Acronis True Image / Norton Ghost odpowiednik dla komputerów Mac


1

Jakie jest równoważne oprogramowanie Acronis True Image lub Norton Ghost na komputerze Mac?

Naprawdę muszę znać równoważne oprogramowanie na dwóch poziomach:

  1. Obrazowanie dysku, które umożliwia przywrócenie całego systemu startowego wraz z aplikacjami szybko.

  2. Zezwalaj na przyrostowe tworzenie obrazów z opcjami planowania. W tym przypadku początkowo tworzony jest jeden obraz bazowy, a następnie tworzone są kolejne delty z harmonogramem tworzenia kopii zapasowych.

Od kilku lat korzystam z Acronis TI, aby z powodzeniem tworzyć obrazy dysków Win 7 (i wcześniejszych) na poziomie bloków. Mogłem przywrócić system Windows w ciągu kilku minut od awarii.

Korzystam teraz z Macbooka Pro i zanim przejdę do Mavericks, chciałbym stworzyć obraz dysku mojego MBP HD, tak że jeśli coś pójdzie nie tak, z łatwością mogę go odzyskać.

Odpowiedzi:


5

Istnieje wiele narzędzi, które przechwytują obraz dysku Mac z systemu na żywo. CCC jest jednym z nich i działa dobrze, SuperDuper jest inny, który również działa dobrze. Ale aby uzyskać wiele funkcji, które byłyby równoważne Ghost lub Acronis ... Nie jestem pewien, czy moje potrzeby w pracy są całkiem proste, ponieważ mam tylko kilka komputerów Mac.

Słyszałem, że FileWave ma rozwiązanie, ale nie mam z nim doświadczenia, ale może warto to zbadać.

Ludzie w afp548.com mieć aktywną społeczność Mac SysAdmins i obejmują one szereg przepływów pracy, które umożliwiają obrazowanie dużej liczby komputerów Mac w podobny sposób jak Ghost i Acronis. Warto to sprawdzić.


Carbon Copy Cloner i SuperDuper to doskonałe sugestie, szczególnie w przypadkach, gdy dotyczy to tylko kilku komputerów Mac. Jeśli szukasz wdrożenia na dużą skalę, zachęcam Cię do sprawdzenia Narzędzia obrazu systemu DeployStudio i OS X Server. Osobiście używam narzędzia dyskowego podczas uruchamiania na zewnętrznym dysku twardym.
Mr Rabbit

To tylko jeden komputer, a nie duże przedsiębiorstwo.
Zee Kay

Steve: jeśli chcę utworzyć obraz dysku typu MBP mojego MBP, czy powinienem go po prostu sklonować do pliku obrazu dysku (dmg)? Jeśli tak, to czy przywrócę z tego DMG, czy dostanę wszystkie moje MBP w tym samym stanie, w którym zrobiłem zdjęcie, w tym partycje startowe itp.? Zauważ, że nie podzieliłem jeszcze mojego MBP, tylko konfigurację fabryczną. Dzięki Zoaib
Zee Kay

Jeśli jest to tylko jeden Mac to CCC lub SuperDuper, do cholery myślę, że można nawet sklonować dysk za pomocą Narzędzia dyskowego. Zrobiłem kopię zapasową przed aktualizacją O / S, ale obecnie nie mam żadnych krytycznych przepływów pracy, które zależą od moich komputerów Mac, więc po prostu gryzę punktor i instaluję w miejscu.
Steve Chambers

2

Poleciłbym nieco inną ścieżkę do odzyskania w „snapie”, niż dążenie do naśladowania sposobu wycofania systemu Windows / PC z awarii dysku lub oprogramowania.

System OS X może uruchamiać się z dysku zewnętrznego, więc zazwyczaj czyszczę dysk zewnętrzny, a następnie instaluję system operacyjny w czysty sposób. Po pierwszym uruchomieniu migruję dane i aplikacje z mojego obecnego systemu na dysk zewnętrzny. Sprawdza to bezpośrednio, czy nowy system operacyjny będzie działał z danymi bez dotykania danych.

Tak, możesz chcieć mieć proces tworzenia kopii zapasowej, ale pozwala to na uruchomienie instalacji i szturchanie rzeczy, zanim będziesz musiał je zatwierdzić.


1

Będąc wielkim fanem CCC i SuperDuper, polubiłem QRecall także. Ustawiam go, aby tworzył przyrostowe obrazy dysków i działa przy minimalnym nadzorze.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.