Jak trwale wyłączyć Centrum powiadomień w Mavericks?


9

W Mountain Lion mogłem trwale wyłączyć Centrum powiadomień , bez widocznych efektów ubocznych:

launchctl unload -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui.plist
killall NotificationCenter

Jednak proces aktualizacji Mavericks przywrócił Centrum powiadomień w całej irytującej chwale. Czy istnieje powód, dla którego aktualizacja przywróciła moje wyłączenie Centrum powiadomień?

Czy mogę wyłączyć Centrum powiadomień w Mavericks przy użyciu tej samej procedury bez skutków ubocznych?


Odpowiedzi:


6

Jeśli uruchomisz Terminal, wpisz

sudo defaults write /System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui KeepAlive -bool False

i zrestartowałem, to załatwiło sprawę w Mavericks.


1
FWIW: Do tej pory działała dla mnie stara procedura, chociaż wymagane jest również ponowne uruchomienie, aby zapobiec pojawianiu się całkowicie pustego panelu w miejscu Centrum powiadomień, gdy mysz zostanie przesunięta w prawy górny róg ekranu.
orome

1
To faktycznie wyłącza Centrum powiadomień, ponieważ zmienia uprawnienia listingu z 644 na 600. Jeśli zmienisz KeepAlive na false w inny sposób, który nie zmienia uprawnień list, proces NotificationCenter jest nadal uruchamiany przy logowaniu, ale nie jest uruchomione ponownie, jeśli z jakiegoś powodu zakończy działanie. Aby cofnąć zmiany, uruchom f=/System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui.plist;sudo defaults write $f KeepAlive -bool true;sudo chmod 644 $f;launchctl load $f.
Lri

Wydaje się, że wyłącza to powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii, a ikona baterii zmienia kolor na czerwony, czy można je przywrócić?
urok93

2

Po prostu rozładowanie plist wciąż działa dla mnie:

launchctl unload -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui.plist

Jeśli plist nie jest załadowany, nie sudo defaults write /System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui KeepAlive -bool Falsepowinien mieć żadnego efektu.


0

Będziesz mieć efekty uboczne, jeśli uaktualnisz do Yosemite (Beta 2). Ikona powiadomienia na pasku menu pojawiła się ponownie, ale kliknięcie powoduje jedynie krótkie miganie samej ikony. Jestem w stanie przesunąć panel z prawej strony magicznego gładzika, ale w przeciwnym razie nie mogę naprawić paska menu, aby go całkowicie wyłączyć lub włączyć ponownie.


Witamy, aby zapytać inaczej! Jeśli masz nowe pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Dołącz link do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu. Jednak pytania dotyczące oprogramowania przedpremierowego są nie na temat.
grg

0

właściwie wymyśliłem o wiele prostszy sposób. Wystarczy usunąć aplikację powiadomień, która znajduje się w /System/Library/CoreServices/.

Aby to zrobić, musisz najpierw przejść killproces, w przeciwnym razie wyszukiwarka nie pozwoli Ci go usunąć, ponieważ jest już uruchomiony (zrób trochę, topaby uzyskać jego PID). Następnie po prostu przenieś plik .app do thrash. Podczas ponownego uruchamiania wygląda to tak, jakby nigdy tam nie było.

A ponieważ po prostu usuwam .app i nie dotykam żadnych plików konfiguracyjnych, nie widzę, jak mogę uzyskać jakiekolwiek skutki uboczne (ale proszę, popraw mnie, jeśli się mylę).


0

W Mavericks nie możesz kontrolować centrum powiadomień, ponieważ uniemożliwisz korzystanie z FaceTime. Jeśli otrzymasz połączenie przychodzące, nie pojawi się żadne okno. Nie możesz więc przyjąć połączenia przychodzącego. Nie sprawdziłem innych wersji systemu operacyjnego.

Myślę, że nie ma rozwiązania. Cały kod to Spaghetti. Jeśli wyłączysz jedną rzecz, zepsujesz inną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.