Mail.app działa bardzo wolno w systemie OS X 10.9 Mavericks


10

Ponieważ zaktualizowałem wersję Mavericks dwa dni temu na moim 13-calowym MacBooku z końca 2008 roku (pierwszy aluminiowy unibody), mam ogromne trudności z korzystaniem z Mail. Kiedy Mail jest uruchomiony, wszystko bardzo zwalnia (ciągle widzę piłki plażowe i spędzam większość czasu czekając na którykolwiek z moich wkładów pokazujących efekt, nie tylko w Mail, ale ze wszystkim). Monitor aktywności pokazuje, że zarówno „Mail”, jak i „com.apple.internetaccounts” mają 90% + poniżej „% CPU”, a przez większość czasu Mail „nie odpowiada”. Aplikacja Poczta nie pokazuje żadnego okna przez pierwszą godzinę po próbie otwarcia go, a kiedy widzę okno główne, wszystko jest tak wolne, że nawet otwarcie wiadomości e-mail może - jeśli w ogóle działa - zrobić sobie przerwę czasu. Dwa lub trzy razy, nawet mam całkowite zamrożenie, kursor już się nie porusza, wentylatory (które ciągle działały wcześniej) zostały wyłączone; jedyne, co mogłem zrobić, to przytrzymać przycisk zasilania przez pięć sekund.

Nie mam uruchomionej aplikacji zapory i zajrzałem do mojego pliku dziennika, który jest dostępny tutaj: http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=55665966095442984994

Kiedy wymuszam wyjście z Mail i com.apple.internetaccounts, wszystko działa płynnie, więc problem wydaje się ograniczony do aplikacji Mail. Co mogę zrobić, aby uniknąć zmuszania do zamknięcia Maila i sprawienia, by reagowało płynniej i nie rozłączało się?


Czy sprawdziłeś konsolę dla wpisów z bardziej szczegółowymi informacjami na temat problemu? Czy masz uruchomioną jakąkolwiek aplikację Firewall (np. Little Snitch)? Czy próbowałeś uruchomić komputer w „trybie oszczędzania”?
JC

Nie wiem, jak interpretować wpisy konsoli. Przesłałem plik dziennika w edytowanej wersji powyższego pytania.
Corsin Pfister

Odpowiedzi:


6

Dziękujemy za przesłanie pliku dziennika. Istnieje kilka pozycji, które mogą opisywać problemy, na przykład:

25/10/13 4:29:58.408 pm WindowServer[125]  disable_update_timeout: UI updates were forcibly disabled by application "Mail" for over 1.00 seconds. Server has re-enabled them.
25/10/13 4:30:12.256 pm WindowServer[125]  disable_update_likely_unbalanced: UI updates still disabled by application "Mail" after 15.00 seconds (server forcibly re-enabled them after 1.00 seconds). Likely an unbalanced disableUpdate call.

i

25/10/13 4:36:30.089 pm WindowServer[125]  common_reenable_update: UI updates were finally reenabled by application "Mail" after 392.86 seconds (server forcibly re-enabled them after 1.00 seconds)
25/10/13 4:37:26.568 pm com.apple.IconServicesAgent[437]  main Failed to composit image for binding VariantBinding [0x159] flags: 0x8 binding: FileInfoBinding [0x359] - extension: jpg, UTI: public.jpeg, fileType: ????.

i

25/10/13 4:45:13.084 pm Mail[408]  xpc __securityd_create_connection_block_invoke got event: Connection interrupted

i

25/10/13 4:45:21.796 pm com.apple.internetaccounts[463] An instance 0x7fcb64cef770 of class IMAPMailbox was deallocated while key value observers were still registered with it. Observation info was leaked, and may even become mistakenly attached to some other object. Set a breakpoint on NSKVODeallocateBreak to stop here in the debugger. Here's the current observation info:
<NSKeyValueObservationInfo 0x7fcb64cf0620> (
<NSKeyValueObservance 0x7fcb64cf0750: Observer: 0x7fcb64f28160, Key path: uidNext, Options: <New: NO, Old: NO, Prior: NO> Context: 0x12131544b, Property: 0x7fcb64cf05f0>
)

Niektóre wpisy opisują limity czasu spowodowane błędami synchronizacji. Jak je naprawić?

