Skrót klawiaturowy, aby przełączyć ostrość między wieloma wyświetlaczami w systemie OS X 10.9.5 + (Mavericks, El Capitan, Sierra, Mojave)


102

Fakt, że każdy monitor działa samodzielnie w systemie OS X Mavericks, jest całkiem fajny. Uważam jednak, że muszę użyć myszy i kliknąć nieostry monitor, zanim zacznę przesuwać ekrany (lub spacje).

Jaki jest skrót klawiaturowy, aby przełączyć fokus na inny monitor?

aktualizacja: pytanie uzupełniające


2
tak naprawdę nie rozwiązuje problemu, ponieważ musisz przesunąć rękę do myszy, aby przesunąć wskaźnik na drugi ekran, a następnie ponownie umieścić rękę na klawiaturze Control + Strzałka, jedynymi osobami, które mogą zyskać, są Lewicowcy, którzy używają mysz leworęczna. najlepiej byłoby Shift + Control + strzałka do przełączania między ekranami. Teraz wymyśl, jak uruchomić makro.

@Stephan właśnie o to pytam
abbood

Karta cmd + zwykle działa dla mnie, gdy próbuję przełączyć się z laptopa na monitor zewnętrzny.
Milind

To smutne, że żadne z sugerowanych rozwiązań nie działa w systemie Mac OS Sierra ... Myślę, że ta funkcja powinna być wbudowana w system operacyjny.
Ardee Aram

zaktualizowałem swoją odpowiedź poniżej ... mam nadzieję, że lepiej rozwiązuje problem
abbood

Odpowiedzi:


34

Oto sposób, który działa z klawiatury:

 1. Otwórz System Preferences -> Keyboardi kliknij Shortcutskartę.

 2. Wybierz Mission Controlz paska bocznego.

 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz Kontrolę misji na głównym panelu; zaznacz pole, jeśli nie jest zaznaczone, i kliknij trójkąt ujawnienia.

 4. Powinieneś zobaczyć Move left a space, Move right a spacea następnie serię Switch to Desktop 1, Switch to Desktop 2itp tak wielu miejsc stacjonarnych, jak masz zamiar w tym momencie.

 5. Zaznacz wszystkie pola tego Switch to Desktop Ntypu.

 6. W moich preferencjach każde z tych przełączników ma już skrót - Ctrl- 1, Ctrl- 2, ... Ctrl-N, gdzie N to numer pulpitu (klawisz Control jest pokazany jako karat ('^'). Możesz przypisać cokolwiek chcesz tego, ale utrzymanie ich w schemacie sekwencyjnym pomaga, więc sugeruję pozostawienie ich bez zmian.

 7. Teraz możesz przełączać się między działającymi pulpitami (zwanymi także Spaces), a jeśli jeden wybierzesz na drugim ekranie, fokus zostanie przeniesiony na ten ekran.

 8. Jeśli nie pamiętasz, jaki jest numer pulpitu, możesz najpierw użyć skrótu do samej kontroli misji (moja jest ⌥ Opt- Up Arrowco, jak sądzę, była domyślna, ale znowu możesz ustawić ją na cokolwiek chcesz). Zobaczysz swoje obecne numerowane komputery stacjonarne, a następnie będziesz mógł użyć odpowiedniego skrótu. Naciśnij, ⎋ Escaby wyjść z kontroli misji.

 9. Widzę, że jeśli mam zaznaczone wszystkie Przełączniki, to jeśli miałbym inny Pulpit i ponownie sprawdzam skróty klawiaturowe, nowy Pulpit jest dodawany do listy Przełączania na, a jego skrót jest również sprawdzany. Po wykonaniu powyższych kroków nie musisz wracać do Prefs.

Dzięki za stymulowanie mnie do wtrącania się w to. Miałem taką samą frustrację jak ty i inni!

DODANO dla El Capitan: W notatce z 31 października 2016 r. Opisuję moje ostatnie odkrycie związane z przejściem do miejsca na wyświetlaczu zewnętrznym. Wygląda na to, że potrzebujesz co najmniej dwóch spacji zdefiniowanych na ekranie zewnętrznym, a następnie musisz nacisnąć klawisze Control-N, Control-M, a będziesz żył w przestrzeni M, gdzie N i M to liczba miejsc na ekranie zewnętrznym .


