Naprawić blokadę przewijania w pionie Mavericks? (gwałtowne przewijanie, przypadkowe safari wstecz)


16

Po zainstalowaniu Mavericksa nad Mountain Lion moje pionowe przewijanie jest riggly (szarpane) na rMBP.

Podobnie jak w iOS, podczas przewijania dwoma palcami po touchpadzie w dół lub w górę płynny ruch „blokuje” przewijanie tylko do przewijania w pionie. Po przejściu na Mavericks przewijanie pionowe nie „blokuje się”, a także porusza się w poziomie.

Powoduje to, że przewijanie w Chrome i Safari jest bolesne, ponieważ przeglądarka powoduje przewijanie historii do tyłu lub do przodu podczas próby przewijania. Czasami ekran przeskakuje również o kilka pikseli w górę lub w dół, ponieważ powraca do poprzedniego poziomu.

Jakakolwiek rada ?


Dobry opis! Szukałem „szarpanego”, a nie „wiggly”! Uważam to również za bardzo denerwujące. Korzystam również z przeglądarki Firefox 25.0, która wydaje się być zablokowana pionowo. Być może nie jest to idealne rozwiązanie, ale będę używać Firefoksa.

Zaktualizowany opis. Byłbym również bardzo szczęśliwy, że mogę uzyskać dostęp do podstawowych ustawień „przewijania bezwładnościowego”. Są ukryte gdzieś w OSX. Widziałem to jakiś czas temu, ale wydaje się, że nie mogę go teraz znaleźć :(
Artur Bodera,

Cześć Artur, „Przewijanie bezwładności” znajduje się w Preferencjach systemowych> Dostępność> Mysz i gładzik> Opcje gładzika.

Nie chcę wyłączać ani zmieniać przewijania bezwładnościowego. Nie wpływa na to, co opisuję.
Artur Bodera,

1
Hmmph, wygląda na to, że pytanie jest zamknięte i nie można już na nie odpowiedzieć, ale mam inne rozwiązanie. Popularne narzędzie do dostosowywania klawiatury Karabiner (wcześniej KeyRemap4MacBook) ma takie ustawienie. W tej aplikacji po prostu włącz „dynamiczne ustalanie kierunku kółka przewijania” (z paska wyszukiwania w zakładce „ChangeKey” aplikacji, po prostu wyszukaj ten termin, a opcja powinna się pojawić). To rozwiąże problem w całym systemie operacyjnym; Biorąc pod uwagę, jak ogólnie okropny jest panel sterowania klawiaturą / myszą w OS X, bardzo polecam używanie Karabinera (zarówno dla tego, jak i innych uchwytów).
Hayden Schiff

Odpowiedzi:


3

Proszę nie NIE zaakceptować tę odpowiedź za poprawny. Pozostaw to pytanie otwarte tak długo, jak długo będzie trzeba znaleźć właściwe rozwiązanie. Nie chcę nagrody.

Zrobiłem szybką aplikację, która łączy kilka podstawowych funkcji blokowania przewijania tylko w pionie. Zasadniczo nakazuje systemowi ignorowanie małych ruchów poziomych podczas przewijania w głównie pionowym kierunku.

Możesz pobrać aplikację ze strony http://kapeli.com/ScrollLock.zip . Kod źródłowy aplikacji jest dostępny na https://github.com/Kapeli/Mavericks-Scroll-Lock .

Nie mam pojęcia, jak dobrze działa, ledwo go przetestowałem, ale zapobiegnie ruchowi poziomemu podczas przewijania


Jak to odpowiada na pytanie? Czy dokumentuje to problem, czy w jakiś sposób informuje kogoś, że to robi lub nie ma problemu?
bmike

Moja odpowiedź dotyczy aplikacji, która „ponownie włącza” blokowanie przewijania w Mavericks. Pytanie dotyczy tego, że blokowanie przewijania nie działa poprawnie w Mavericks. Moja odpowiedź sprawia, że ​​działa.
bogdansrc

Aah - ponownie wdrażasz filtrowanie nieprzetworzonych zdarzeń przewijania, aby tłumić ruchy poziome, które spadają poniżej progu. Jakoś skupiłem się na tym, że pionowa część nie jest gładka zamiast poziomego wprowadzania nie jest tłumiona. Dziękujemy za opublikowanie kodu!
bmike

1

Spróbuj tego:

defaults write -g NSScrollViewRubberbanding -int 0

Wyłącza system przewijania „gumki”, a także naprawia to dziwne zachowanie na chrome / safari


