nie pojawia się w okienku wyboru dysku wehikułu czasu.

Wszelkie pomysły, jak to zrobić?

http://lifehacker.com/5691649/an-easier-way-to-set-up-time-machine-to-back-up-to-a-networked-windows-computer

(Korzystanie z Windows 7 i serwera SMB)


Ja również szukałem odpowiedzi na to pytanie. Trochę szczęścia?
Cybergibbons,

2
Czy ktoś potwierdził, że ten schemat rzeczywiście powoduje przywrócenie kopii zapasowej? Mam wątpliwości.
zigg

2
Tak - wydaje się działać. To tylko obraz dysku przechowywany w udziale SMB. Problem polega na tym, że wcześniej udział SMB pojawiał się, gdy ustawiono ustawienie domyślne, teraz nie.
Cybergibbons,

Jaką wersją jest usługa SMB? Dodaj szczegóły do ​​pytania - dzięki.
Graham Perrin,

Nie jest to jeszcze rozwiązanie - ale jest to najlepsza dyskusja na ten temat, jaki do tej pory znalazłem forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=229&t=71049
user273337

Odpowiedzi:


28

Wyciągnąłem to z MacRumors :

  • Po utworzeniu rzadkiego pakietu w wybranej lokalizacji zamontuj rzadki pakiet, klikając go dwukrotnie. Powinien zostać zamontowany tak jak każdy inny dysk lub plik obrazu.

  • Gdy to zrobisz, otwórz terminal i uruchom to polecenie (pozostaw cudzysłowy na miejscu):

    sudo tmutil setdestination "/Volumes/Time Machine Backups/"
    
  • Teraz otwórz Time Machine i włącz go. Nie musisz wybierać dysku, polecenie w terminalu zrobiło to za ciebie.


nieco zabawnie nie mogę tego jeszcze przetestować, ponieważ mój MacBook nie działa z powodu uszkodzenia przez wodę (na szczęście miałem kopię zapasową nie podłączoną do sieci!), ale zaznaczając to i tak odpowiedział
Josh P

Tworzę pakiet. Tworzę skrypt, który montuje NAS, a następnie pakiet montowania. Ale od czasu do czasu pakiet odmontowuje się, a Time Machine czeka na połączenie pakietu i nie tworzy kopii zapasowych. Ale kiedy wybieram „Utwórz kopię zapasową teraz”, Time Machine automatycznie montuje pakiet i tworzy kopię zapasową. Może mogę dostosować to zachowanie i zmusić maszynę do zamontowania pakietu?
AlKozin

8
Otrzymuję ten błąd w przypadku udziału samby, który jest zamontowany jako hfsplus na serwerze: $ sudo tmutil setdestination "/Volumes/TimeMachine/" /Volumes/TimeMachine: Incompatible file system type: smbfs (error 45) The backup destination could not be set.Wiesz, dlaczego?
frhd

Jeśli używasz niezaszyfrowanego rzadkiego pakietu, warto go skompresować, o ile system operacyjny pozwala na natywną kompresję w systemie plików (zwykle tak jest, jeśli hostujesz udział Samby na właściwej maszynie Windows). Nie próbowałem tego z zaszyfrowanymi woluminami, ale niezaszyfrowane rzadkie pakiety używane w kopiach zapasowych Time Machine kompresują się całkiem dobrze (w moim przypadku prawie 50%). Jeśli zdecydujesz się skompresować rzadki pakiet na hoście, równie dobrze możesz oznaczyć folder jako skompresowany, jak tylko go skopiujesz, aby można go było skompresować, gdy tylko dane zostaną tam skopiowane.
Bogdan Stăncescu

@frhd, wygląda na to, że twoja ścieżka setdestinationto wolumin SMB, a nie podłączony .sparsebundleplik. Musisz przejść do .sparsebundlepliku i kliknąć go dwukrotnie w Finderze, aby się zamontował (tak jak .dmgby to zrobił). Powinien się wtedy pojawić, jeśli tak, ls /Volumes/i domyślnie jest nazywany Time Machine Backups(nie TimeMachine).
Asbjørn Ulsberg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.