Błąd podczas tworzenia rozruchowego USB systemu OS X Mavericks


9

Działam dalej, OS X Mavericks GMa teraz, Mavericksgdy wreszcie została wydana, pobrałem ją z App Store. Chciałem zrobić bootowalnego USB to więc po tym tutorialu ale gdy próbowałem uruchomić polecenie do kopiowania plików z .appdo USBmam następujący błąd

Ankurs-MacBook-Pro:~ Ankur$ sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia
--volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app -nointeraction
Password:
sudo: /Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found
Ankurs-MacBook-Pro:~ Ankur$

Co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem?

EDYCJA Za pomocą DiskMaker X mam ten sam błąd

wprowadź opis zdjęcia tutaj


czy zapewniłeś, że plik istnieje? Jeśli otworzysz wyszukiwarkę, możesz otworzyć paczkę prawym przyciskiem myszy, a następnie „pokazać zawartość folderu”
napcae

Już to sprawdziłem, jest tam. Widzęcreateinstallmedia
Ankur Arya

Nie jestem pewien, czy to rozwiąże problem, ale masz również złą składnię. Na koniec twojego rozkazu musi to być podwójna kreska, więc--nointeraction
napcae

próbowałem, nie pomogło, chociaż jestem w stanie zrobić dysk rozruchowy Mountain LionzDiskMaker X
Ankur Arya

Polecam ponowne pobranie instalatora Mountain Lion, aby upewnić się, że twoja kopia nie jest w jakiś sposób uszkodzona. Użyłem tego samego polecenia, które masz i zadziałało idealnie dla mnie.
zggz12 24.10.13

Odpowiedzi:


10

Miałem ten sam problem. Myślałem, że brakuje pliku „createinstallmedia”, ale tak nie było. Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu muszę go uruchomić za pomocą następującego polecenia:

sudo chmod +x /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia

Spowoduje to utworzenie pliku wykonywalnego, którego DiskMaker X początkowo nie mógł znaleźć. Po uruchomieniu powyższej komendy błąd nie powinien już występować.

Mam nadzieję, że to pomoże :)


Nie zauważyłem od razu, że createinstallmediajest to plik wykonywalny w nowo pobranym pliku Install Mavericks.app, w przeciwieństwie do gdzieś już na ścieżce systemowej.
Patrick Sanan

2

Rozwiązałem to

Skopiowałem to samo Install OS X Mavericks.appna innym komputerze Mac, na którym działałem,Mountain Lion 10.8.5 i wypróbowałem DiskMaker X i działało. Nie jestem pewien, ale może powodem było to, że OS X Mavericks GM Buildnie obsługuje on komendy, która została użyta, a może istnieje inny sposób kopiowania rzeczy za OS X Maverickspomocą terminala.

Aktualizacja

Próbowałem zrobić inny bootowalny USB za pomocą mojego Maca (OS X 10.8.5) z tym samym, Install OS X Mavericks.appale nie udało się tego zrobić, wydaje się, że możesz zrobić bootowalnego USB tylko w tym samym systemie, na którym pobrałeś Mavericks. wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ciekawy. Mam inny błąd niż 10.6 ( apple.stackexchange.com/questions/106172/… )
Kent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.