Jak zainstalować system OS X Mavericks w VirtualBox?


26

Próbowałem użyć Hackboot do zainstalowania OSX Mavericks w VirtualBox i używając obrazu ISO utworzonego, wykonując kroki opisane w Jak utworzyć bootowalny ISO dla OS X Mavericks

Kroki, które podjąłem:

 1. Załącz plik HackBoot1.iso, wyłącz EFI dla gościa VirtualBox i uruchom komputer
 2. Hackboot uruchamia się. Dołącz obraz rozruchowy ISO systemu OS X Mavericks
 3. Hackboot narzeka

Can't find /mach_kernel

Uruchomienie bezpośrednio z ISO z włączonym EFI również nie powiedzie się.

Jak mogę zainstalować OS X Mavericks przy użyciu Hackboot lub rozruchu bezpośrednio z obrazu ISO?

Odpowiedzi:


29

Jeśli twoim systemem hosta jest OS X, możesz postępować zgodnie z instrukcjami na: http://ntk.me/2012/09/07/os-x-on-os-x/

Wymagania:
- Zainstaluj OS X.app zakupiony w Mac App Store
- iesd

Ustawienia VirtualBox:
- Wersja systemu operacyjnego: Mac OS X (64-bitowy)
- Pamięć podstawowa: 2048 MB (większa jest lepsza)
- Włącz EFI

W najnowszym VirtualBox wszystkie ustawienia domyślne działają dobrze. Niektóre osoby napotkały czarny ekran podczas uruchamiania maszyny wirtualnej. Poinformowali, że zmiana domyślnego mikroukładu ICH9 na PIIX3 rozwiązuje ten problem.

 1. Przygotuj dysk instalacyjny

  gem install iesd
  

  iESD wymaga wersji Ruby-1.9.2 lub nowszej.

 2. Yosemite i Mavericks : nowego InstallESD.dmgnie można uruchomić. Dlatego musimy utworzyć rozruchowy dysk instalacyjny za pomocą BaseSystem.dmg.

  iesd -i /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app -o Mavericks.dmg -t BaseSystem
  
 3. Wszystkie komputery Mac z procesorem Intel Haswell (komputery Mac po 2013 roku) muszą sfałszować swój procesor jako Ivy Bridge, aby uruchomić maszynę wirtualną. Dziękujemy @danmccombs za tę wskazówkę.

  VBoxManage modifyvm <vmname> --cpuidset 00000001 000306a9 00020800 80000201 178bfbff
  

  Na Mac Pro z początku 2009 r. I innych komputerach Mac z pamięcią ECC AppleTyMCEDriver.kextspowoduje panikę jądra podczas rozruchu. Dlatego musimy go usunąć.

  iesd -i /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app -o Mavericks.dmg -t BaseSystem --uninstall-extension AppleTyMCEDriver.kext
  
 4. Mountain Lion & Lion : najnowszy VirtualBox nie wymaga już modyfikacji InstallESD.dmg. Jednak jeśli twoja maszyna wirtualna została zawieszona z powodu procesu rozruchu AppleIntelCPUPowerManagement.kext, musisz ją zainstalować NullCPUPowerManagement.kext.

  iesd -i /Applications/Install\ OS\ X\ Mountain\ Lion.app -o Mountain\ Lion.dmg --install-extension NullCPUPowerManagement.kext
  
 5. Proces instalacji jest taki sam, jak normalna instalacja OS X na komputerze Mac


3
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

1
„Komputery Mac używające procesora Intel Haswell (komputery Mac po 2013 r.) Mają obecnie problem uniemożliwiający rozruch, spowodowany nowym zarządzaniem energią procesora Xnu przez Mavericks”. Czy istnieje udokumentowane obejście tego problemu?
Pył

@ Pył Czy zdarzyło Ci się kiedyś obejść problem „nie uruchamia się na najnowszych komputerach Mac”?
funroll

1
@funroll Istnieje obejście w powyższym linku (teraz).
staffan

Byłem w stanie utworzyć obraz dysku i dobrze uruchomić instalator. Jednak instalacja nie powiodła się po wybraniu dysku z nieokreślonym błędem. Zobacz zrzut ekranu imgur.com/nu40UcF
orkoden

3

Miałem problem z odpowiedzią @ Mark dokładnie tam, gdzie on mówi - Install OS X.app purchased in Mac App Store.

Okazuje się, że aby to uzyskać, musisz otworzyć Mac AppStore, przytrzymać Alt, przejść do Purchasedkarty, wybrać, aby pobrać starszy OS X, i zwolnić klucz.

(Próbowałem skomentować to w swojej odpowiedzi, ale nie mam wystarczającej reputacji, aby to zrobić)

Źródło: Gdzie mogę (legalnie) uzyskać plik .iso systemu Mac OS X w celu wirtualizacji systemu OS X?


0

Być może nie możesz uruchomić systemu bezpośrednio z ISO z włączoną funkcją EFI i potrzebujesz kompatybilnej wersji, aby zacząć od HackBoot. To zależy od twojego hosta. Mam poprzednie 3 wersje OSX zainstalowane na hoście Windows przy użyciu różnych wersji HackBoot.

W każdym razie możesz skopiować mach_kernel do katalogu głównego ISO, jest on w System / Installation / Packages / BaseSystemBinaries.pkg; użyj 7z, aby go wyodrębnić, polej na Payload / Payload ~ /./ mach_kernel

Teraz HackBoot1 nie działa dla mnie ...


0

Naciśnij klawisz F5 na ekranie hackboot, aby odświeżyć dysk, a następnie naciśnij klawisz enter. Nie odświeża się automatycznie.


0

Czytałem gdzieś, że uruchomienie bezpośrednio do HackBoot2 może rozwiązać problem. Być może mógłbyś spróbować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.