Wyszukiwarka OS X zawiesza się przy tagowaniu


8

Mam problem z nową funkcją tagowania w Mavericks i mam wrażenie, że może sięgać głębiej niż tylko tagowanie.

Problem polega na tym, że po oznaczeniu czegokolwiek na Mavericks Finder przestaje reagować na cokolwiek do 15 sekund i piłki plażowe. Używam komputera Mac Pro Mid 2010 z 16 GB pamięci RAM, więc nie ma problemu z zasilaniem.

Na początku myślałem, że problem mógł wynikać z instalacji aktualizacji Mavericks, ale po zobaczeniu, jak tagowanie działa poprawnie na uaktualnionym Air i iMac, zdecydowałem się na czystą instalację. Niestety problem nadal występował.

Odkąd instalowałem na DIY Fusion Drive, który stworzyłem we wczesnych latach Mountain Lion, stał się moim kolejnym podejrzanym. Aby „szybko” przetestować moją teorię, zainstalowałem Mavericks na zewnętrznym wolnym i małym dysku USB. Zero problemów. Tagowanie było natychmiastowe i nie widać było piłek plażowych.

Wyglądało na to, że jest to jeden z napędów. Najpierw próbowałem zainstalować Mavericks na nowo utworzonym dysku Fusion Drive (używając tych samych napędów komponentowych: OCR Vertex 3 i zwykłego dysku twardego WD) z terminala partycji odzyskiwania Mavericks w nadziei, że nowszy CoreStorage to naprawi. Taki sam problem.

Następnie wypróbowałem dyski indywidualnie, ale po zainstalowaniu nowego Mavericksa na obu (wiem, żmudne) i nadal mam problem, mam wrażenie, że brakuje mi opcji. Czy to mój kontroler SATA? I dlaczego tylko na tagowaniu?

Zrobiłem kilka Spindumpów Monitora aktywności, mam nadzieję, że każdy z wiedzą i skłonnością może uzyskać pewne informacje.

Każda pomoc jest mile widziana. : / Teo

Spindumps: https://www.dropbox.com/s/d86hdy2xcq8jryy/Mavs%20Finder%20Tagging%20Spindump.txt

https://www.dropbox.com/s/ilmaceo8szhp9s8/Spindump2.txt

AKTUALIZACJA 17 maja 2014 r

Zidentyfikowałem teraz źródło błędu (przynajmniej w moim systemie).

Zauważyłem, że na zupełnie nowym koncie użytkownika wszystko działa tak, jak powinno, nowe tagi są dodawane bez zawieszania się, a nawet opóźnień.

Gdy włączę opcję „iCloud-> Dokumenty i dane”, problem pojawia się: zawieszenie pojawia się po dodaniu nowych tagów. Co więcej, wyłączenie go ponownie nie powoduje zniknięcia problemu. Po włączeniu system nie działa już prawidłowo.

Domyślam się, że jest coś błędnego w sposobie, w jaki system próbuje sprawdzić tagi w iCloud, ale dziwne, że problem pozostaje po usunięciu.

Wszelkie nowe informacje / sugestie są mile widziane.

AKTUALIZACJA 1 października 2014 r. Ten problem występuje nadal w Yosemite 10.10 GM


Jest to teraz potwierdzony błąd (duplikat 15354423) na stronie Apple zgłaszającej błędy. Mam nadzieję, że to oznacza, że ​​zostanie to wkrótce naprawione.
Teo Sartori

1
Absolutnie niewiarygodnie 10.9.2 wciąż nie naprawił błędnego Findera.
Teo Sartori,

1
Aa i wciąż zepsuty w 10.9.3. Poddaję się. W tym tempie prawdopodobnie nadal będziemy mieć błąd w OS XI „Dude, chillax”.
Teo Sartori

1
Ok, to robi się śmieszne. Problem utrzymuje się w Yosemite 10.10 (beta3).
Teo Sartori,

1
Nie, nie ma klientów synchronizacji. Jest to dokładnie testowane, jak szczegółowo opisano powyżej, w różnych czystych instalacjach. Przechodzę do momentu, w którym podejrzewam, że jest to rodzaj uszkodzenia moich danych znaczników iCloud. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, poza tym, że ktoś w Apple zresetuje to dla mnie.
Teo Sartori,

Odpowiedzi:


1

Ten problem denerwuje mnie od miesięcy. Miałem oko na wyniki Google, rozglądałem się, szukając własnego rozwiązania, uaktualniłem do Yosemite, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, ale nic się nie pojawiło. Więc podczas przerwy w Święto Dziękczynienia postanowiłem usiąść i naprawić to raz na zawsze.

Krótka historia Looooong, za każdym razem, gdy dodajesz nowy tag (i być może podczas dodawania tagu do pliku), pojawia się on na pasku bocznym Findera, aby ułatwić dostęp. Poręczny. Rzecz w tym, że jeśli oszalejesz i dodasz tonę metryk tagów, żaden z nich nigdy nie zostanie usunięty z paska bocznego Findera . Zsuwają się z krawędzi tam, gdzie ich nie widać, i są oznaczane jako „widoczne, jeśli nowsze elementy zostaną usunięte”, ale wszystkie są zachowane na liście elementów paska bocznego. Ten plist staje się masywny i analizowanie go za każdym razem, gdy trzeba go zmodyfikować, zajmuje dużo czasu.