3
Widzę wartość w tym, co mówisz .. chociaż nadal nie uważam tego za idealne. b / c używasz numerów dekstop .. i przechodzenie tam i z powrotem na specjalnie numerowany pulpit zmusza cię do zapamiętania go (musisz przejść kontrolę misji, aby zobaczyć, czy liczba pulpitu pokonuje cały punkt „skrótu”) .. zasada numer jeden w interakcji człowiek / komputer brzmi: „nie każ mi myśleć” .. liczyłem na coś bardziej intuicyjnego .. jak <+ [ctr] lub smtn .., który wymaga 0 pamięci / przetwarzania mózgu na część użytkownika .. ale nadal dałem ci +1 :)
abbood

25
po przetestowaniu rozwiązania ... zdecydowanie oszczędza czas .. ale nie rozwiązuje głównego problemu: zmiana ostrości .. b / c nawet jeśli pokazuje ekran, którym jestem zainteresowany .. ten ekran wciąż nie jest ostry .. i nadal muszę wziąć klawiaturę do ręki i umieścić mysz na tym ekranie .. następnie przesunąć ręce z powrotem na klawiaturę .. :(
abbood

1
Powodem, dla którego wybrałem odpowiedź, jest b / c, polegała ona na przełączaniu ekranów (tj. Ctrl +> lub ctrl + <) i to samo w sobie gwarantuje, że ekran przełączany na zostanie podświetlony .. i jest również bardzo intuicyjny (tj. brak zaangażowanych liczb lub etapy pośrednie)
opis

2
Przepraszam, ale właśnie wypróbowałem to w El Capitan i nie działa: / Nie mogę zmienić fokusu na zewnętrzny wyświetlacz: /
Anastasios Andronidis,

5
Tak naprawdę nie przełącza się między wyświetlaczami w Mac OS Sierra ...
Ardee Aram

20

Najlepszym rozwiązaniem, jakie do tej pory znalazłem, jest zainstalowanie bezpłatnego narzędzia CatchMouse w sklepie z aplikacjami. Umożliwia przypisanie różnych skrótów klawiaturowych w celu „wypaczenia” wskaźnika myszy do środka każdego monitora. W moim przypadku zamapowałem mój lewy monitor na Ctrl+ ⎇ Alt+ , a prawy na Ctrl+ ⎇ Alt+ .

Uwaga: Link do CatchMouse został zaktualizowany do nieznanego i niezaufanego źródła. Pobierz i wykorzystaj na własne ryzyko!


1
Leniwi ludzie mogą kliknąć tutaj, wszyscy inni nie muszą się ubiegać: itunes.apple.com/us/app/catchmouse/id439700005?mt=12
crazysim

2
Hmmm, obecnie nie wydaje się być dostępny w sklepie w USA.
Jason Axelson

3
Czy ktoś wie, gdzie trafił CatchMouse lub czy istnieje alternatywa? Link w Mac App Store i link do autora w komentarzach tutaj są zepsute.
zaphoyd

1
Niedostępne w naszym regionie? Dlaczego? :(
Ardee Aram

3
Wydaje się, że to repozytorium github go obsługuje. Moim zdaniem jest to obecnie najlepsze rozwiązanie. Lipiec 2017 r.
Enrico Borba,

12

Właśnie znalazłem menedżera okien o otwartym kodzie źródłowym o nazwie łupek .. Z mojego punktu widzenia jest to lepsze niż divvy i lepsze niż powiększanie .. i ma kluczowe powiązanie do przełączania fokusa między ekranami. Jego domyślne powiązania klawiszy są pokazane tutaj (bardzo konfigurowalne) .. domyślnie ~ i

bonus: oto mój plik konfiguracji łupków .. może dać ci kilka pomysłów na dobry początek

aktualizacja

Z komentarzy zdałem sobie sprawę, że moja powyższa odpowiedź nie dotyczy przełączania fokusu, a raczej rzucania oknami z jednego monitora na drugi. Nie o to chodziło w tym pytaniu.

To rozwiązanie działa, zakładając, że masz już otwarte okna aplikacji na wszystkich monitorach.

Spójrz na ten zrzut ekranu, aby zrozumieć moje rozwiązanie (kliknij, aby powiększyć):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

scenariusz 1 po prostu klikam, tababy przełączać się między aplikacjami (tj. przełączam się z chrome, który jest na już ustawionym monitorze, na terminal, który jest na monitorze, na którym chcę się skupić

scenariusz 2 Robię to samo po prostu klikając `, dzięki czemu przełączam się między oknami tej samej aplikacji .. w poniższym przykładzie mam chromowane okna na wszystkich trzech monitorach, więc po prostu przeglądam je, aż dojdę do okna, które chcę przełącz fokus na ...


