Wyłączyć interferencję myszy w nakładce Cmd-Tab?


22

Często używam ⌘ Cmd- Tabprawą ręką na myszy. Jeśli kursor znajduje się w obrębie nakładki, wówczas każdy przypadkowy ruch myszy powoduje, że OS X myśli, że chcę przełączyć się na dowolną ikonę okna, na której kursor się wyląduje.

Tymczasem jestem przyzwyczajony do zachowania systemu Windows, w którym mysz nie ma wpływu na ⌘ Cmd- Tab. Nie chcę myśleć, wstrzymywać, sprawdzać czegokolwiek ani niczego poprawiać, gdy korzystam z ⌘ Cmd- Tab; Naciskam kombinację i zamierzam natychmiast przejść do poprzedniej aplikacji. Mysz po prostu w to przeszkadza.


wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy można wyłączyć tę „funkcję”?


Ups, jestem tak przyzwyczajony do terminu „Alt-Tab”, że nie dostosowałem go do komputera Mac. Miałem na myśli Cmd + Tab. (Stycznie nie wiem, jak tworzyć kluczowe postacie, tak jak ty; pomoc markdown nie wspomina o tym.)
Philip

Użyłem metody pokazanej w tej odpowiedzi .
grg

1
Dzięki. Na temat wczoraj odkryłem, że system Windows pobiera również dane z myszy w nakładce przełączania zadań. Ponieważ jednak nakładka jest mniejsza, szanse na to, że mysz znajdzie się w środku, są mniejsze, więc nigdy tego nie zauważyłem.
Philip

Prawdopodobnie coś mi brakuje, ale to pytanie nie ma dla mnie sensu. Którą „funkcję” próbujesz wyłączyć? Opisujesz zachowanie skrótu klawiaturowego i zachowanie myszy / gładzika podczas przesuwania się po oknie, gdy jest ono wyświetlane. Jakiego innego zachowania można się spodziewać, gdy te dwie rzeczy połączą się?
njboot

@ njboot, nie podczas przesuwania po oknie , ale podczas przesuwania po ikonie aplikacji w nakładce przełącznika zadań.
Filip

Odpowiedzi:


3

Możesz zapobiec interakcji myszy z przełącznikiem aplikacji Keyboard Maestro:

Próbny:

Alternatywnie możesz zablokować pozycję myszy, gdy klawisz ⌘ jest nadal wciśnięty:

Nie wydaje się to jednak możliwe bez narzędzi innych firm. Możesz przekazać Apple informacje zwrotne na ten temat na następującej stronie:


0

definiowanie problemu

To, o czym mówisz, to rodzaj kradzieży skupienia . W OS X dzieje się to w wielu przypadkach, ale zawsze albo poprzez opis, jak fokus wskaźnika kradzieży, fokus kradzieży zdarzeń aplikacji lub fokus kradzieży zdarzeń systemowych. Ten problem dokuczał użytkownikom systemu OS X od lat i jest sprzeczny ze starszymi użytkownikami systemu Windows X, którzy wolą mysz Focus Follows Mouse . Konsekwencją tego konfliktu jest to, że o wiele łatwiej jest znaleźć ustawienia lub oprogramowanie innych firm, które zapewniają funkcjonalność myszy Focus Follows Mouse, niż znaleźć ustawienia lub oprogramowanie, które zapobiegną kradzieży wskaźnika przez aplikacje lub aplikacje.

Inni, którzy czują twój ból, opublikowali tutaj , tutaj , tutaj , tutaj , ogromny wątek tutaj , tutaj , tutaj , tutaj , tutaj , tutaj , tutaj i tutaj , a lista jest długa i długa ... i nie ma prawie nic ostateczne rozwiązanie.

Osobiście prawie dałem mojej maszynie możliwość latania, gdy mam problem z kradzieżą fokusa w ten sposób: pojawia się monit o hasło administracyjne, a wtedy ktoś wysyła mi wiadomość czatu, okno czatu kradnie fokus i nieumyślnie i nieumyślnie wpisuję hasło w oknie czatu i nacisnę klawisz Return, wysyłając im hasło administratora. W porównaniu z tym, obawiam się, że twoja skarga blednie i myślę, że rozumiesz dlaczego.

Zasadniczo fokus jest określany dla poszczególnych aplikacji, a niektóre aplikacje, takie jak Terminal i X11, które domyślnie nie mają włączonej myszy Focus Follows Mouse, mają zaczepy umożliwiające osiągnięcie tej funkcji za pomocą polecenia defaults . To były inspiracje do moich sugestii dotyczących komendy defaults poniżej. Application Switcher jest właściwie częścią Dock.app i najwyraźniej nie ma wbudowanej tej funkcji (dziękuję grgarside za testowanie).

Staram się to zbadać i wierzę, że mam dla ciebie jakieś realne rozwiązania.


