Czy Mavericks obsługuje MTP?


Odpowiedzi:


7

Mavericks NIE obsługuje MTP natywnie. Możesz użyć Android File Transfer do dostępu do systemu plików MTP lub jednej z wielu innych aplikacji, takich jak Dropbox lub AirDroid do udostępniania plików, które nie używają MTP.


3
Nie udało mi się uruchomić Android File Transfer. Daje tylko błędy „nie można skopiować”. sync-mac.com/mtp-sync.html działa dla mnie, chociaż niestety jest to aplikacja płatna. Naprawdę smutny Android przeniósł się na ten protokół MTP, który sprawia, że ​​kopiowanie na komputer Mac jest tak trudne.
Lance Nanek

@LanceNanek jestem pewien, że to Apple powoduje problemy, a nie Android, ponieważ MTP i powiązane protokoły są dość standardowe wśród producentów. To prawda, że ​​Android mógł mieć dostępną pamięć masową USB.
Aiden Bell

@AidenBell To także katastrofa w systemie Windows. Muszę zmienić nazwę pliku ZIP na PNG, aby nie wystąpił błąd podczas kopiowania go do telefonu, a następnie zmień nazwę ponownie. W mojej instalacji Ubuntu Linux też nie działa. Jeśli jest to standard, z pewnością nie ma tam żadnych dobrych implementacji.
Lance Nanek

1
@LanceNanek - to kiepskie. Rozwiązałem ten problem, instalując Fedorę na moim MBPr, który wydaje się „działać” znacznie lepiej niż OSX po rozwiązaniu problemów z DPI :)
Aiden Bell

Niestety zwykle łatwiej jest użyć czegoś takiego jak Droid NAS przez Wi-Fi, aby przeglądać Androida jako zamontowany dysk. Jest bardzo powolny, ale nie wywołuje w nim tandetności AFT i nie musisz otwierać osobnego programu do zarządzania plikami (?!).
Iono
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.