Jak kolorujesz foldery z kodem w Mavericks?


13

Kiedyś mogłem kodować kolorami każdy folder w Finderze.

Wiem, że mogę używać znaczników w Mavericks, ale czy istnieje sposób, aby przywrócić możliwość faktycznego kolorowania folderów z kodem?

Dzięki.


Czy jest coś, co „kodowanie kolorem” (aka Etykiety) daje Ci w tagach? Z mojego zrozumienia, Tagi zasadniczo zastępują Etykiety, ale są funkcjonalnie równoważne ...
Dan J

2
@DanJ Tak, używając na przykład koloru na całej szerokości kolumny w trybie kolumny
alecail

1
Jak powiedział Antoine, było to bardzo łatwe do rozpoznania. więc na przykład rachunki do zapłacenia były szare, podczas gdy zapłacone rachunki były zielone itp. Wiem, że możemy teraz oznaczać rzeczy i przyzwyczaimy się, ale miło było móc przewijać folder i widzieć wszystko. Teraz musimy wszystko filtrować ...
David DelMonte

2
Jest to problematyczne w przypadku, gdy kolumna z nazwą pliku (w widoku listy) lub kolumna pliku (w widoku kolumny) jest rozwinięta, aby wyświetlać długie nazwy plików; lub gdy foldery są głęboko zagnieżdżone, a okno jest przewijane. Kropki po prawej stronie znikają, chyba że rozmiar okna również zostanie zmieniony lub prawa strona kolumny zostanie przewinięta z powrotem do widoku.
Kent

Odpowiedzi:5

W przeciwieństwie do kolorów, tagi nie wykluczają się wzajemnie. Możesz ustawić wiele tagów dla jednego pliku.

To może wyjaśniać, dlaczego Finder nie wyświetla już takiego koloru jak wcześniej.

Niestety po prawej stronie nazwy pliku będą wyświetlane tylko trzy kolory. Wygląda na to, że te trzy kolory są ostatnimi trzema na liście.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki, Antoine. Będę się trochę trzymał przed zmianą naszego procesu biznesowego. +1 za wyjaśnienie.
David DelMonte

1
Z tego przykładu wygląda, że ​​wybiera trzy ostatnie kolory znaczników z listy. Samo to nie psuje bieżącego przepływu pracy, ponieważ tylko jeden kolor może być przypisany do dowolnego konkretnego pliku przed 10.9; ale dziwnym wyborem jest wyświetlanie tylko trzech, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, aby pokazać więcej.
Kent


1

Możesz być zainteresowany pobraniem folderu Folder Magic. Pozwala łatwo przypisywać kolory do folderów (co sprawia, że ​​bardzo łatwo je rozróżnić).


Dziękuję Ci. Witamy w AskDifferent! Właśnie tego chciałem. Po prostu nie chcę w tej chwili zakłócać procesu biznesowego.
David DelMonte


1

Co ciekawe, istnieje kilka aplikacji, które mogą działać jako zamiennik wyszukiwarki i które wyświetlają etykiety folderów w wersji 10.9 oraz tło, jak w 10.8, 10.7 itd .:

Tak więc funkcja nie została całkowicie usunięta, 10.9-Finder po prostu jej nie wyświetla. Miejmy nadzieję, że ktoś znajdzie Hack, aby odzyskać kolor.


1

Aplikacja magii folderów działa nieco dziwacznie jako dodatkowy krok, ale jeśli używasz zestawu lub nie zmieniasz go często, będzie działał dobrze. - Moim marzeniem może być napisanie aplikacji, która przenosi „kolor znacznika” do „obrazu folderu” (dwa znaczniki = folder z dwoma tonami? Itd.) Dla wszystkich organizatorów wizualnych / przestrzennych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.