Zooom / 2

Zooom / 2 pozwoli ci ustawić opóźnienie funkcji kursora podążania za myszką wskaźnika tam, gdzie to robi. Spowoduje to udostępnienie poszukiwanej funkcji, zapobiegając kradzieży wskaźnika za pomocą przełącznika aplikacji. Jego 19,95 $, ale jest bezpłatny link do pobrania <- pobierz


Alternatywy

Używać drugiego wyświetlacza? Następnie przenieś tam Switcher aplikacji

Jak wyszczególniono tutaj . Jeśli pracujesz z dwoma wyświetlaczami, prawdopodobnie wskaźnik zwykle będzie na głównym ekranie. Przestaw przełącznik aplikacji na drugi ekran, a wskaźnik nie będzie z nim współdziałał.

Zwiększ widoczność wskaźnika myszy

Mouseposé od Boinx Software (4,99 USD w Mac App Store ) ma możliwość zmiany koloru kursora, dzięki czemu jest bardziej widoczny, zmniejszając w ten sposób szansę, że nie zauważysz, że unosi się nad aplikatorem. Ponadto, podobnie jak wspomniany wyżej Zooom / 2, daje możliwość wprowadzenia opóźnienia przed wdrożeniem funkcji Mysz Focus Follows, łagodząc problem kradzieży ostrości.

Jeśli zwiększysz swój wskaźnik, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zauważysz, że unosi się on nad przełącznikiem aplikacji. Możesz spróbować, dostosowując Preferencje systemowe / Panel sterowania ułatwień dostępu / Wyświetlacz / Suwak rozmiaru kursora:

zmień rozmiar wskaźnika


MondoMouse

Atomo Bird's MondoMouse może być w stanie

Virtual Desktop Pro

Virtual Desktop Pro firmy Codetek może to zrobić (za 40 USD), jest dobrze oceniany przez użytkowników, jeśli nie przez Apple.

Uwaga: te dwie aplikacje naprawdę służą do dodawania funkcji Focus Follows Mouse do systemu, co jest przeciwieństwem twojego żądania, aby zapobiec kradzieży wskaźnika za pomocą przełącznika aplikacji. Należy również pamiętać, że żadna z tych dwóch aplikacji nie jest nadal aktywnie rozwijana, a oprogramowanie Atomic Bird jest bezpłatne.


Eksperymentuj z poleceniem defaults

Sposób, w jaki ludzie odnajdują te ukryte ustawienia domyślne, to w zasadzie eksperymentowanie oraz próba i błąd. Nic nie skrzywdzisz ani nie zrobisz czegoś, czego nie można cofnąć.

Uruchom stary terminal.app i spróbuj:

 defaults write com.apple.dock FocusFollowsMouse -string false; killall Dock

Application Switcher (lub ⌘ Cmd- Tab;-) jest faktycznie częścią Dock.app. Nie jestem pewien, co to zrobi z zachowaniem właściwego Docka, ponieważ nie mogę teraz tego przetestować (budowanie, więc nie mogę się teraz wylogować). Założę się, że nie zmieni to niczego w Docku, ponieważ takie jest już zachowanie w Docku (musisz kliknąć coś w Docku lub już kliknąć i przytrzymać - chociaż może to uszkodzić Docka -prawidłowe informacje o najechaniu myszą, które podają tylko nazwę aplikacji).

To, co należy zrobić, jest dokładnie tym, czego chcesz, aby wskaźnik myszy zignorował Przełącznik aplikacji, chyba że klikniesz przycisk myszy.

Możesz odwrócić to zachowanie, zmieniając wartość false na true w powyższym poleceniu.


Grgarside? Dziękuję za udział w wolontariacie, co powiesz na:

  defaults write com.apple.dock FocusFollowsMouse -string NO; killall Dock

lub

  defaults write com.apple.dock wm_ffm -bool false; killall Dock

lub

  defaults write com.apple.mouse LSUIElement -string 1; sudo killall -HUP WindowServer  #warning, this killall cmd will quit all apps and log you out

Uwaga: cokolwiek zmienionego za pomocą tych poleceń można usunąć, usuwając obrażający plik .plist w ~ / Library


Ciekawy

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego Focus Follows Mouse nie jest (zwykle) domyślnym zachowaniem wskaźnika w OS X:

Ostrość podążająca za myszą nie jest szczególnie odpowiednią metodą wprowadzania dla OS X, ponieważ jej pasek menu został zaprojektowany w górnej części ekranu. Po przesunięciu myszy poza okno aplikacji, aby przejść do menu, jeśli po drodze przecina ona okna innej aplikacji, menu się zmienia. -scottishwildcat @ stackoverflow


przepraszam ... wszystko gotowe. Plz daj nam znać, jeśli to zadziała. TIA
chillin

1
FocusFollowsMouse służy do terminalu, a nie do stacji dokującej? Tak czy inaczej, nic się nie dzieje :)
grg

1
Najnowsza wersja VDP została opublikowana w 2005 r. Jak to działa razem ze Spaces itp. W Mavericks?
nohillside

4
Nie ma to nic wspólnego z kradzieżą ostrości. Chodzi o wyłączenie określonej funkcji w Cmd-Tab.
Alan Shutko

2
Jak wyjaśnił grgarside, zmiana ostrości podążania za myszą nie ma na to wpływu.
Alan Shutko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.