Ponownie użyj pliku instalacyjnego Mavericks


16

Mam trzy komputery Mac, które chcę uaktualnić do Mavericks. Czy istnieje sposób ponownego użycia plików instalacyjnych, więc nie muszę robić trzech osobnych pobrań 5 GB?

Odpowiedzi:


16

Pobierz aktualizację z App Store. Po zakończeniu pobierania pliku sprawdź w folderze Aplikacje ikonę „Zainstaluj OS X Mavericks”. Skopiuj ten instalator na inne komputery przed przejściem przez proces instalacji. Instalator usunie się sam po zakończeniu instalacji.


Czy istnieje możliwość pobrania pliku instalacyjnego po OS X Maverickszainstalowaniu?
Ahmed Z.

15

Tło: po uruchomieniu aplikacji „Zainstaluj OS X Mavericks” w celu uaktualnienia komputera Mac aplikacja jest usuwana po zakończeniu.

Rozwiązanie: wykonaj kopię przed uruchomieniem. Ponieważ App Store otwiera go automatycznie, musisz go zamknąć, przejść do folderu / Applications i zrobić gdzieś bezpieczną kopię. W rzeczywistości moja standardowa procedura polega na utworzeniu archiwum zip (wybierz go w Finderze, a następnie wybierz menu Plik> Kompresuj). Archiwum zip nie zostanie usunięte i jest łatwiejsze do zapisywania, kopiowania itp. Niż aplikacja (która w rzeczywistości jest folderem o złożonej strukturze wewnętrznej). Za każdym razem, gdy chcesz go ponownie użyć, skopiuj archiwum do / Aplikacje, kliknij dwukrotnie, aby rozwinąć, a następnie kliknij dwukrotnie rozwiniętą aplikację, aby ją uruchomić.

Jest jednak jedno zawieszenie: archiwum zip będzie miało ponad 5 GB, a format woluminu FAT32 (często używany w przypadku dysków flash itp.) Nie poradzi sobie z plikami powyżej 4 GB. Konieczne może być ponowne sformatowanie dysków do bardziej nowoczesnego formatu, takiego jak exFAT lub Mac OS Extended, w celu użycia ich do przechowywania i transportu pliku.

Inną opcją jest użycie instalatora do konwersji dysku USB na rozruchowy (i wielokrotnego użytku) dysk instalacyjny. To sprawia, że ​​ponowna instalacja jest znacznie szybsza, ponieważ instalator jest samodzielny i można go uruchomić.

Użyj DiskMaker X lub zrób to sam w wierszu polecenia z narzędziem createinstallmedia ukrytym w aplikacji instalatora - kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację instalatora, wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu, a następnie otwórz zawartość / zasoby, przeciągnij narzędzie createinstallmedia do okna terminalu i postępuj zgodnie z instrukcjami. Powinieneś skończyć z takim poleceniem (zakładając, że dysk, który chcesz skasować i przekonwertować na instalator, nosi nazwę „Bez tytułu”):

sudo "/Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia" --volume "/Volumes/Untitled" --applicationpath "/Applications/Install OS X Mavericks.app"

Jak sugeruje Gordon, przed instalacją pobrany plik „Install OS X Mavericks” znajduje się w folderze / Applications.
David DelMonte

@DavidDelMonte: Dobra uwaga; Dodałem notatkę wyjaśniającą (i zauważyłem, że najbezpieczniej jest wyjść z niej przed skopiowaniem).
Gordon Davisson

0

DiskMaker X zajmuje trochę czasu na USB, a obok początkowego ekranu będziesz myśleć, że się zawiesza, ale działa, po prostu spójrz na diodę pamięci USB. W moim przypadku, aby powrócić z Yosemite (nie mówię ci, co myślę o Yosemite i Apple Inc.) do Mavericks, wygenerowanie instalacji na USB 3.0 zajęło mniej więcej 15 minut.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.