Dock pokazuje się tylko na jednym ekranie w OS X Mavericks


14

Zrozumiałem, że każdy ekran będzie zachowywał się niezależnie w OS X Mavericks i że otrzyma własny pasek (u góry ekranu) i dokuje.

Jednak stacja dokująca jest wyświetlana tylko na ekranie głównym, a nie na drugim ekranie, czy to normalne?


JEŚLI sprawdzisz to w systemie Windows, ma on również jeden pasek.
Rob

Odpowiedzi:


9

Jeśli używasz konfiguracji wyświetlania w stosie, jak na monitorze głównym z drugorzędnym powyżej, stacja dokująca nie pojawia się na drugim ekranie. Jeśli może lub chce, chciałbym wiedzieć, ponieważ w ten sposób uruchamiam moją konfigurację.

Jeśli ustawisz je od prawej do lewej, pojawi się dok. Z mojego ograniczonego doświadczenia wynika, że ​​na jednym monitorze, na którym go aktywujesz, pojawia się tylko jeden obraz stacji dokującej. Musisz się tym bawić, ponieważ ruch kursora wydaje się być wydłużony, dramatyczny lub cokolwiek innego. Nic wielkiego, po prostu inny.

Jest tam domyślnie, zaufaj mi. HTH.


Mam je od prawej do lewej, a stacja dokująca pokazuje tylko po prawej stronie (nawet jeśli pracuję na lewym monitorze). Nie uruchomiłem się ponownie od wczorajszej instalacji, może to tylko błąd, który zniknie, spróbuję tego dziś wieczorem.
Matthieu Napoli

Wydaje się, że są pewne błędy :( Po ponownym uruchomieniu komputera, stacji dokującej zaczęły pojawiać się na wszystkich monitorach tak jak powinien, ale po przebudzeniu się ze snu, dok pokazuje tylko na monitorze głównym.
Matthieu Napoli

Aktualizacja błędów: czasami stacja dokująca wydaje się być „zablokowana” na jednym ekranie: na ekranie 2 nie mogę tego pokazać. Muszę to pokazać na ekranie 1, a następnie stacja dokująca wyświetli się poprawnie na obu ekranach. Jest losowy, niezwiązany z ponownym uruchomieniem i wpływa losowo na oba monitory. Może to efekt uboczny aplikacji takiej jak TotalSpaces…
Matthieu Napoli,

Tak się właśnie stało, stwierdziłem, że otwarcie preferencji wyświetlania, zmiana wyrównania, a następnie zmiana z powrotem rozwiązały problem.
joshcartme

Stacja dokująca nigdy nie opuści ekran główny, jeśli niezaznaczone Displays have separate Spacesw System Preferences-> Mission Control.
Michael Minton

6

Nic z tego nie działa, jeśli używasz dokowania w lewo lub w prawo w Mavericks. Stacja dokująca będzie migrować TYLKO z dolną stacją dokującą i TYLKO, jeśli pozycje monitora są ustawione obok siebie (montowane w rogu lub u góry / u dołu nie będą działać, przynajmniej od wersji OS X 10.9.1 i 10.9.2) . Najwyraźniej ludzie, którzy wolą umiejscowione doki lewe / prawe (aby zmaksymalizować przestrzeń pionową bez ukrywania się, ponieważ większość monitorów jest teraz szersza niż wysoka), są teraz obywatelami drugiej kategorii. Na wpół nieprzezroczysty kolor jest również znacznie jaśniejszy w przypadku takich lewych / prawych doków, które wielu nienawidzi).


4

Stacja dokująca jest wyświetlana tylko na jednym ekranie na raz. Jest ukryty na wszystkich innych wyświetlaczach, ale może być widoczny tak jak każdy ukryty dok. Oznacza to, że przesuwając kursor myszy pod ekran, na którym ma się pojawiać stacja dokująca (lub w lewo / prawo, w zależności od tego, gdzie normalnie znajduje się stacja dokująca). Następnie dok ukryje się na bieżącym ekranie i pojawi się na tym ekranie.1

Problem nie ma nic wspólnego z aktywnym ekranem, a bardziej z „funkcją bezpieczeństwa”, która zapobiega zbyt łatwemu wyskakiwaniu Docka.

Aby zadokować się na innym ekranie (aktywnym lub nieaktywnym), musisz przesunąć wskaźnik myszy na dolną część ekranu i przesuwać się wzdłuż dolnej krawędzi, aż pojawi się dok.

Pozostawienie wskaźnika na dolnej krawędzi ekranu nie będzie działać.

Z Magic Trackpad jest to trochę bardziej niespokojne - możesz albo wykonać jedno gigantyczne szybkie przesunięcie w dół za dolną krawędź, albo przesunąć kilka razy w dół (około 4) szybko po sobie, gdy wskaźnik już uderzy w dolną część ekranu.

Po raz kolejny nie trzeba klikać ekranu, aby był on aktywny, zanim pojawi się Dock.0

Aby przenieść stację dokującą na inny ekran:

Jeśli kliknąłeś wyświetlacz, aby go uaktywnić, zwróć uwagę, jak pasek menu się rozjaśnia. Ale nie musisz. Bez ponownego klikania myszą przesuń kursor do samego dołu ekranu. Jest to ta sama technika, jak przy wywołaniu Preferencji systemowych> Dock> „Automatycznie ukryj i pokaż Dock”. Gdy kursor dotknie dna, Dock podniesie się z dołu i pozostanie tam na wybranym ekranie. (Jeśli wcześniej włączyłeś opcję „Automatycznie ukryj i pokaż Dock”, zniknie on podczas przesuwania myszy w górę, ale pozostanie przywiązany do tego ekranu.) Aby przenieść Dock z powrotem do głównego ekranu (lub dowolnego innego ekranu), powtórz proces ten rozpoczyna się od kroku 1.


0

To działało w porządku tutaj :

Przeniesienie stacji dokującej na drugi ekran nie jest proste, ale łatwe do zrobienia. Zakładając, że używasz myszy Apple Magic Mouse, możesz nakazać OS X przeniesienie stacji dokującej na aktywny ekran, wykonując następujące czynności:

Najpierw kliknij pulpit lub dowolne okno na ekranie, do którego chcesz przenieść stację dokującą. Uaktywni to pasek menu.

Następnie umieść palec na myszy, przesuwając kursor w kierunku dolnej części ekranu. Stacja dokująca wyskoczy.


0

dokładnie poprawne. przesuń kursor do następnego ekranu, aż do samego dołu, a następnie przewiń dalej, jakbyś przesunął go poza dół na sekundę, a pojawi się stacja dokująca. Nie robi tego, jeśli dotkniesz kursorem dolnej części ekranu, odbijając go od dołu, że tak powiem, najwyraźniej dlatego, że może to być niezamierzony ruch myszy. przy odrobinie praktyki staje się to drugą naturą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.