10.9: Monitor zewnętrzny nie jest rozpoznawany po uśpieniu monitora


10

Ten problem zaczął się pojawiać po aktualizacji do OSX Mavericks.

Mam zewnętrzny monitor podłączony do mojego Macbooka Pro (2010) i wszystko działa dobrze i elegancko .. dopóki mój Mac nie ma żadnej aktywności i nie wyłączy ekranu (UWAGA: nie cały Mac śpi o ten punkt, to tylko ekran).

Potem, kiedy przeskakuję po gładziku, żeby go obudzić, nie rozpozna zewnętrznego monitora w taki sposób, jak kiedyś. Nagle aranżacja zostaje odwrócona (tj. Jest teraz poniżej mojego Maca, a nie powyżej), a rozdzielczość jest przełączana na 800x600 zamiast normalnej 1680x1050.

Kiedy następnie wyciągam wtyczkę i podłączam ją z powrotem (podczas gdy mój Mac i jego ekran są szeroko rozbudzone), ponownie znajduje swoje stare konfiguracje i naprawia rozdzielczość i układ.

Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego lub czy jest dostępna poprawka? Czy powinienem po prostu uznać to za nierozwiązany błąd, zgłosić go Apple i mieć nadzieję na najlepsze?


Mam ten problem od czasów Mavericks. Wydaje się, że dzieje się to teraz w 100% ...
Hudson,

Nie mogę dodać odpowiedzi z powodu ochrony tego pytania. Rozwiązałem ten problem, przechodząc do Narzędzia dyskowego i naciskając „Napraw uprawnienia”. Miałem podobne problemy z nierozpoznawaniem mojej klawiatury i myszy. Mam nadzieję, że to również naprawia.
Jethro Larson

Dla mnie mogę to naprawić bez odłączania / ponownego podłączania kabli, jeśli wybiorę opcję Włącz wyświetlanie kopii lustrzanej na pasku menu, a następnie ponownie ją wyłączę. (OS X 10.9.3)
Nate

@Nate Mogę potwierdzić, że to również działa w tej chwili (OSX 10.9.3). Miło jest zresetować oprogramowanie zamiast ciągnąć kable.
Joost

Mam ten sam problem do 10.10.2 z imac 5K. Zewnętrzny wyświetlacz jest podłączony piorunem do adaptera DP. Z powodzeniem używam sztuczki dublowanie / odblokowanie
t1m0

Odpowiedzi:


2

Poprawką, którą zastosowałem, jest odwiedzenie sekcji Wyświetlanie w Preferencjach systemowych. Przytrzymaj klawisz Opcja, aby wyświetlić przycisk Wykryj ekrany. Kliknij to.

Złącze na moim laptopie trochę się poluzowało po latach odłączania i ponownego wkładania. Korzystanie z Preferencji systemowych jest prawdopodobnie bardziej przyjazne, dopóki nie pojawi się jakaś poprawka.

(Kiedyś była ikona paska menu dla wyświetlaczy, która zawierała opcję Wykryj wyświetlacze - ale teraz, gdy jej potrzebuję, wydaje się, że została usunięta. Apple wie najlepiej, jak sądzę i kim mam się kłócić. Być może Po prostu źle to podłączam.)


Jako aktualizację używam teraz systemu OS X 10.9.2 i wydaje się, że ten problem został rozwiązany. (I ... Nadal podłączam monitor dokładnie w ten sam sposób. Wygląda więc na to, że wcale tak nie było.)
Tom Seddon

3
Problem nadal istnieje dla mnie w 10.9.3. To rozwiązanie nic nie robi (dla mnie).
Nate

Miałem ten problem na OSX Yosemite 10.10.5, pracując z zewnętrznym monitorem DELL przez HDMI. Chociaż wydawało się to mało prawdopodobne, przejście na DVI (za pomocą adaptera DVI / piorun) było dla mnie rozwiązaniem. Coś, co warto spróbować! (Tak długo, jak to połączenie nie jest wymagane do przesyłania dźwięku do głośników monitora, które obsługuje tylko HDMI)
paulkore,

To zadziałało, nie jestem pewien, czy to będzie działać po ponownym uruchomieniu.
Yugal Jindle

2

Mam prawie takie same wrażenia - mój drugi wyświetlacz po śnie w ogóle nie jest dostępny. Dzięki za końcówkę odłączenia - ponowne podłączenie wyświetlacza (firewire) - które rozwiązało problem - ale nie będę tego robić przez cały czas. Moja konfiguracja: iMac 27 "2011 i wyświetlacz Lacie 526.


-1

Większość okien miałbym w połowie lub głównie poza ekranem.

Odłączanie i ponowne podłączanie przed wybudzeniem wydaje się również rozwiązać ten problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.