Mavericks nie może korzystać z zewnętrznego wyświetlacza w pełnej rozdzielczości


15

Od kilku miesięcy korzystam z mojego 15-calowego MBP z połowy 2010 roku podłączonego do Dell U2711 za pomocą adaptera miniDisplayPort-DisplayPort, bez żadnych problemów zwiększając rozdzielczość w Mountain Lion do pełnej rozdzielczości 2560x1440.

Właśnie zaktualizowałem laptopa do Mavericks i nie mogę już korzystać z pełnej rozdzielczości mojego monitora. Zrobiłem kilka testów, z otwartą i zamkniętą pokrywą lub próbując wymusić dyskretny procesor graficzny przez gfxCardStatus

Czy ktoś doświadcza tego samego zachowania? Mogę spróbować? Możliwe obejścia?


1
Nie mam reputacji, aby opublikować odpowiedź na chronione pytanie, ale oto, co zadziałało, aby poprawić rozdzielczość na moim Planar PX2611W 1920x1200: Otwórz ustawienia wyświetlania w Preferencjach systemowych. Najpierw wybierz „Najlepsze dla wyświetlania”. Następnie przytrzymaj klawisz opcji i kliknij „Skalowane”. Będziesz miał więcej skalowanych opcji do wyboru, a teraz możesz wybrać odpowiednią rozdzielczość dla swojego wyświetlacza.
Kevin C.

Odpowiedzi:


7

Wreszcie znalazłem to . Wygląda na to, że domyślna konfiguracja EDID dla wyświetlaczy Dell nie jest całkiem poprawna.

W tym poście znajduje się również skrypt ruby, który rzekomo generuje odpowiedni plik dla twojego wyświetlacza, ale skończył się jeszcze bardziej marnowaniem mojej rozdzielczości.

Pobrałem plik z pierwszego postu , a po skopiowaniu go do / System / Library / Displays / Overrides i ponownym uruchomieniu, mój ekran znów pokazywał niesamowitą pełną rozdzielczość. Pliki mają podobno rozwiązać problemy z U2713H i U2713HM, ale działało to również z moim U2711.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże, ponieważ pomogło mi.


nie działało dla mnie na MacBooku Pro 15 "wyświetlacz Retina> Mavrick, próbowałem połączyć się przez DVI lub VGA, nie działa ... ponowne uruchomienie spowodowało tę samą listę rozdzielczości.

3
Czytałem już (nie wiem gdzie, przepraszam), że kliknięcie przycisku opcji „Skorygowana” rozdzielczość podczas naciskania klawisza Alt daje więcej rozdzielczości niż zwykle ... spróbuj, na wszelki wypadek
listik

Skrypt wykonał dla mnie pracę! Widziałem to dawno temu, kiedy zastanawiałem się nad kalibracją kolorów, ale nigdy bym nie pomyślał, że to rozwiązuje również moje problemy z rozdzielczością, które pojawiały się z dnia na dzień. Dzięki wielkie!
eWolf

Od lat używam dwóch starszych monitorów Dell E228WFB bez żadnych problemów na komputerze Mac Mini. Dzisiaj ekran pioruna pokazywał zmniejszoną rozdzielczość. Ostatecznie udało mi się to naprawić, ustawiając i resetując Display Profilezakładkę Kolor. Przytrzymanie przycisku Alt podczas kliknięcia Display -> Scaledrównież było pomocne.
Chris Conover

W przypadku tego samego problemu pełna rozdzielczość nie pojawia się nawet po wypróbowaniu tej poprawki. ireckon.net/2013/03/…
Benedikt,

2

Ten skrypt Ruby generuje niestandardowe zastąpienie monitora. Zapisz go w patch-edid.rbfolderze użytkownika i z poziomu terminalu ruby patch-edid.rb. Skopiuj wygenerowany plik do /System/Library/Displays/Overrides/i uruchom ponownie.