Co gorsza, po włączeniu „dokumentów i danych” w Preferencjach systemowych> iCloud lista znaczników jest synchronizowana. Oznacza to, że zawieszenie podąża za tobą na każdą maszynę, na której jesteś zalogowany w iCloud, nawet po ponownym załadowaniu systemu OS X. Funfunfun.

Na szczęście istnieje łatwa poprawka. Wyjaśnię proste wyjaśnienie dla Joe Internet, który może napotykać ten problem w tym poście.

Gdy Finder działa poprawnie (bez piłki plażowej), kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w Docku i wybierz „Idź do folderu”. W wyświetlonym oknie dialogowym wpisz „~ / Library / Preferences /”. Ten zabawny mały zawijas z przodu to po prostu ładny skrót, który mówi dialogowi, aby rozpocząć w folderze domowym dla ścieżki, a nie katalogu głównego dysku wewnętrznego.

Otrzymasz róg obfitości przerażająco wyglądających plists. Ten, którego szukamy, nosi tytuł „com.apple.sidebarlists.plist”. Skopiuj ten plist gdzieś, gdzie możesz go później znaleźć (na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i musisz go odłożyć.) Teraz usuń oryginalny plist z folderu Library i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu Finder będzie miał pusty pasek boczny tagu, a Ty będziesz mógł tworzyć, usuwać i zmieniać kolejność tagów w treści swoich serc. Nie zawiesza się. Tak długo, jak masz włączoną funkcję „Dokumenty i dane” w iCloud, ten nowy czysty pasek boczny zostanie również przesłany do iCloud i wyczyści stary gigantyczny na wszystkich twoich komputerach.

Należy zauważyć, że NIE usuwa to znaczników z plików. Informacje te są w rzeczywistości dołączane do rozszerzonego atrybutu (xattr) samego pliku, zamiast być przechowywane w jednym pliku listy lub bazie danych. Na szczęście tagi w samych plikach nie są przyczyną problemu zawieszenia, więc możemy je pozostawić nietknięte.

Oczywiście, to co będzie stracić to lista znaczników i niestandardowych foldery na pasku bocznym Findera. Dodaj foldery z powrotem w normalny sposób (przeciągnij je na pasek boczny) i możesz wybrać, które tagi chcesz, przechodząc do menu Finder> Preferencje> Tagi i zaznaczając pola. Mam około tuzina i sprawy są szybkie.

Kolejną niefortunną stratą są przypisane kolory znaczników. Jest to ściśle zapisane w liście Findera. Tagi mogą zachowywać swój kolor, dopóki nie dodasz ich z powrotem do paska bocznego lub nie spróbujesz zastosować tagu do elementu, w którym to momencie kolor zanika.

Po dodaniu tagu lub dwóch z powrotem do paska bocznego element „wszystkie tagi” pojawi się ponownie na dole listy. Kliknij i przewiń listę tagów, aby ponownie przypisać ich kolory. Pamiętaj, aby ponownie zastosować kolor nawet do znaczników, które wydają się go zachowywać, ponieważ gdy ten znacznik zostanie dodany do pliku lub zmodyfikowany w inny sposób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolor zniknie.

Warto zwrócić uwagę, jeśli zastosowano wiele kolorów: dodanie ich wszystkich z powrotem może spowodować ponowne pojawienie się problemu z zawieszeniem. Wszystkie te przypisania kolorów są przechowywane na liście, a zbyt wiele może przeciągać rzeczy w dół. Mam tylko kilka przypisań kolorów, więc nie byłem w stanie zweryfikować tej teorii.

Otóż ​​to! Gratulacje! Tagi można teraz ponownie używać na komputerze (-ach). Pamiętaj tylko, aby od czasu do czasu przejść do Findera> Preferencje> Tagi i wyczyścić pole wyboru lub znak minus z tagów, których nie chcesz wyświetlać na pasku bocznym, a wszystko powinno pozostać niezłe.


Świetna praca detektywistyczna. Próbowałem tego i chociaż mój list odtwarzania nazywa się com.apple.sidebarlists.plist, usunięcie go wydaje się działać. Chociaż nie jest to zadowalające rozwiązanie, wezmę to i zaktualizuję mój radar z Apple, aby wskazać na to i mam nadzieję, że pomogą im naprawić rzeczywisty problem.
Teo Sartori

Ach, tak, masz rację co do nazwy plist. Poprawiłem to w poście.
EightQuarterBit

Hm, kiedyś między Mountain Lion a Cataliną ta lista list bocznych wydaje się zniknąć. Masz pomysł, gdzie teraz są przechowywane dane?
c roald

3

6 miesięcy lub więcej tego problemu ...

mój Mac 2013 zawieszał się podczas zapisywania plików, dzięki czemu program Outlook 2011 często się zawieszał! i spowolnienie przepływu pracy ... i po przeczytaniu tego postu dotarło do mnie ...

przed Mavericks użyłem 2 różnych aplikacji do tagowania, TAGI i Leap. Podczas instalowania indywidualistów znaczniki działały całkiem dobrze, choć stały się coraz wolniejsze.

