Wygładzanie czcionek jest nieprawidłowe po aktualizacji Mavericks na MacBooku Pro z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości (nie siatkówki)


11

Po aktualizacji do Mavericks wygładzanie czcionek jest okropne, próbowałem grać z ustawieniami w preferencjach systemowych (jeszcze się nie restartowałem) i nic się nie zmieniło.

Mam 15-calowego Macbooka Pro z początku 2011 r. Z ekranem antyodblaskowym o wysokiej rozdzielczości (nie siatkówki)

Oto próbka: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto pasek menu Findera w Mountain Lion

ML

vs Mavericks

MV

W tym przykładzie widać, że lewy „F” w „Plik” jest wyraźnie bardziej niewyraźny w Mavericks.

Problem jest cały: paski okien, paski menu, strony internetowe (Chrome i Safari), aplikacje itp.


Czy możesz trochę rozwinąć? Patrząc na twoje zdjęcie w skali 1: 1, wygląda mi to dobrze. Wszędzie jest antyaliasing subpikseli i nie widzę nic niezwykłego.
Alecail

Doprowadza mnie to do szału. To jest zbyt gładkie. Spójrz na „F” z pliku, lewa strona jest rozmazana (zbyt duże wygładzenie). Kiedyś wyglądało to bardzo ostro na moim Macu. Oto więcej szczegółów na temat tej samej czcionki, tej samej przeglądarki (Chrome), po i przed: cl.ly/image/0q1n3u2I063q Po (1. obraz) wygląda na grubszy , bardziej grudkowaty i trudny do obejrzenia. Drugi wygląda ładnie i ostro.
Cristian

Jedyne, co zauważam, to to, że kolor paska menu jest nieco niebieskawy. Czy możesz testować z czystym czarnym tłem na pulpicie? Czy możesz wykonać zrzut ekranu dokładnie tego samego elementu (litera F na pasku menu) z tym samym tłem pulpitu na komputerze Mac przed aktualizacją, jeśli zdarzyło Ci się zachować 10,8? Problem polega na tym, że postrzeganie kolorów jest subiektywne, więc czasami niemożliwe jest wyrażenie go słowami.
Alecail

Ponadto na pasku menu nie ma antyaliasingu subpikseli, ani w 10,8, ani w 10,9, ale wydaje mi się, że jest to normalne zachowanie. Użyj aplikacji DigitalColor Meter, aby dobrze się przyjrzeć.
Alecail

2
Mam ten sam dokładny system i ten sam dokładny problem. Oto zrzuty ekranu paska menu Findera, z przezroczystością wyłączoną w Mountain Lion! ML i na Mavericks! MV Litera „F” w „Plik” jest zdecydowanie bardziej rozmyta po lewej stronie, gdy jest renderowana w Mavericks. To nie jest odpowiedź, ale nie mogłem zostawić komentarza, ponieważ nie mam jeszcze wystarczającej reputacji - przepraszam.
gooogalizer

Odpowiedzi:


10

Czcionka systemowa została zmieniona na zmodyfikowaną wersję Lucida Grande. Zostało to wspomniane w prezentacji Co nowego w kakao :

Wydaje się, że normalna Lucida Grande nie zmieniła się:

Nadal istnieje ukryta preferencja używania jaśniejszego stylu renderowania tekstu:

defaults write -g AppleFontSmoothing -int 1

Zamknij i ponownie otwórz aplikacje lub wyloguj się i zaloguj ponownie, aby zastosować zmiany.

Zwykłe twarze nowej i starej wersji nie wyglądają inaczej, ale śmiała twarz wydaje się odważniejsza w nowej wersji.

Zrzuty ekranowe opublikowane przez gooogalizer mają jednak większe różnice, więc może nowa wersja jest renderowana w inny sposób na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości, a może coś innego zmieniło się w sposobie renderowania tekstu na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości.


