Monitor aktywności w Mavericks Ikona dokowania „Pokaż użycie pamięci” zniknęła?


19

Właśnie kupiłem nowego MacBooka Pro z zainstalowanym Mavericks i zauważyłem, że Monitor aktywności nie ma już opcji ikony „Pokaż użycie pamięci”. Naprawdę podobała mi się ta opcja, ponieważ użyłem jej, aby zapobiec zamianie dysków, zamykając aplikacje, gdy miałem zbyt wiele otwartych. Co daje?

monitor aktywności


Jest prawdopodobne, że twórcy narzędzi wkrótce będą produkować małe narzędzia, które będą wyświetlać presję pamięci w Docku. Te narzędzia będą (miejmy nadzieję) również zużywać mniej zasobów niż utrzymywanie Monitora aktywności otwartego.

Dobre pytanie. Teraz, gdy Mac działa wolno, nie wiem nawet, dlaczego :(
AlikElzin-kilaka

Odpowiedzi:


8

Wygląda na to, że ta funkcja - ponieważ Apple zmieniło sposób wyświetlania zużycia pamięci - nie jest już dostępna:

Nie jest to już możliwe, zwłaszcza że Mavericks ma nowe procedury zarządzania pamięcią (tj. Kompresję pamięci), które sprawiają, że wykres wykorzystania pamięci jest mniej prosty. Firma Apple przeszła na nowe podejście „Ciśnienie pamięci” do przeglądania użycia pamięci, które jest dostępne w sekcji Pamięć Monitora aktywności, ale jak dotąd nie zostało dodane jako opcja ikony Docku. Mamy nadzieję, że Apple to zrobi, ponieważ być może byłaby to jedna z bardziej przydatnych opcji ikon Docka.

Mam to stąd , że można mieć nadzieję, że w pewnym momencie będziemy mogli wykresować ciśnienie pamięci w stacji dokującej za pomocą monitora aktywności Apple, zamiast konieczności otwierania całego narzędzia za pomocą okna, które pokazuje wiele innych elementów.


3

W rzeczywistości nie musisz już tego robić, ponieważ XNU robi to teraz automatycznie - wykorzystując powiadomienia o ciśnieniu w pamięci, uruchamia specjalny wątek jądra o nazwie MemoryStatus, który wyszukuje procesy, które można zamknąć w czysty sposób - i automatycznie je zamyka (cóż, zabija je) dla Ciebie. Zmniejsza to potrzebę uważnego monitorowania wykorzystania pamięci RAM i prawdopodobnie bierze pod uwagę decyzję projektową o usunięciu tej opcji.


2
Być może nie musisz , ale niektórzy z nas maniacy tego lubią .
Wildcard

1
@Wildcard nie nie, Apple wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Zawsze .
alexw

2

Inną opcją jest Menu iStat, które zapewnia wiele naprawdę przydatnych informacji wyświetlanych w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób i nie jest drogie.

http://bjango.com/mac/istatmenus/

Niedawno zaktualizowali go dla Mavericks.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.