II usunąłem oba programy i zadziwiająco i na szczęście, przynajmniej na razie zawieszanie się w Outlooku i znajdowanie się zatrzymało, wydaje się, że jest to nowa Maszyna. Mogę mieć tylko nadzieję, że będzie trwała.

Podczas gdy na ten temat miałem podobny problem z moim Mavericks Finderem. Środek ekranu Findera stał się przezroczysty i pliki nie były widoczne. Doprowadził mnie do szaleństwa. Ponowne uruchomienie, ponowna instalacja marnowania czasu. Zdaję sobie sprawę, że miałem starszy program o nazwie total Finder, który jest naprawdę dobry, zainstalowany przed użyciem żadnych cegieł. Po miesiącach posiadania tego problemu, a następnie usunięciu tego programu, problem został rozwiązany.

Morał z tej historii, jeśli masz zainstalowaną aplikację, aby dodać funkcjonalność, a Apple dodaje tę funkcjonalność do OSX, istnieje szansa, że ​​aplikacja spowolni Twój Mac.

Mental motor self and all reading ... odinstaluj aplikacje tego rodzaju.


0

Oznaczanie plików za pomocą aplikacji Leap firmy Ironic Software pozwala uniknąć tego problemu w moim przypadku. Leap utrzymuje synchronizację tagów OpenMeta i Finder.


0

Bardzo dziękuję za tło w tej sprawie, EightQUarterBit. Z drugiej strony tak naprawdę nie chciałem stracić wszystkich moich skrótów i folderów na pasku bocznym (których mam wiele), więc zdecydowałem się na głębsze zagłębienie w plik plist i zdecydowałem się edytować problem zamiast usuwać cały plist plik. Usunąłem wszystkie ustawienia plist obejmujące tagi dla wszystkiego oprócz domyślnych tagów kolorów (okazało się, że ma około 7000 linii) i zapisałem je i ponownie uruchomiłem, a zadziałało jak urok I muszę zachować inne ustawienia paska bocznego. Oto jak zrobić to, co zrobiłem:

Najpierw zrobiłem kopię zapasową pliku com.apple.sidebarlists.plist na moim pulpicie. Po drugie, otwórz oryginalny plik plist w bezpłatnym edytorze, takim jak TextWrangler, wyszukaj „x-apple-findertag:” Pierwsze trafienia będą domyślnymi (kolorowymi) znacznikami. Zostawiłem ich w spokoju. Przejdź do niestandardowych tagów. Zauważ, że sekcja każdego tagu zaczyna się od <dict> i kończy się na </dict> (chociaż w tej sekcji jest jeszcze jeden wpis <dict> </dict>), na przykład zobacz poniżej zestaw kodu dla pojedynczego tagu ( gdzie MyCustomTagName to nazwa znacznika, w 2 miejscach):

<dict>
<key>CustomItemProperties</key>
<dict>
<key>com.apple.LSSharedFileList.ItemIsHidden</key>
<false/>
<key>kLSSharedTagFileListItemLabel</key>
<integer>6</integer>
<key>kLSSharedTagFileListItemPinned</key>
<true/>
</dict>
<key>Name</key>
<string>MyCustomTag</string>
<key>URL</key>
<string>x-apple-findertag:MyCustomTag</string>
</dict>

Zwróć uwagę na wzorzec, ponieważ będziemy chcieli usunąć całą sekcję dla każdego wpisu wszystkich tagów, których nie chcemy wyświetlać na pasku bocznym, który w moim przypadku był wszystkim z wyjątkiem domyślnych tagów kolorów. Każdy wpis zaczyna się od <dict>, a następnie <key> CustomItemProperties </key> i ma 15 linii długości (w tym pierwszy tag <dict>). Kliknij i przeciągnij w dół, aby zaznaczyć je wszystkie i usunąć. Zapisz plik Plist, a następnie uruchom ponownie komputer Mac. Problem zniknął całkowicie po ponownym uruchomieniu i muszę zachować skróty na pasku bocznym. Musisz jednak powtórzyć te kroki po utworzeniu większej liczby tagów. Skontaktowałem się z Apple i zgłosiłem problem, a teraz sprawdziłem i podałem rozwiązanie.

Opisałem wszystkie powyższe kroki z zrzutami ekranu na swoim blogu (który pierwotnie zgłaszałem ten problem prawie rok temu, a następnie usłyszałem o twojej odpowiedzi dzisiaj od komentatora na moim blogu). Możesz zobaczyć moje alternatywne rozwiązanie bardzo szczegółowo na moim blogu pod adresem : http://www.shareyourrepair.com/2013/12/finder-hangs-when-tagging-files-mavericks.html

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.