Lokalizacja zasilania Logika na płycie głównej Macbook Air 13 "A1369


3

Czy jest ktoś, kto może pomóc w umieszczeniu elementów logiki zasilania na głównej płycie logicznej? Mój MacBook Air jest całkowicie martwy.


Czy pytasz, aby go skrócić podczas próby włączenia?
Pan Królik,

To nie jest A1369 - to jakiś starszy Mac (1. generacji). Te pola lutownicze nie istnieją w A1369 ... (Albo, że - lub - istnieje więcej niż 1 inny rodzaj A1369 - mój na pewno nie wygląda tak w środku, a na okładce jest

Odpowiedzi:


2

Zakładam, że szukasz sposobu na ominięcie przycisku zasilania, aby go włączyć? Jeśli tak, to powinno pomóc.

Pady zasilania, dwa lekko podniesione punkty lutownicze, znajdują się tuż nad elastycznym połączeniem klawiatury na płycie głównej. Zobacz kółka na zdjęciu poniżej. Połączenie tych dwóch padów podczas zasilania komputera Mac powinno je włączyć. Pamiętaj, aby użyć metalowego narzędzia z nieprzewodzącym uchwytem do połączenia dwóch punktów.

13 "MacBook Air Mid-2011 pady zasilania Zdjęcie źródłowe można znaleźć w 13-calowym przewodniku wymiany płyt logicznych MacBook Air w 13-calowej wersji iFixit , używanym i modyfikowanym na licencji CC.

Należy pamiętać, że zablokowany przycisk zasilania zapobiega włączeniu komputera Mac, nawet gdy pady zasilania są zwarte. Aby sprawdzić, czy górna obudowa (w której znajduje się przycisk zasilania) jest uszkodzona, należy odłączyć kabel elastycznej górnej obudowy (srebrny flex na zdjęciu) i spróbować ponownie, jeśli komputer Mac nie włącza się po raz pierwszy z padem zasilania. Jeśli nadal nie włącza się, gdy flex jest odłączony, prawdopodobnie występuje awaria płyty logicznej, chociaż nadal można zanurkować głębiej i odłączyć komponenty (SSD, głośniki, wyświetlacz), aby dodatkowo odizolować płytkę logiczną.

Powodzenia! Mam nadzieję, że jest to coś prostego / taniego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.