Jak zachować nieprzezroczystość obu pasków menu Mavericks w konfiguracji dwóch monitorów


13

Mavericks pokazuje pasek menu na obu monitorach, gdy masz dwa. To świetnie, ale pasek menu na pasywnym pulpicie staje się półprzezroczysty, co jest nieco denerwujące. Czy istnieje sposób, aby oba paski menu były zawsze nieprzezroczyste? Nieprzezroczyste ustawienie paska menu w ustawieniach pulpitu wpływa tylko na aktywny monitor.

Odpowiedzi:


2

Właśnie znalazłem naprawę tego. Sprawdź wideo, które zrobiłem.

Krok 1. zmień kolejność wyświetlania.

Krok 2. Ustaw na nieprzezroczysty.

Krok 3. Zmień kolejność, teraz masz nieprzezroczyste oba paski.


Ahh źle odczytałem twój post. Moją poprawką jest tylko ustawienie obu nieprzezroczystości. Nadal robi to dziwne, gdy fokus na jednym wyświetla pasek w przyciemnionym w drugim.
JW_

2

naprawdę nie możesz tego zrobić, ale możesz:

ukryj pasek menu drugiego wyświetlacza, przechodząc do SysPref -> Kontrola misji -> i odznacz Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie.

Jestem pewien, że niedługo pojawi się aktualizacja, która pozwoli Ci poświęcić jeden ekran jako wyświetlacz Kontrolny, z powodu braku lepszego terminu.

... badając tę ​​sprawę, znalazłem fajną aplikację o nazwie barman, która czyści twój pasek. nie jest darmowy i nie łączę go, ponieważ w ogóle nie interesuję się firmą, ale teraz daję szansę na tryb próbny. Powodzenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.