Jakie cechy Mavericks są dla Ciebie korzystne?


106

To pytanie służy do udostępniania i zbierania ulepszeń, które mają duży wpływ na sposób korzystania z komputera Mac.

Proszę zamieścić jedną funkcję na odpowiedź . Sprawdź także, czy Twoja odpowiedź została już opublikowana - zduplikowane odpowiedzi zostaną usunięte. Aby wyszukać odpowiedzi na to pytanie, użyj inquestion:this(bezpośrednio ze strony pytania) oprócz wyszukiwanych terminów w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu tej strony.

Najlepsze odpowiedzi zawierają nie tylko listę funkcji, ale także szczegółowe informacje na temat konfiguracji tej funkcji, a także obrazują sposób korzystania z tej funkcji, aby być bardziej wydajnym i efektywnym dzięki Mavericks.


Jak zawsze - pytania na temat norm witryny i zarządzania najlepiej zadawać na Ask Different Meta, ponieważ komentarze tutaj zdominowały to, co jest tutaj lub poza tematem tutaj lub na innych stronach. Meta pozwala bardziej uważnie omówić problemy i zalety pytań na wiki - zarówno ogólnie, jak i szczegółowo tutaj. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
bmike

Odpowiedzi:


54

Przegląd systemu pamięci wirtualnej wyjaśnia, że ​​presja pamięci jest głównym czynnikiem do śledzenia, a nie ile wolnych stron, nieaktywnych stron lub ogólnej pamięci wirtualnej jest przydzielonych.

Monitor aktywności Mavericks - pamięć

Dolny panel jest nieoceniony przy diagnozowaniu wolnej maszyny i wiedzeniu, czy wykluczyć rywalizację o pamięć jako przyczynę spowolnienia. Po tygodniu pracy z komputerem Mac powinieneś osiągnąć niezły stan, jak pokazano powyżej, i możesz wiedzieć, czy dodanie większej ilości pamięci RAM lub dostosowanie uruchomionych programów wpłynie na wydajność.


13
A co najważniejsze, ta funkcja wywołuje wiele niepokoju i zamieszania związanego z nieaktywną pamięcią w systemie OS X. Boom!
bmike

1
@mark Nigdy nie miałem problemów z pamięcią masową wymiany, więc nie mogę powiedzieć, jak dobrze zmniejszy alokacje wymiany, ale jak na razie znaki są obiecujące.
bmike

9
750 MB na jądro ? !!!
sds

4
Zachęcam zarówno Eugene'a, jak i SDS, aby wyraźnie zadali to, co jest zawarte w kernel_task jako samodzielne pytanie. Naprawdę nie możemy odpowiedzieć na pytanie postawione w komentarzu.
bmike


48

Przy aktywnym polu tekstowym Control ⌃+ Command ⌘+ Spaceotwiera panel znaków, w tym emotikony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nie działa w MS Word :(
F'x

18
Bardzo niewiele rzeczy działa w MS Word - myślę, że używają niestandardowego silnika tekstowego lub czegoś takiego.
Cofnij

Panel otwiera się nawet bez zaznaczonego pola tekstowego (na przykład w Finderze), więc powinno być możliwe przeciąganie i upuszczanie znaku w ten sposób.
MachineElf

6
To nie tylko emoji, ale szybszy lepszy sposób na wyszukiwanie dowolnych znaków Unicode, takich jak: 𝝀, ÷, ∪ lub Δ
Andrew Hoos

1
Choć zgadzam się, że to fajna funkcja, powinni byli trzymać się starego skrótu Cmd + Shift + T. W rzeczywistości była to pierwsza rzecz, którą zmieniłem w Mavericks.
Egon

45

Widok zużycia energii, który zbiera 8 godzin historii i przedstawia wykres poziomu naładowania baterii, a także pokazuje każdy proces, który zużył mierzalne ilości energii, znacznie ułatwi wyciskanie dodatkowej wydajności z jednego ładowania.

zużycie energii - 8 godzin

Programiści (patrzę na ciebie Dropbox) wiedzą, że muszą być lepszymi stewardami żywotności baterii, ułatwia także sprawdzenie, które aplikacje obsługują App Nap, a nawet to, że program, który teraz zakończył, był odpowiedzialny za zużycie energii w ciągu ostatnich 8 godzin. To narzędzie zapewnia użyteczne informacje dla użytkowników, aby lepiej zarządzać ich wrażeniami, gdy nie ma zasilania z ściany na przenośnym komputerze Mac.

Ten szczegół jest dość ukryty w monitorze aktywności, ale Apple ujawnia największych użytkowników energii na pasku menu dla aplikacji zużywających znaczną energię.

Cofnij to Unicode U + 238c lub & # 9100


Czym dokładnie jest AppNap?
Renderuj

42

Tajne tapety

OS X zawiera kilka naprawdę fajnych przykładowych zdjęć, które zwykle nie są dostępne jako tło pulpitu.

