Czy w OS X Mavericks jest skrót klawiaturowy do szybkiej odpowiedzi, gdy pojawi się powiadomienie iMessage?


14

Uważam, że przesuwanie wskaźnika myszy nad powiadomieniem i klikanie przycisku odpowiedzi za każdym razem nie jest tak skuteczne .

Zastanawiałem się więc, czy istnieje skrót do szybkiej odpowiedzi zamiast używania myszy lub gładzika.

Odpowiedzi:


1

Możesz przypisać skrót klawiaturowy do takiego skryptu :

tell application "System Events" to click window 1 of process "Notification Center"

1
Próbowałem tego za pomocą Keyboard Maestro. Ale po prostu wyświetla okno wiadomości na pierwszym planie, zamiast szybkiej odpowiedzi po kliknięciu przycisku odpowiedzi. Czy jest jakiś skrypt, który może kliknąć ten przycisk? Dzięki!
ylorn

A także próbowałem czegoś takiego tell application "System Events" to click button "Reply" of window 1 of process "Notification Center"Ale to nie działa. Ponieważ musisz przesunąć wskaźnik myszy nad powiadomieniem, w przeciwnym razie przycisk odpowiedzi nie pojawi się.
ylorn

@ylorn Nie używam Wiadomości, ale myślałem, że kliknięcie powiadomienia spowoduje odpowiedź na wiadomość. click button "Reply" of window 1może działać, jeśli zmieniłeś styl alertu z banerów na alerty.
Lri

0

Oto skrypt, aby to zrobić za pomocą JavaScript dla automatyzacji Yosemite i jego mostu Objective-C.

ObjC.import("CoreGraphics");
// Notification only detects hover when moving from outside its borders
// over it, so first go to (0, 0).
$.CGWarpMouseCursorPosition({x:0 , y:0});
mainDisplayWidth = $.CGDisplayPixelsWide($.CGMainDisplayID());
$.CGWarpMouseCursorPosition({x:mainDisplayWidth - 50, y:81});

Application("System Events")
    .processes["Notification Center"]
    .windows()[0]
    .buttons["Reply"]
    .click();

Jeśli chcesz uruchomić to w powłoce (np. Alfred nie obsługuje jeszcze JavaScript), możesz użyć tego jednowierszowego, który wykonuje skrypt poprzez osascript:

echo 'ObjC.import("CoreGraphics"); $.CGWarpMouseCursorPosition({x:0 , y:0}); mainDisplayWidth = $.CGDisplayPixelsWide($.CGMainDisplayID()); $.CGWarpMouseCursorPosition({x:mainDisplayWidth - 50, y:81}); Application("System Events") .processes["Notification Center"] .windows()[0] .buttons["Reply"] .click(); ' | osascript -l JavaScript

Możesz przypisać ten skrypt do skrótu za pomocą dowolnego narzędzia do automatyzacji. Używam Alfreda , FastScripts również działa.

Musisz zezwolić narzędziu automatyzacji, którego używasz do sterowania komputerem Mac , w przeciwnym razie mysz się poruszy, ale skrypt nie będzie mógł kliknąć „Odpowiedz”. W moim przypadku dodałem tam Alfreda.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.