Keynote 6.0 - Jak dodać animowany gif?


12

Niedawno dostałem Keynote 6.0 i mam problem z animacją gifa. Używanie Wstaw> Wybierz ... łatwo dodaje gif do slajdu, ale bez animacji. Szukałem i znalazłem inne źródła ( przykład ), które wydają się wskazywać na użycie „Quicktime Inspector” do pracy z animacją gif. Niestety, wydaje się, że Quicktime Inspector już nie istnieje w wersji 6.0 i nie mogę znaleźć innego rozwiązania. Jakieś sugestie? Dziękuję bardzo!


1
Keynote 6.2 dodał obsługę animowanych plików GIF.
mislav

Odpowiedzi:


8

Jeśli zmienisz rozszerzenie, .mova następnie przeciągniesz je, pojawi się monit o optymalizację dla systemu iOS, w którym to momencie traktuje GIF jako film.


Działa to tylko wtedy, gdy masz plik .mov (i nie tylko poprzez zmianę animowanego rozszerzenia gif)
Alex Popescu,

@AlexPopescu Wydaje się pracować dla mnie. Po prostu spróbowałem użyć prostego, mv lol.gif lol.mova następnie przeciągając plik do Keynote 6.
Mathias Bynens,

4
Teraz działało to dla mnie dwa razy z rzędu i byłem szczęśliwy, a potem 4 inne .gif nie działały. Keynote podaje błąd: „Nie można wstawić multimediów”. Najwyraźniej działa tylko w przypadku niektórych rodzajów plików GIF, ale nie mam pojęcia, jakie są kwalifikacje.
rhodesjason

1
Czy nie działa w Keynote 6.5.3, próbował z dwóch różnych GIF. Keynote podaje błąd, Operacja nie mogła zostać zakończona`
jm3

4

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​animowane pliki GIF (i animacje Flash) nie są już obsługiwane w programie Keynote. Prawdopodobnie będziesz musiał użyć ffmpeglub QTPro, aby przekonwertować pliki GIF na pliki filmowe i ponownie je zaimportować.


3

Problem został rozwiązany w Keynote v6.2. Zaktualizuj Keynote i powinno działać. (jak poinformował mnie mislav w komentarzach)


Nie można jednak dodawać animowanych plików GIF do wersji Keynote w iCloud .... Działa to tylko w natywnej aplikacji komputerowej. Chyba że ktoś udowodni, że się mylę ...
Alex,

1
Nie jestem pewien, dlaczego zostało to przegłosowane; ma nie pracować w Keynote 6.5.3
jm3

@ jm3: Prawdopodobnie dlatego, że odpowiedź jasno stwierdza „v6.2” i wtedy zadziałało. Nawet jeśli nie działa w wersji v6.5.
Jenny Shoars,

0

Nie będą animowane, dopóki nie obejrzysz pokazu slajdów, ale powinny tam być. Przejdź także do Inspektora> Zakładka Quicktime i upewnij się, że zmieniłeś ustawienie Powtarzania z Brak na Pętlę.


Dzięki za odpowiedzi. Wspomniałem jednak w pytaniu, że w nowej wersji Keynote, Inspektor Quicktime wydaje się już nie istnieć. Nie wydaje się też, aby GIF był animowany nawet podczas pokazu slajdów (w nowej wersji keynote).
golmschenk

0

Nowy Keynote (v6) nie importuje plików GIF w taki sposób, jak kiedyś, co jest rozczarowujące.

Jeśli jednak otworzysz starą prezentację Keynote (Keynote '09), Keynote v6 zapyta, czy chcesz ją zaktualizować i / lub zoptymalizować dla urządzeń z systemem iOS. Jeśli zoptymalizujesz, animowany GIF będzie renderowany do formatu .m4v. Po wykonaniu tej czynności, jeśli inspekcja Format, pojawi się karta „Film”.

Wadą jest to, że MUSISZ mieć Keynote '09. Próbowałem wyeksportować animowany plik GIF utworzony w Keynote v6 jako Keynote '09. Nie utrzymywał poprawnie animowanego GIF-a, więc kiedy go ponownie otworzyłem, nie dostałem opcji „Optymalizuj”


0

jeśli chcesz, aby GIF się powtarzał, jak prawidłowo zauważył beroe, zapisz .gif w jakimś folderze, zmień jego rozszerzenie pliku (pamiętaj, aby pokazać prawdziwe rozszerzenie i nie ukrywać go (cmd + 'i' to wersja kanoniczna, zmień tam, jeśli nie masz pewności)) do .mov, a następnie przeciągnij go do keynote 6. Zoptymalizuj dla iOS, a teraz wybierz „endless” w sekcji „format-> Film” w sekcji „powtarzaj” (nie znam poprawnego) tłumaczenia, ponieważ używam niemieckiego keynote).


0

Nie mogłem zaimportować animowanego gifa do Keynote 6.2.2, więc przekonwertowałem go na mp4 przez https://cloudconvert.com/anything-to-mp4 (przeszukałem „konwersję animowanego gif na mp4”), a potem byłem po prostu przeciągnij i upuść mp4 do Keynote.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.