Zachowanie cmd-tab w Mavericks z wieloma wyświetlaczami


114

Mam MacBooka z ekranem kinowym, mam stację dokującą po stronie ekranu MacBooka, a mój pasek menu jest ustawiony na ekran kinowy. W wersji 10.8 działało to dobrze, kiedy nacisnąłem cmd-tab, aby przełączyć aplikacje, przełącznik zadań pojawiłby się na „głównym” ekranie kinowym.

W wersji 10.9 jest jednak zawsze na ekranie MacBooka, co jest bardzo denerwujące. Czy brakuje mi ustawienia?

Odpowiedzi:


168

Wierzę, że pokrywa się to z lokalizacją Doku. Właśnie przetestowałem to na moim MacBooku Air, podłączonym do zewnętrznego wyświetlacza innego niż Apple, i za każdym razem, gdy przesuwałem Docka z ekranu na ekran, podążałby za nim Przełącznik aplikacji.

Możesz przywołać Dock na dużym ekranie, przeciągając kursor do dolnej części jego ekranu, zasadniczo przeciągając w dół na dole. Po chwili Dock powinien się wyskoczyć. Gdy Dock znajdzie się na żądanym wyświetlaczu, naciśnij, commandtababy przywołać Przełącznik aplikacji.


7
Problem w tym, że moja stacja dokująca znajduje się z boku ekranu Macbooka, a nie u dołu, więc nie podróżuje z ekranem. Eh, myślę, że w tej chwili nie można tego naprawić.
Dmitrij Szewczenko

8
@DmitryShevchenko Ah, gotcha. Mój zawsze pozostaje na dole, więc tego nie spotkałem. Wydaje się, że obejściem tego problemu jest zmiana jego pozycji tak, aby znajdowała się po stronie Cinema Display, która jest najdalej od MacBooka. Mój duży wyświetlacz znajduje się po lewej stronie, a mój wyświetlacz MBAir po prawej stronie. Po ustawieniu Docka po lewej stronie na moim dużym ekranie pojawia się Przełącznik aplikacji. Po ustawieniu Docka po prawej stronie (przejście do mojego ekranu MBAir) dostaję przełącznik aplikacji po prawej stronie. Mam nadzieję, że to ma sens.
Pan Królik

7
Dla mnie stacja dokująca pojawia się na obu ekranach i wygląda na to, że widżet pojawi się na ekranie, na którym ostatnio otworzyłem aplikację ze stacji dokującej. Osoba, która zdecydowała się nie wyświetlać widżetu na wszystkich ekranach, powinna zostać zwolniona w IMHO. Straszny UX.
antonagestam

2
@antonagestam: właściwie (przynajmniej dla mnie) to ostatni ekran, na którym aktywowałem stację dokującą. Mam tę funkcję automatycznego ukrywania, ale kiedy najecham na nią kursorem, aby ją wyświetlić, ekran ten staje się „głównym widgetem przełączania aplikacji”.
Bobby Jack

dziękuję, że to absolutnie doprowadzało mnie do szału, ponieważ moje menu CMD + Tab pojawiało się w moim drugim menu z tego, co uważałem za bez powodu. Myślałem, że to ogromny błąd w interfejsie użytkownika, ale powinien był wiedzieć lepiej.
anon58192932

29

Maverick ma ten przełącznik „Wyświetlacze mają osobne przestrzenie” w ustawieniach kontroli misji.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli jest włączona, menu Alt-Tab wyświetla się na ekranie, który ostatnio używał stacji dokującej. IE, jeśli klikniesz pasek dokowania na 2. ekranie, następnym razem, gdy wykonasz Alt-Tab, menu się tam pojawi.

Jeśli wyłączysz opcję „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”, naprawisz tę irytującą rzecz, ale otrzymasz starą obsługę pełnego ekranu, którą posiadał Mountain Lion, gdzie aplikacja pełnoekranowa na jednym ekranie wyłącza każdy inny ekran.


1
Świetna odpowiedź - właśnie kliknąłem coś w stacji dokującej na ekranie, aby wyświetlić menu cmd-tab i zadziałało!
Henrik Ekblom

1
Mam ustawioną stację dokującą do automatycznego ukrywania. Dla mnie na Yosemite (10.10.3) wystarczyło, że zatrzymałem się nad dokiem, aby pojawił się na ekranie, którego chciałem. Następnie przełącznik aplikacji cmd-tab pojawia się na tym samym ekranie.
Christian Long

13

Jak dotąd najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu dla osób, które wolą stację dokującą z boku, jest zmiana pozycji stacji dokującej tak, aby znajdowała się z boku najdalej od MacBooka .

Odbywa się to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w doku, wybranie „Ustaw na ekranie” (jeśli nie widzisz tej opcji, spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy w dolnej części doku) i albo wybierając lewy lub prawy - w zależności od tego, co jest najdalej od Macbooka.

Dla jasności i przyjazności dla użytkownika zostało to wyodrębnione i uzupełnione powyższymi komentarzami pana Królika.


1
Uwaga dla tych, którzy mają 2 zewnętrzne wyświetlacze - jeśli masz: ekran Macbook Screen; lub Macbook z ekranem ekranowym; jedynym sposobem na wyświetlenie przełącznika aplikacji na środkowym ekranie jest użycie pozycji „Dół” dla Docka.
Tokes

Nie całkiem. Mam po jednej stronie z każdej strony ...
ratskin

6

Odznaczenie, a następnie ponowne sprawdzenie opcji „Wyświetlacze mają osobne przestrzenie” w Preferencjach systemu kontroli misji przywróciłem interfejs Alt + Tab z powrotem do głównego monitora, dla mnie (w Mavericks 10.9.5). Nie musiałem się wylogowywać, jak sugeruje system operacyjny.


Niezłe!! Stacja dokująca była dla mnie na większym wyświetlaczu, ale Command + Tab wciąż pojawiał się na laptopie. To naprawiło to. (W El Capitan.)
Rob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.