Czy istnieje oprogramowanie, które implementuje koncepcję John Siracusa Spatial Finder?


10

Narzekanie na to, jak Apple zniszczyło Findera podczas przełączania się na OS X, trwa od pierwszego wydania OS X.

Minęło dziesięć lat, odkąd John Siracusa nakreślił dokładnie, jak Finder powinien się zachowywać .

Dzięki Mavericks Apple wyszedł jeszcze dalej z tego modelu Spatial Finder, w którym najwyraźniej nie jest nawet możliwe dwukrotne kliknięcie / otwarcie nowego okna domyślnie (działa w oknach bez pasków narzędzi, ale domyślnie nowo otwarte okno ma pasek narzędzi…).

Moje pytanie brzmi: czy istnieje zamiennik Findera innej firmy, który zachowuje się przestrzennie, tak jak wymaga tego dziesięcioletni manifest Siracusa?

Pamiętaj, że można wyjść z programu, który wywołuje Apple Finder.app. Czy jest jakiś inny program, który mógłbym uruchomić na swoim miejscu, który dałby mi opisywane przez niego zachowanie, w szczególności powiązanie jednego folderu z jednym oknem, które zachowuje swój stan w odniesieniu do pozycji, rozmiaru, koloru itp.?


A jeśli nie, poważnie programiści, zważywszy na to, ilu użytkowników komputerów Mac odznacza się zaawansowaną technologią od czasu premiery OS X, dlaczego ktoś jeszcze tego nie zrobił?
Daniel

1
Apple ułatwiło Ci zostać programistą. Więc nic tak naprawdę nie powstrzyma cię przed zrobieniem tego sam
:!)

Odpowiedzi:


2

To nie jest bezpośrednie wdrożenie wizji Siracusa. Jest to jednak alternatywa Findera, która wygląda wyraźnie przestrzennie, odwrotnie niż w kierunku przeglądarki plików, wydaje się, że idzie większość innych alternatyw Findera (i sama Finder):

Raskin dla komputerów Mac wydaje się być duchem poszukiwacza przestrzennego, do którego wzywa Siracusa. Właśnie pobrałem darmowy okres próbny i badam go, ale może właśnie tego szukałem.


To wygląda dość interesująco i pozwala na dobre przywołanie przestrzenne. Moje wahanie polega na tym, że często szukam plików różnych typów, a nie tylko tych, które są standardowo widoczne na Macu. Ponadto używam Alfreda w 90% przypadków do nawigacji związanej z wyszukiwarką. Ciekawie będzie jednak zobaczyć, co znajdziesz.
wrossmck,

Aktualnie pracujemy nad najnowszą wersją Raskin. Możesz dołączyć do bezpłatnej wersji beta tutaj: raskinformac.com/beta
mahal tertin

Fajne. Właśnie kupiłem aktualną wersję w sklepie Mac App Store. To wygląda naprawdę obiecująco.
Daniel

1

Nie widzę manifestu Siracusa jako specyfikacji aplikacji - choć można by ją przekształcić w jedną. Raczej postrzegam to jako zbiór powiązanych pojęć, które mogą prowadzić do bardziej intuicyjnego korzystania z naszych komputerów Mac. Niektóre technologie i aplikacje, które zostały wdrożone w ciągu 10 lat od napisania tego artykułu, obejmują:

  1. Metadane Tagi (w formie tagów OpenMeta) istnieją już od kilku lat i zostały teraz włączone przez Apple do OS X. Najbardziej wydajną aplikacją używającą tagów jest prawdopodobnie Leap .

  2. Zapisane wyszukiwania: Od pewnego czasu są one częścią Findera wraz z możliwością wyszukiwania metadanych. W połączeniu z tagami (i innymi metadanymi) zapewniają one nowe i potężne widoki plików.

  3. Szybki przegląd i przepływ Cover: Ponownie część istniejącej Findera zapewnia wizualny widok plików, który jest częścią koncepcji Siracusa. Muszę przyznać, że rzadko korzystam z Cover Flow, ale Quick Look jest istotną częścią mojego korzystania z Findera.

  4. DesktopShelves : Koncepcja półki została przekształcona w aplikację. Jednym z jego zastosowań jest lokalizacja tymczasowa (półka na pulpicie) podczas przenoszenia plików. Lubię też przechowywać zapisane wyszukiwania na półce (zamiast paska bocznego Findera).

Zamiast pojedynczej aplikacji wdrażającej wszystkie pomysły Siracusa, widzimy, że istnieją narzędzia i technologie, które wykorzystały niektóre z jego kluczowych pomysłów.


1
Ale kluczową rzeczą, o którą prosił, było powiązanie jednego folderu z jednym oknem, które zawsze zawsze zachowuje swój stan w odniesieniu do pozycji, rozmiaru, opcji widoku itp.
Daniel

Podejrzewam, że możemy mieć różne poglądy na najbardziej kluczową / użyteczną koncepcję, choć może masz rację. Rozumiem, że jesteś zasmucony, że większość dodatków i zamienników Findera (XtraFinder, wózek widłowy itp.) Prowadzi nas dalej od Siracusa.
Gilby,

Nie zasmucony - uwielbiam Forklift za to, co to jest. Chciałbym go używać razem z prawdziwym Finderem przestrzennym. Oczywiste jest, że Apple nie zamierza wysyłać takiego produktu, więc szukam zewnętrznego narzędzia Spatial Finder, które uzupełniłoby różnorodne przeglądarki plików.
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.