Zmień kolor Docka na lewej / prawej stronie w OS X 10.9 Mavericks


41

Nowość w OS X Mavericks, gdy korzystasz ze słynnej stacji dokującej po lewej lub prawej stronie: teraz
ma białe tło. Utrudnia to dostrzeżenie ikon, a konstrukcja jest okropna.

Czy ktoś wie, jak zmienić go z powrotem na stary czarny i przejrzysty styl?
(na zrzucie ekranu po lewej stronie)

Ten sam temat dostępny na tablicach Apple:
https://discussions.apple.com/thread/5469133

Zmiana stylu


7
+1 To doprowadza mnie do szału. Mam ciemne tło pulpitu, a dok wygląda okropnie ...
Matthew Blancarte,

1
Wow, dlaczego ludzie publikują komentarze jako odpowiedzi? Po prostu nie pisz nic, jeśli nie wymyśliłeś, jak rozwiązać problem.
earlonrails

1
O ile wiem, nie ma sposobu, aby to zmienić. Mam nadzieję, że jeśli wystarczająco dużo z nas powie Apple, że nam się to nie podoba, to zauważą: apple.com/feedback/macosx.html
Jack Sleight

2
@Lucas, odkąd OS X Mountin Lion grafika stacji dokującej jest rysowana przy użyciu karty graficznej zamiast plików png, jak w poprzednich wersjach OS X. Zmiana koloru tła w OS X Mavericks wymaga wstrzyknięcia kodu ... i na pewno warto bounty;)
CousinCocaine

2
Czy próbowałeś zastąpić Dock.app ( System/Library/CoreServices) Mavericks wersją Mountain Lion ? Niejasno pamiętam robienie czegoś podobnego na Mountain Lion z dokiem Snow Leopard (lub coś podobnego). Oczywiście próbując wykonać kopię zapasową oryginalnej aplikacji Dock.app . Powtarzam: wykonaj kopię zapasową oryginalnej aplikacji Dock.app . Powodzenia.
Saaru Lindestøkke

Odpowiedzi:


15

Możesz ustawić ukryte lustro na true, aby usunąć efekt rozmycia:

defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock

Przed: Po:

Nie wiem jednak, jak przyciemnić tło.


1
Jest to zdecydowanie lepsze, ale wciąż nie jest świetne.
Guillochon

1
50% rozwiązania! :) - dzięki!
Lupo

6

Istnieje aplikacja narzędziowa innej firmy o nazwie cDock, która może zmieniać lub usuwać tło Docka. Mogę potwierdzić, że działa dla mnie w systemie OS X 10.9.2. Wystarczy go pobrać, uruchomić i wybrać opcję „Zainstaluj przezroczystą stację dokującą”. Możesz także wybrać opcję „Zainstaluj dok w stylu 10.8”, która włączy motyw z OS X 10.8. W dowolnym momencie możesz przywrócić domyślną stację dokującą, ponownie uruchamiając aplikację i wybierając opcję „Przywróć stację dokującą”.

zrzut ekranu aplikacji


To zadziałało dla mnie, a także ma opcję określenia własnych kolorów, przezroczystości itp.
2746401

0

Nie próbowałem tego jeszcze, ale jeśli spojrzysz na stare instrukcje dla Leoparda , możesz edytować kolor, zmieniając obrazy w aplikacji Dock.

Przepraszamy, to jednak nie działa.

Obecnie używam czarnego pulpitu jako obejścia (możesz również użyć obrazu z czarnym marginesem po prawej / lewej stronie). Nie jest idealny, ale wygląda lepiej.


Niestety - krok „Znajdź cztery pliki Scurve ecap * (?) I przeciągnij je na pulpit” nie działa - istnieje PACZKA plików ecap.

1
Niełatwo to zmienić ... Próbowałem metod metody @ chris (edycja plików ecap_ *), ale nie powiodło się. W rzeczywistości, nawet jeśli całkowicie usunę pliki ecap_ *, a następnie uruchom ponownie Dock.app, ramki Docka nadal wyglądają dokładnie tak samo. Domyślam się, że w tej wersji doku fantazyjny przezroczysty efekt tła w stylu iOS7 używa innej metody renderowania. W każdym razie nie mogę znaleźć żadnych innych istotnych danych graficznych w Dock.app, więc być może ta informacja jest ładowana skądinąd lub wbudowana w sam plik wykonywalny. (@earlonrails: proszę mentalnie skopiować i wkleić tę odpowiedź do
komendy

1
Dodam tylko, że Dock nadal odczytuje NIEKTÓRE obrazy z folderu Resources, mogłem zmienić kolory lampek kontrolnych w Photoshopie z niebieskiego na zielony, edytując wskaźnik_side_medium.png: imgur.com/eaWsDJ6
Guillochon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.