Czy mogę używać dwóch wyświetlaczy innych niż Thunderbolt na MacBooku Air


8

Powiedziano mi, że jedynym sposobem na podłączenie więcej niż jednego zewnętrznego wyświetlacza do MacBooka Air było kupienie monitora Thunderbolt i łańcucha Daisy firmy Apple.

Mavericks obiecuje lepszą obsługę zewnętrznych wyświetlaczy. Czy można teraz uruchomić dwa monitory inne niż Thunderbolt z MacBooka Air z połowy 2013 r., Czy jest to nadal niemożliwe?


Pamiętaj, że to pytanie jest podobne, ale dotyczy starszego sprzętu i oprogramowania.
pnj

1
ten adapter Matrox jest częściowym rozwiązaniem, ale oszukuje Maca do myślenia, że ​​dwa monitory to jeden super-szeroki wyświetlacz. Byłoby miło mieć rozwiązanie, które rozpoznaje, że dwa wyświetlacze są w rzeczywistości dwoma wyświetlaczami.
pnj

Odpowiedzi:


3

Zmiany w Mavericks umożliwiają podłączenie monitora DisplayPort do MBA, a także użycie Apple TV jako zewnętrznego wyświetlacza - właśnie to potwierdziłem w mojej konfiguracji - ale w przypadku Wi-Fi jest to dość wolne.

Problemy z podłączaniem monitorów do MBA dotyczą sprzętu, a nie oprogramowania. Na przykład powodem, dla którego nie można podłączyć adaptera DisplayPort do wyświetlacza Apple Thunderbolt, jest to, że sam monitor używa kanału DisplayPort:

http://www.anandtech.com/show/4832/the-apple-thunderbolt-display-review/8

Podłączenie dwóch wyświetlaczy do MBA wymaga dwóch urządzeń piorunowych.

Pierwszym urządzeniem może być wyświetlacz Apple TB lub jeden z doków Thunderbolt ze złączem DVI / HDMI. Obie te opcje korzystają z kanału DisplayPort, więc podłączenie do nich monitora DisplayPort nie będzie działać.

W tym miejscu pojawia się drugie urządzenie Thunderbolt (dysk twardy lub inne urządzenie z dwoma portami TB do przekazywania). Działa to jak człowiek w środku i może wydobyć drugi sygnał DisplayPort.

Twoja konfiguracja będzie wyglądać następująco:

<Air> -- <TB dock/display> -- <TB drive> -- <DisplayPort monitor>


1

Możesz podłączyć dwa monitory do komputera Macbook Air 2013, podłączając jeden do portu Mini DisplayPort, a drugi do portu USB za pomocą przejściówki USB - DVI:

http://www.amazon.com/gp/product/B0086359SG/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Przy otwartym komputerze daje to do trzech ekranów. Ekran podłączony przez USB jest minimalnie opóźniony - w porządku do pracy, ale prawdopodobnie nie nadaje się do gier lub wideo.


w Marvicks mam ten problem, gdy displayLink (adapter USB na dvi) jest podłączony, że czasami cały komputer po prostu ulega awarii i sam się restartuje. Czy ktoś jeszcze ma ten problem?
space_balls

Mam taką samą konfigurację i działa, jednak system ma tendencję do zawieszania się podczas używania funkcji ujawniania lub kontroli misji.
Gene Parcellano,

niestety, te adaptery DisplayLink są nadal takie błędne. podczas korzystania z funkcji Kontrola misji komputer zawiesza się i wylogowuje. niezbyt dobre rozwiązanie.
fletom,

1

Możliwe jest połączenie dwóch zewnętrznych monitorów.

W tym artykule KB wymieniono modele obsługujące do 2 wyświetlaczy za pośrednictwem jednego portu Thunderbolt.

  • MacBook Air (połowa 2012 r. I później)
  • MacBook Pro (13-calowy, połowa 2012 r. I później)
  • MacBook Pro (15-calowy i 17-calowy, początek 2011 r. I później)
  • iMac (połowa 2011 r. i później)
  • Mac Mini (połowa 2011 r. I później)

1
Pytanie dotyczyło użycia wyświetlaczy innych niż piorun.
wisbucky,

Możesz użyć dwóch doków piorunów. Oryginalna strona jest widoczna na stronie web.archive.org/web/20151220213512/https://support.apple.com/…
sucotronic

Tylko jeden potwierdzam, że używając dwóch doków Belkin Thunderbolt 2 połączonych w łańcuch daisy, mogę bez problemu korzystać z ekranów holowniczych w moim MacBooku Air z początku 2015 roku. Tylko opłacalne dzięki tańszym
dokom

0

Możesz użyć Thunderbolt na HDMI, a następnie rozdzielacza HDMI i wiem, że istnieje program, który sprawi, że MacBook pomyśli, że używasz jednego dużego wyświetlacza.


Czy rozdzielacz nie będzie odzwierciedlał wyświetlaczy, ponieważ Macbook nie może rozróżniać między nimi?
Tanmay,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.