#!/usr/bin/ruby
# Create display override file to force Mac OS X to use RGB mode for Display
# see http://embdev.net/topic/284710
# 
# Update 2013-06-24: added -w0 option to prevent truncated lines

require 'base64'

data=`ioreg -l -w0 -d0 -r -c AppleDisplay`

edid_hex=data.match(/IODisplayEDID.*?<([a-z0-9]+)>/i)[1]
vendorid=data.match(/DisplayVendorID.*?([0-9]+)/i)[1].to_i
productid=data.match(/DisplayProductID.*?([0-9]+)/i)[1].to_i

puts "found display: vendorid #{vendorid}, productid #{productid}, EDID:\n#{edid_hex}"

bytes=edid_hex.scan(/../).map{|x|Integer("0x#{x}")}.flatten

puts "Setting color support to RGB 4:4:4 only"
bytes[24] &= ~(0b11000)

puts "Number of extension blocks: #{bytes[126]}"
puts "removing extension block"
bytes = bytes[0..127]
bytes[126] = 0

bytes[127] = (0x100-(bytes[0..126].reduce(:+) % 256)) % 256
puts 
puts "Recalculated checksum: 0x%x" % bytes[127]
puts "new EDID:\n#{bytes.map{|b|"%02X"%b}.join}"

Dir.mkdir("DisplayVendorID-%x" % vendorid) rescue nil
f = File.open("DisplayVendorID-%x/DisplayProductID-%x" % [vendorid, productid], 'w')
f.write '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">'
f.write "
<dict>
  <key>DisplayProductName</key>
  <string>Display with forced RGB mode (EDID override)</string>
  <key>IODisplayEDID</key>
  <data>#{Base64.encode64(bytes.pack('C*'))}</data>
  <key>DisplayVendorID</key>
  <integer>#{vendorid}</integer>
  <key>DisplayProductID</key>
  <integer>#{productid}</integer>
</dict>
</plist>"
f.close

Źródło: EmbDev.net, temat „Dell U2713H na Macu: wymuszanie trybu RGB zamiast YCbCr”, post # 3027030


Uruchomiłem skrypt ruby, ale terminal podał mi ten błąd: patch-edid.rb: 11: in <main>': undefined method [] 'for nil: NilClass (NoMethodError)

Dzięki, to sprawiło, że mój dzień. Miałem problemy z moim MBA 2014 i Dell U2713H. Miałem rozdzielczość 1080p, która była obrzydliwa. Teraz nadal „tylko” mam 1080p, ale wygląda gładko. Wcześniej miałem naprawdę odrażające kolory, a teraz wygląda świetnie. Dzięki!
fantazyjne

Korzystając z rozwiązania konkretnego problemu dla mojego Planar PX 2710MW, wynikowe rozdzielczości nie obejmują reklamowanego 1920x1080, ale tylko maksymalnie 1440 x 900. Dowolny pomysł?
Meng Lu

1

Mam rozwiązanie, które działało dla mnie. Uruchamianie MBP Retina 15 ”na początku 2013 r. Z Dell U2713hm.

To rozwiązało problem:

http://embdev.net/attachment/167830/U2713H_U2713HM_Mac_EDID_override.zip

Problem można rozwiązać, zastępując dane EDID wyświetlacza ( http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_display_identification_data ), aby powiedzieć OS X, że wyświetlacz obsługuje tylko RGB. Można tego dokonać, czytając EDID za pomocą ioreg -l, modyfikując obrażające bity (patrz specyfikacja w artykule w Wikipedii) i tworząc plik zastępujący konfigurację wyświetlania dla OS X. Załączam taki plik dla U2713H i U2713HM; po prostu rozpakuj go i przenieś zawarty folder do /System/Library/Displays/Overrides. Po ponownym uruchomieniu monitor powinien pokazać, że używane są kolory RGB. W przypadku innych monitorów z tym samym problemem pliki nie będą działać, ale w zasadzie rozwiązanie jest takie samo.

Źródło: http://embdev.net/topic/284710#3027030


0

LOL, nie musisz robić tych wszystkich bzdur. Przytrzymaj klawisz „opcja” po naciśnięciu przycisku opcji „Skalowane” - wtedy pojawią się wszystkie opcje. Jest to całkowicie nieintuicyjne, ale mówi ci to, jeśli próbujesz przeczytać ekran pomocy, który pojawia się po naciśnięciu ikony (?) W rogu panelu preferencji Wyświetlacze.


2
Aha. Czasami okazuje się, że po naciśnięciu klawisza Alt wśród opcji nie pojawia się maksymalna rozdzielczość. Stąd potrzeba „tych wszystkich bzdur”. Ale dzięki za odpowiedź.
listik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.