Wyczyściłem pamięć podręczną konta pocztowego, przenosząc folder pamięci podręcznej lub usuwając i ponownie tworząc konto IMAP.

Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną, musisz:

 1. Zamknij pocztę
 2. dotarłem do ~ / Library / Mail / V2
 3. Znajdź folder swojego konta IMAP w folderze „V2”. Powinien mieć nazwę „IMAP-you@email.address”
 4. przenieś folder swojego konta IMAP w inne miejsce, np. na pulpit
 5. uruchom Mail ponownie. Powinno to być synchronizowanie wiadomości e-mail z konta IMAP na komputerze w normalny sposób.

Jeśli to nie pomoże, możesz wypróbować drugie podejście: usunięcie konta IMAP i ponowne utworzenie go.

Spróbuj i opublikuj swoje wyniki.


W końcu pomogło usunięcie rzeczy z folderu V2. Po zabawie z usuwaniem różnych rzeczy dowiedziałem się, że musiałem tylko usunąć „Accounts.plist” z folderu V2 / MailData, aby zatrzymać rozłączanie się poczty. Następnie mogłem po prostu ponownie aktywować wszystkie konta w Preferencjach systemu operacyjnego -> Konta internetowe, z wyjątkiem jednego (z moich czterech) kont IMAP. To jedno konto miało ten sam adres e-mail, co powiązany z moim iCloud, i myślę, że to spowodowało konflikt. Nie mogłem aktywować tego konta IMAP (pokazane błędy). Usunąłem i odtworzyłem go. Teraz wszystko działa dobrze.
Corsin Pfister

Mam ten sam problem, jedyne, co mogę zrobić, to włączyć pocztę i korzystać z Gmaila, a nie to, że podoba mi się to rozwiązanie! Mam nadzieję, że problem zostanie wkrótce rozwiązany @Corsin: czy właśnie usunąłeś plik „Accounts.plist” ??? Czytam zmiany Mail in Macericks i Mail zawsze działa w tle.

To może sprawić, że przyzwoite śledzenie w sprawie pytania. 1. Pytający zaakceptował powyższą odpowiedź i 2. ludzie nie mogą tak naprawdę odpowiedzieć, chyba że zadasz pytanie, ponieważ komentarze nie działają dobrze, aby dodać nowe wątki do istniejącego tematu.
bmike

1

Jeśli przywróciłeś pocztę ze starszej instalacji Mountain Lion (lub wcześniejszej), być może przeniesiono sporo crud, co jest niezgodne z Mavericks.

Kiedyś miałem podobny problem ( co to jest com.apple.mail.plist i dlaczego spowalnia Mail? ), Który rozwiązałem, usuwając kilka list. Ogólnie rzecz biorąc, możesz chcieć:

 1. otwarta konsola
 2. uruchom Mail.app

i zobacz, co konsola mówi o Mail.app. To byłby mój pierwszy port zawinięcia.


0

Jakiego rodzaju kont e-mail jest twoja kopia sprawdzania poczty? Czy któreś z kont Google Gmail? Istnieje dobrze udokumentowana sytuacja, w której Apple Mail pod Mavericks automatycznie zacznie ponownie pobierać wszystkie Twoje gigabajty archiwów Google Gmail od nowa, pozostawiając Ci duplikaty wszystkiego.

Jaką aktywność sieciową widzisz, gdy Mail jest otwarty? Jeśli zdarzają się masowe pobrania, może to być przyczyną.

Mail in Mavericks zmienia równanie GMail , TidBITS, 22 października 2013 r

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.