Nie pomaga w gwałtownym przewijaniu i dryfowaniu w poziomie.
Artur Bodera,

Cóż, działa dla mnie, mogę teraz idealnie przewijać chrom i bez tych „skoków”
Sergey Stolyarov

To działało dla mnie, należy zaznaczyć jako poprawną odpowiedź. Czy te zmiany są utrzymywane podczas korzystania z Time Machine, czy będę musiał to robić za każdym razem, gdy formatuję system?
Roberto,

hmm dziwne, wydaje się, że działa tylko na niektóre strony internetowe. Dla mnie store.steampowered.com nie jest dobre :(
Roberto

1

Jeśli przejdziesz do Preferencji systemowych> gładzika, możesz dostosować ustawienia do własnych upodobań. Poniższy zrzut ekranu pokazuje okno Więcej gestów, a jeśli usuniesz zaznaczenie pierwszego Swipe between pages, powinno ono zająć się występującymi objawami.

Ustawienia gładzika


Podoba mi się ta funkcja, nie chcę jej wyłączać. To pytanie nie jest związane z istnieniem tej funkcji, ale ze zmianą jej działania wprowadzoną w OSX 10.9 Mavericks.
Artur Bodera

@ArturBodera Zgadzam się z tobą, lubię też tę funkcję. W rezultacie musiałem ćwiczyć bardzo celowe przewijanie i z biegiem czasu wszystko było w porządku. Z doświadczenia jednak, jeśli wyłączysz tę funkcję, twój problem zniknie, ale będziesz musiał żyć bez tej funkcji.
JaKXz

Nie zgadzam się z tym :) Miałem to samo uczucie i próbowałem nauczyć się „ostrożnie poruszać palcami w idealnej osi pionowej”, ale to po prostu głupie. Nawet z większą ostrożnością jestem po prostu niedoskonałą istotą ludzką i zdarza się, że czasami mój macbook jest przekrzywiony o 0,05 stopnia na moich kolanach od linii środkowej mojego ciała, lub jestem po prostu zmęczony lub spieszę się ... i wtedy zdarza się katastrofa! Nienawidzę tego. kiedy to się dzieje, gdy wypełniam długi formularz internetowy i tracę wszystkie zmiany. Działa idealnie w Mountain Lion, działa idealnie w iOS, więc musi być sposób na odzyskanie go!
Artur Bodera

Wyłączyłem tę funkcję dla chrome: defaults write com.google.Chrome AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls -bool FALSEdziała ona przez większość czasu niezgodnie z oczekiwaniami.
Sergey Stolyarov

@SergeyStolyarov masz na myśli powiedzieć, że „działa zgodnie z oczekiwaniami przez większość czasu”?
JaKXz,

0

Przejdź do Preferencji systemowychOgólnePokaż paski przewijania: Zawsze .

To rozwiązało problem blokady bocznej w Safari. Jednak nadal uważam, że przewijanie jest nieco niepewne. (W Firefoksie jest to kompletna katastrofa wywołująca epilepsję).


Niestety mi to nie pomaga. Przewijanie jest nadal mało przydatne na ekranach z przewijaniem w pionie i poziomie :(
Pavel Alexeev

Nie chcę pasków przewijania. Chcę mieć przewijanie z blokowaniem poziomym / poziomym, jak to było w Mountain Lion (i jak zawsze było w iOS)
Artur Bodera

0

Wygląda na to, że można to naprawić, otwierając AutoCAD, jeśli go masz.

Źródło: https://discussions.apple.com/message/23531982#23531982


Szczerze mówiąc, zastanowiłbym się nad uruchomieniem i utrzymaniem aplikacji 300 MB działającej w tle, jeśli to
naprawi

@Artur To może być długa szansa, ale jeśli jesteś na uniwersytecie, możesz go zdobyć za darmo .
grg

Nie, nie jestem ... Dobrą wiadomością jest to, że Apple może być w stanie dokonać inżynierii wstecznej tego, co powoduje „prawidłowe zachowanie” podczas uruchamiania AutoCada ​​i naprawić to w systemie operacyjnym. Nie mogę się doczekać prawdziwego rozwiązania.
Artur Bodera,

To dziwne! Mam nadzieję, że ktoś może to zrobić podczas uruchamiania fseventer i dowiedzieć się, czy ustawienie jest zmieniane.
NReilingh

@bogdansrc Czy mógłbyś na to spojrzeć? Wierzę, że byłbyś w stanie wydobyć z tego więcej sensu ...
Artur Bodera
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.