1
Problem polega na tym, że we wszystkich twoich przykładach jest subpiksel AA, z wyjątkiem tekstu light / default - ale zakładam, że zrobiłeś to w Photoshopie lub coś w tym stylu, więc jest to oczekiwane. Ale niektóre zrzuty ekranu zawarte w pytaniu nie zawierają subpiksela AA.
alecail

4
@AntoineLecaille Masz rację. Możesz także spróbować uruchomić defaults write -g AppleFontSmoothing -int 2. W wersji 10.6 renderowanie subpikseli było domyślnie wyłączone na niektórych wyświetlaczach LCD innych firm niż Apple, ale uruchomienie tego polecenia pozwoliło go włączyć. (Patrz 10.6: Ponownie włącz wygładzanie czcionek LCD dla niektórych monitorów - Wskazówki dla Mac OS X. )
Lri

1

Oznacza to, że Apple planuje wyprodukować wszystkie nadchodzące produkty z wyświetlaczami Retina w ciągu 6 miesięcy. Mavericks został stworzony dla tej funkcji. Zaktualizowałem również do Mavericks na moim nowym Airie i wygląda na rozmytą. To nie jest zabawne. Przypuszczam, że to zmusi mnie do uaktualnienia do nowego za mniej niż rok, jeśli nie będę mógł uratować oczu.


Obawiam się, że mam rację, ale myślę, że to prawdziwa odpowiedź. Podejrzewam również, że ma to związek z wewnętrzną decyzją, aby nowe komputery Mac wyglądały ładniej kosztem starych komputerów Mac wyglądających brzydiej. Chciałem zobaczyć, czy to tylko na moim Macu, czy na innych Macach. Moi koledzy nie zauważyli czegoś innego, ale wtedy jestem jedynym, który miał nieco lepszą rozdzielczość i widziałem różnicę.
Cristian

0

To rozwiązanie działało dla mnie:

  1. Pobierz skrypt patch-edid.rb z powyższego wątku na forum i umieść go w swoim katalogu domowym.
  2. Podłącz tylko dane zewnętrzne monitory (na przykład zamknąłem pokrywę MacBooka). Skrypt spowoduje zastąpienie plików dla dowolnego podłączonego monitora.
  3. Wpisz ruby patch-edid.rbw Terminalu.
  4. Nowy folder zostanie utworzony w twoim katalogu domowym. Przenieś go do /System/Library/Displays/Overridesfolderu. Jeśli Finder powie Ci, że zastępujesz istniejący folder, najpierw wykonaj kopię zapasową.
  5. Uruchom ponownie komputer, ciesz się monitorem.

Po zastosowaniu skryptu z edycją informacji EDID monitora, skalibruj go, a czcionki powinny wyglądać znacznie lepiej (przynajmniej w menu OS X i Safari). Chrome nadal renderuje pogrubione czcionki inaczej.


Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż podany przez Ciebie link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj podstawowe części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. Zredagowałem twoje pytanie, aby uwzględnić rozwiązanie, o którym myślę, że masz na myśli, ale jeśli nie, proszę o cytowanie odpowiedniej sekcji.
grg

Takie odpowiedzi nie są pomocne, ponieważ nie wyjaśniają, co robisz i dlaczego. Czy naprawdę oczekujesz, że ktoś po prostu wykona kilka losowych instrukcji w Internecie i masz nadzieję, że rozwiąże to ich konkretny problem? W tym przypadku widzę, że rozwiązanie zmienia przestrzeń kolorów monitora. dlaczego to miałoby pomóc?
Zach Smith

0

Mam ten sam problem. Polecenie jaśniejszego renderowania tekstu trochę pomaga, ale nie jesteś pewien, czy pozostanie po ponownym uruchomieniu?

Przełomem dla mnie było przełączanie przeglądarek. Teraz korzystam z Google Chrome przez większość mojego przeglądania.

Zarówno tekst, jak i grafika wyglądają znacznie ostrzej - przy porównywaniu niektórych stron różnica jest ogromna.


Przełączanie przeglądarek pomaga tylko w tym celu - przeglądanie Internetu. Reszta systemu operacyjnego nadal miałaby nieprawidłowe wygładzanie czcionek.
Andrew Larsson,

0

Jeśli masz postrzępione czcionki i wyprane kolory, może to oznaczać, że w panelu Prefiks dostępności kontrast nie jest ustawiony na Normalny: Prefiksy dostępności Jeśli ustawienie kontrastu jest inne niż normalne, wówczas wygładzanie czcionek LCD w Prefiksach ogólnych jest zastępowane, co powoduje postrzępione czcionki. Wyższe ustawienia kontrastu mogą nawet powodować znikanie części tekstu. Jest to szczególnie widoczne w Mail w przypadku niewybranego tekstu podglądu wiadomości.

Aby to naprawić, przeciągnij suwak Kontrast wyświetlacza do Normalny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.