Aplikacja poczty 7.0: co właściwie robi „Sprawdź, czy są nowe wiadomości” „Automatycznie”?


17

Po aktualizacji do Mavericks widzę, że aplikacja Mail została zaktualizowana do wersji 7.0 i że ustawienie „Sprawdź nowe wiadomości” zostało zmienione z mojego poprzedniego ustawienia (co minutę) na nową opcję „Automatycznie”.

Zgodnie z ekranem pomocy oznacza to, że „Poczta różni się, jak często odbiera wiadomości, w zależności od tego, czy komputer Mac jest podłączony do gniazdka elektrycznego”. Mój komputer Mac jest podłączony, a ja obserwuję okno Aktywność i widziałem odstępy wynoszące 20 minut, 7 minut i 9 minut między sprawdzaniem poczty. Oczywiście możliwe jest, że przegapiłem aktualizację - nie patrzyłem obsesyjnie na okno Aktywności.

Czy ktoś wie, jakie jest zamierzone zachowanie aplikacji po wybraniu opcji „Automatycznie”? Jeśli nie, to czy istnieje sposób na zwiększenie poziomu dziennika, aby spróbować dowiedzieć się, co właściwie robi aplikacja? Zajrzałem do konsoli i wydaje się, że żadne zdarzenia dziennika nie są powiązane z działaniem „Pobieranie nowej poczty”, które widzę w oknie działania.

Odpowiedzi:


7

Według Dana Frakesa @ macworld.com :

Na ekranie Ogólne okna Preferencje poczty znajdziesz nową opcję w wyskakującym menu „Sprawdź, czy są nowe wiadomości” o nazwie Automatycznie. Ta opcja zasadniczo umożliwia Mailowi ​​obsługę pobierania wiadomości w stylu wypychanym - nowe wiadomości są odbierane natychmiast, a nie przy następnym zaplanowanym sprawdzeniu.


4
Ciekawe, ale nie działa z serwerem Exchange mojej firmy. Zastanawiam się, czy jest coś jeszcze, co należy skonfigurować, aby działało. Konto jest skonfigurowane jako konto „Exchange” w aplikacji poczty, ale nadal pojawia się opóźnienie, zanim wiadomości pojawią się w Mail: pojawiają się znacznie szybciej na moim iPhonie.
Dave Mulligan,

Tak, widzę takie samo zachowanie na Exchange 2007. Podejrzewam, że gdzieś potrzebna jest dodatkowa konfiguracja lub ograniczona obsługa tej funkcji, tak jak można się spodziewać. Sprawdzanie nowych wiadomości co minutę nadal wydaje się najszybszym sposobem na otrzymywanie nowych wiadomości e-mail w programie Mail (i Outlook 2011).
pknz

2
Widziałem ten artykuł MacWorld i myślę, że jest to całkowicie błędne. Przynajmniej w przypadku serwerów Exchange poczta e-mail wypychana wymaga ActiveSync, co byłoby bardzo dużą rzeczą, gdyby była obsługiwana przez Apple Mail, ponieważ program Outlook dla komputerów Mac nawet go nie obsługuje.
wst

Tylko udało się znaleźć ten smakołyk w KB firmy Apple: support.apple.com/kb/HT5847 ? „OS X Mavericks OS X Mavericks 10.9 i nowsze wersje nie używają SyncServices. Zamiast tego Mavericks obsługuje udostępnianie informacji za pomocą kilku rozwiązań sieciowych i chmurowych. Jeśli chcesz zsynchronizować informacje na wielu urządzeniach i komputerach, powinieneś użyj jednej lub więcej z tych metod. Należą do nich iCloud, serwery CardDAV, serwery CalDAV oraz serwery korzystające z protokołu Exchange ActiveSync. ”
pknz

Ale na tym KB support.apple.com/kb/PH14873 wspomina tylko EWS. „Aby konto Exchange można było skonfigurować w programie Mail, serwer Exchange musi obsługiwać usługi Exchange Web Services (EWS). Skontaktuj się z administratorem serwera, aby uzyskać więcej informacji.”
pknz

4

Mam połączenie 5 x Pop3 i adresów e-mail IMAP; a e-maile docierały 4 minuty wcześniej na mój iPhone przed przybyciem na MAIL. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​przełączenie na sprawdzanie nowych wiadomości „co minutę” w przeciwieństwie do „automatycznego” zwiększyło natychmiastowość przychodzących wiadomości.


0

W moim przypadku nie korzystam z serwera Exchange. Właśnie kupiłem nowy mini z fabrycznie załadowanym Mavericks. Chociaż zaznaczyłem opcję „Sprawdzaj, czy co minutę nowe wiadomości”, stwierdziłem, że muszę naciskać przycisk „Pobierz pocztę”, aby otrzymywać wiadomości. Wcześniej na moim 2009 mini, który miał Snow Leopard, otrzymywałem e-maile od razu (również z zaznaczoną opcją „Sprawdzaj co minutę”. Żadne inne preferencje nie zostały zmienione między obiema wersjami. Podobnie jak inne, dostanę je na moim iPhonie szybciej.


0

Należy pamiętać, że jedną z dużych zmian w indywidualnościach było zmniejszenie zużycia energii.

Do systemu operacyjnego dodano szereg funkcji związanych z ograniczaniem odpytywania aplikacji przez cały czas (ponieważ Wi-Fi i połączenia sieciowe szybko zużywają energię baterii). Mavericks ma funkcję o nazwie „AppNap”, która dotyczy aplikacji, które usypiają się, gdy nie są potrzebne.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz http://arstechnica.com/apple/2013/10/os-x-10-9/12/#energy-saving

Spodziewałbym się, że zachowanie Poczty, gdy jest ustawione na automatyczne, będzie inne, gdy będzie włączone lub wyłączone zasilanie bateryjne, a także gdy inne aplikacje będą zajęte lub nie. Wyłączyłem automatyczne na moim komputerze roboczym, ponieważ nie jest wystarczająco natychmiastowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.