Mavericks: Okno na wielu monitorach?


9

Właśnie aktualizuję system OS X Mavericks na moim komputerze iMac 27 ”pod koniec 2012 roku z dodatkowym monitorem.

W poprzednich wersjach OS X nie było problemu, aby jedno okno było widoczne na obu monitorach, co jest bardzo pomocne, jeśli pracujesz na dużych arkuszach kalkulacyjnych. Ale od czasu aktualizacji Mavericks wydaje się to niemożliwe. Jeśli ustawię okno tak, aby jego części znajdowały się na monitorze 1, a pozostałe na monitorze 2, wówczas widoczna będzie tylko ta część, która znajduje się na tym monitorze, na którym znajdował się wskaźnik myszy, gdy zwolniłem go po przeciągnięciu okna. Część obejmująca części drugiego monitora nie jest wyświetlana po zakończeniu przeciągania.

Czy to tylko kwestia ustawień? Naprawdę mam taką nadzieję. Ale nie znalazłem niczego w ustawieniach.

Czy możesz mi pomóc, aby wszystkie części okna były widoczne na wszystkich monitorach, których dotyka?

Odpowiedzi:


19

Cytując z recenzji Mavericks Johna Siracusa (moje podkreślenie):

Jeśli wolisz stare zachowanie, usuń zaznaczenie pola wyboru „Wyświetlacze mają osobne przestrzenie” w panelu preferencji Kontrola misji. Spowoduje to również przywrócenie możliwości posiadania okien obejmujących więcej niż jeden ekran.

Tak, to tylko ustawienie. Został on umieszczony w okienku Kontrola misji, a nie Wyświetlacze, ponieważ efektem tej zmiany jest umożliwienie posiadania różnych aplikacji pełnoekranowych na różnych wyświetlaczach.

Strona recenzji, do której podłączyłem, wyjaśnia bardziej szczegółowo zmianę (a konkretnie omawia pożądane zachowanie okna w wielu ekranach).


Nigdy bym nie pomyślał, że ten nowy błąd wyświetlacza ma związek z kontrolą misji. btw: Nie rozumiem pojęcia przestrzeni i nie rozumiem, do czego służy ta kontrola misji.
Hubert Schölnast

3
To nie jest błąd. Apple dokonało wyboru sposobu implementacji tej funkcji (umożliwiającej uruchomienie wielu aplikacji pełnoekranowych), co było kompromisem.
Andrew Lewis

3
Nie widzę potrzeby, aby system Windows obejmował wiele monitorów, aby umożliwić wielu aplikacjom działanie na pełnym ekranie, @Andrew.
Matthew Elvey,

Tego rodzaju „wybór sposobu implementacji funkcji” jest błędem.
FrancescoMM

To było / było trochę zabawne. Zakładałem, że zachowanie było spowodowane tym, że mój drugi monitor nie miał siatkówki, a Apple nie radził sobie tak dobrze. Kiedy zachowanie się utrzymywało po moim nowym zakupie monitora, miałem przyjemny moment samokontroli.
Alan Storm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.