Niezwykle wysokie użycie pamięci RAM jądra (ponad 9 GB) w Mavericks


21

Wczoraj uaktualniłem do Mavericks i wszystko wydawało się iść dobrze, ale dzisiaj zauważyłem, że mój komputer stał się trochę wolniejszy. Sprawdziłem Monitor aktywności, a procesor / dysk były na normalnym poziomie, więc sprawdziłem użycie pamięci, tylko po to, aby znaleźć:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jądro zajmuje 5 GB pamięci? Czy to nie jest normalne? Maszyna ma 16 GB pamięci RAM. Wszelkie pomysły na to, co by to spowodowało i / lub jak debugować?

Aktualizacja: teraz ma 9 GB.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy jesteś w stanie odtworzyć ten problem w wersji 10.9.1 / Build 13B42?
bmike

Doskonały. Zawsze możesz ponownie otworzyć, odznaczyć odpowiedź, jeśli odkryjemy inaczej.
bmike

Odpowiedzi:


12

Ponowne uruchomienie wydaje się wyczyścić mój system, który doświadcza podobnej alokacji pamięci RAM dla jądra, ale z czasem będzie się ponownie wspinał. Rozmawiałem na czacie ze wsparciem Apple i zasugerowali reset SMC, co zrobiłem wraz z resetem PRAM i do tej pory wydaje się, że jest pod kontrolą. Gdy pracowałem, unosił się nieco poniżej 1 GB i patrzyłem, jak spada, gdy niektóre aplikacje były bezczynne.

W dłuższej perspektywie zresetowanie SMC i PRAM nie wpłynęło na przydział pamięci i śledziłem użycie szalonej pamięci do procesu „installd”.

Otwórz Monitor aktywności i WYMUSZ ten proces, a następnie obserwuj, jak użycie jądra spada do normalnych poziomów. Niestety, musisz to zrobić po każdym uruchomieniu, ponieważ wydaje się, że przecieka pamięć w kompilacjach niższych niż 10.9.1 i 13B42.


Mam ten sam problem - użycie pamięci kernel_task powyżej 9 Gb - ale installd nie działa ...
Sim

Mam ten sam problem na koncie, który migrowałem z mojego MacBooka Pro (16 GB pamięci RAM) na Maca Mini (4 GB pamięci RAM). Ram jest zawsze całkowicie pełny i tak naprawdę nie ma opcji pracy na tym Macu Mini, ponieważ jest tak wolny. kernel_taskzajmuje 15% zużycie procesora i około 500-600 MB pamięci RAM. Czy ktoś ma na to rozwiązanie? Dzięki!
Sebastian

Dzięki, zabicie zainstalowanego oprogramowania obniżyło dla mnie trochę presję pamięci.
Navin

1

Powodem był dla mnie Fontbook, działający przy 3,9 GB i kernel_task przy 9 GB. Wymuszenie opuszczenia fontbooka spowodowało, że kernel_task spadł do 1,12 GB i dał fanowi przerwę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.