Czy mój komputer Mac będzie działał wolno, jeśli zaktualizuję go do Mavericks?


12

Dzisiaj mój Mac chciał, żebym uaktualnił go do Mavericks. Waham się, ponieważ jest trochę stary (MacBook Pro z połowy 2009 r.) I nie chcę, aby wszystko działało wolno. Obecnie używam 10.8.5 i jest OK. Mam duet Core 2 (2,53 GHz) z 4 GB pamięci RAM.

Co polecasz? Jakie było twoje doświadczenie?


1
Nie jestem pewien, czy to pomaga, ale jeśli chodzi o ogólną pracę, nie zauważyłem ogromnej poprawy szybkości mojego czterordzeniowego MBP na początku 2012 roku, ale myślę, że było kilka. Zauważyłem, że animacje wydają się bardziej płynne i responsywne.
bassplayer7

Odpowiedzi:


2

Mój jest taki sam jak twój (MacBook Pro 2009 2,53 GHz) i zdecydowanie zauważyłem, że jest wolniejszy niż wcześniej.


1
Czy są jakieś konkretne zadania, które wolisz biegać wolniej, czy jest to bardziej ogólne uczucie?
nohillside

1
mam dokładnie ten sam komputer. to nie jest to, co czujesz tak wolno, ale fizyczne obliczenia w tym nowym systemie operacyjnym wydają się zbyt ciężkie, nawet pod Intel SSD. {iMac 27 '2012, Macbook Air 13', użytkownik Macbook Pro 2009 2.53}
Yoon Lee

17

Nie, powinien działać szybciej.

Zainstalowałem Mavericks na trzech komputerach:

  1. 2007 iMac
  2. Macbook Air 2010
  3. Mac Mini 2012

Wszystkie modele wykazują zauważalną poprawę prędkości. Mavericks uwolnił również znaczną ilość dodatkowego miejsca na dysku twardym na wszystkich moich urządzeniach.


3
nie mogę zgodzić się więcej, indywidualiści naprawdę są szybsi. jedyną rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że podczas przełączania między spacjami widzę bardzo mały ruch jąkania, prawie zauważalny, prawdopodobnie naprawiony dzięki aktualizacjom :)
Macmaniman 24.10.2013

Zakładam poprawę prędkości w porównaniu do 10,8? Również w porównaniu do starszych systemów operacyjnych, takich jak 10.6?
Joost

Tak. Zauważyłem wzrost prędkości wraz z każdą aktualizacją systemu operacyjnego na moich starszych komputerach.
Bryan Luby

1
Wczoraj zaktualizowałem mojego MacBooka. Wszystko działa wolniej niż wcześniej. Nie wiem dlaczego!
lvarayut

1

Mam 2011 Air, który początkowo działał wolniej, ale po ponownym uruchomieniu i wydaje się działać szybciej niż Mountain Lion.


1
Za każdym razem, gdy fani pojawiają się na moim Air 2012, wiem, że coś się dzieje. W ciągu pierwszych 24 godzin po mojej aktualizacji przebudowałem wskaźniki Time Machine i Spotlight, a także wykonałem kilka innych zadań aktualizacji / reindexu bazy danych, które, jak zakładam, były wymagane przez aktualizację. Tak naprawdę nie miało to na mnie wpływu, ale założę się, że stąd pochodzi twoje „początkowo wolniej”.
zigg

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.