1
Jak do tego doszło? Grałem ze Slate'em, ale wygląda na to, że te polecenia skupiają się na następnym oknie po prawej lub lewej stronie bieżącego. Czy potrafisz go rozwiązać, rozwiązując problem z pierwotnego pytania?
shanebonham

tak to zrobiło @shanebonham .. musisz tylko przejść przez plik konfiguracyjny i upewnić się, że wykonujesz właściwe polecenie
abbood

1
Nie sądzę, żeby to istniało obecnie z łupkiem - github.com/jigish/slate/issues/458 Naprawdę też chciałbym to zobaczyć.
nie

1
@abbood To absolutnie nie działa, może zmieniać ostrość między aplikacjami, ale nie między monitorami, próbowałem wszystkiego i przeczytałem dokumentację.
Abude

Dzięki za to. Opracowano po wyjęciu z pudełka, bez konieczności dotykania pliku konfiguracyjnego lub tworzenia go. CMD + strzałka w prawo / strzałka w lewo przełączają ostrość między monitorami. (UWAGA - używam dwóch monitorów zewnętrznych z zamkniętym laptopem, w obudowie typu clamshell). Żadne z powyższych rozwiązań nie działało dla mnie na OSX El Capitan.
MyCompassSpins

6

Używam Keyboard Maestro, aby to zrobić. I zmapowali F16thru F19kluczy w tej kolejności.

F16 Lewy monitor przesuwa się w lewo

F17 Lewy monitor przesuwa się w prawo

F18 Prawy monitor przesuwa się w lewo

F19 Prawy monitor przesuwa się w prawo

Stworzyłem do tego 4 Akcje Klawiatury Maestro, jedną dla każdego monitora i jedną dla każdego kierunku. Oto podstawowy skrót, który jest odpowiednio dostosowywany:

 1. Przesuń mysz na dowolny monitor bez klikania.

 2. Klawisz Ctrl- w zależności od [strzałka w lewo] lub [strzałka w prawo].

Właściwie zmieniłem skrót klawiaturowy w Preferencjach systemowych pod kontrolą misji z:

Ctrl- Strzałka, aby przesunąć w lewo / w prawo spację, aby:

Shift- Control- Option- Command left/right arrowaby zwolnić prostsze strzałki kontrolne dla innych czynności. Zmieniłem także makro Keyboard Maestro, aby odzwierciedlić zmianę.

W tym czasie mam również następujące operacje kontroli misji.

F13 Pokaż pulpit

F14 Pokaż okna aplikacji

F15 Kontrola misji

Mam skonfigurowane tak, aby mysz pozostała na zmienionym monitorze, ale można łatwo ustawić powrót do miejsca, w którym się zaczęła.


4
Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak dostać Maestro klawiatury przesuwać kursor na monitorze laptopa, więc na wszelki wypadek ktoś ma problemy też mam to działa tak: just movew SCREEN(Internal,MidX), SCREEN(Internal,MidY)w stosunku doabsolute position
Shevaun

To najlepsza odpowiedź, Keyboard Maestro jest dobrze rozwinięty, jest obecnie obsługiwany w Sierra i ma tak wiele potężnych opcji sterowania myszą, to jest niesamowite!
chrismarx

3

(To powinien być komentarz, ale nie mam reputacji, aby go opublikować.)

Mam ten sam problem. Pracuję prawie wyłącznie w aplikacjach pełnoekranowych i przełączam się między nimi za pomocą ctrl+ ◀︎i ctrl+ ▶︎. Lubię pracować na głównym monitorze i korzystać z pomocniczego programu Messages. Ale nie chcę, aby Wiadomości były widoczne, gdy ich nie używam; Wolę wrócić do pulpitu na drugim monitorze. Ale aby skupić się na drugim monitorze, muszę przesunąć wskaźnik myszy, całkowicie pokonując oszczędność czasu i wysiłku przy użyciu skrótu klawiaturowego do przełączania aplikacji.

Aby uzyskać wartość, nie musisz klikać niczego, aby zmienić fokus na inny monitor. Musisz tylko przesunąć wskaźnik myszy w wybrane miejsce.


3
tak, chodzi o to, aby unikać używania myszy razem do tak powszechnej i podstawowej operacji
abbood

3

Keyboard Maestro może ci w tym pomóc.

W moim przypadku używam CTRL + 0,1,2, aby odnieść się do ekranu 0, 1, 2. Poniżej pokazano, jak to skonfigurować. Ponadto 0,1,2 na klawiaturze numerycznej znajduje się blisko klawiszy strzałek, a następnie możesz użyć klawiszy CTRL + do przełączania okien na wybranym ekranie.

Zauważ, że używam kliknięcia, ponieważ chcę przenieść fokus do okna pod kursorem.

ruch myszy, aby wybrać wyświetlanie


Użyłem tej wskazówki, aby działała dla mnie na dwóch monitorach. Oto, co zrobiłem, aby dodać skrót do mojego głównego monitora. Daje tylko opcję względem okna głównego. Aby mysz przesunęła się na lewy ekran, ustawiłem względną pozycję myszy na -500.
dreamerkumar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.