Wcześniej w OS X 10.8 Mountain Lion znajdowały się one w:

/System/Library/Frameworks/ScreenSaver.Framework/Versions/A/Resources/Default Collections/

W OS X 10.9 Mavericks znajdują się teraz na

/Library/Screen Savers/Default Collections/

Oto jak je zdobyć:

  • w Finderze użyj menu IdźIdź do folderu … ( lub naciśnij ⌘⇧G ) i wklej:/Library/Screen Savers/Default Collections/

Powinieneś zobaczyć 4 foldery, a w nich znajdziesz wiele naprawdę fajnych tapet:


Zwróć uwagę na niewielką zmianę adresu Mountain Lion: /System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Versions/A/Resources/Default Collections /
coco

41

Przywróć bibliotekę folderów domowych z jednym polem wyboru w Mavericks:

Firma Apple postanowiła ukryć bibliotekę przed użytkownikami w najnowszych aktualizacjach systemu OS X, ale w Mavericks można to teraz zmienić za pomocą prostego pola wyboru.

W przeszłości trzeba było wprowadzać polecenie Terminal przy każdej małej aktualizacji systemu:

chflags nohidden ~/Library

W systemie OS X Mavericks możesz po prostu przejść do folderu domowego, nacisnąć Command + J, aby wyświetlić ustawienia folderu, i zaznaczyć pole „Pokaż folder biblioteki” .


Świetna odpowiedź - mamy bardziej ukierunkowane pytanie dotyczące tego aspektu -> apple.stackexchange.com/questions/106645/…
bmike

36

Używanie wielu komputerów na wielu wyświetlaczach jest wreszcie użyteczne. Teraz mogę przełączać pulpity na lewym monitorze, podczas gdy prawy monitor nie zmienia się.


Czy możesz wyjaśnić, jak zmieniło się to od Mountain Lion?
Shog9

10
Nie nazwałbym tego dokładnie niedocenioną funkcją. Jest to jedna z cech Mavericks w zakresie „namiotu”.
Steve Moser

20
Masz rację, że nie jest to nieudokumentowane. Ale pytanie pierwotnie brzmiało: „Jakie są twoje ulubione funkcje w Mavericks?” . Od tego czasu został znacznie przeformułowany, wyciągając dywan spod mojej odpowiedzi.
Moriarty,

1
Nie mogłem się doczekać tej funkcji, ale w rzeczywistości okazało się, że nie działa tak, jak chciałbym. Spodziewałem się, że każdy ekran otrzyma własny rząd obszarów roboczych, ale tak nie jest - zamiast tego cały czas utrzymujesz taką samą liczbę obszarów roboczych, podzieloną między używane ekrany. Jednym z bardzo irytujących minusów tego jest to, że nie można już przeciągać okna poza krawędź ekranu do sąsiedniego obszaru roboczego, gdy używa się wielu ekranów.
calum_b

2
@ scottishwildcat - Tak, działa to tylko wtedy, gdy obszar roboczy, do którego przeciągasz okno, to pulpit (w przeciwieństwie do aplikacji pełnoekranowej).
Nick Chammas

36

Uśpij komputer szybko

Jeśli używasz OSX Mavericks na MacBooku, powerkrótkie naciśnięcie klawisza natychmiast powoduje uśpienie komputera - proste ulepszenie, które jeszcze bardziej oszczędza energię. Aby wyświetlić zwykłe okno dialogowe zamykania, po prostu przytrzymaj przez trzy sekundy lub naciśnij control+ power.

Jak zawsze, możesz uśpić tylko wyświetlacz, naciskając control+ shift+ ejectlub control+ shift+ power, w zależności od modelu.


Zawsze używałem do tego gorącego kąta i myślę, że nadal tak wolę.
Elliott

@Elliott Dobre myślenie.
Simon

Nie wyłączanie komputera, gdy ktoś po prostu naciśnie przycisk zasilania, ułatwi życie bezczelnemu 3-latkowi! :-)
Rob Gilliam

2
ctrl + shift + eject od (przynajmniej) 10.6
Filip Haglund

11
ctrl + shift + wysunięcie (lub zasilanie, gdy nie ma przycisku wysuwania) wyłącza wyświetlacz - klawisz wyłącza komputer Mac.
MachineElf

33

Menu baterii na górnym pasku pokazuje teraz aplikacje zużywające duże ilości energii - przydatne do zabijania świń energetycznych:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przesuwam twoje zdjęcie, by zobaczyć moją odpowiedź na monitorze aktywności ... Mam nadzieję, że podoba ci się kod źródłowy, którego użyłem do edycji mojego postu.
bmike

31

Przenieś pulpit nawigacyjny w ramach kontroli misji

Możesz teraz przeciągnąć, aby zmienić układ pulpitu nawigacyjnego, aby przenieść go między obszarami pulpitu a aplikacjami pełnoekranowymi. Można go nawet przeciągnąć na alternatywne monitory, pod warunkiem, że „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” jest włączony w Preferencjach systemowych → Kontrola misji.


Możesz także przenieść pulpit 1. W Mountain Lion można było przenieść pulpit 2 i wyżej.
daGUY

Jak stworzyłeś taki GIF? To sprytne!
Danijel-James W

2
@DanijelJ With LICEcap :)
grg


25

Wiadomości Findera są teraz alertami z Centrum powiadomień

Przed Mavericks alerty z Findera były wyświetlane jako okno modalne, ale teraz są wyświetlane jako alerty Centrum powiadomień, takie jak poniżej:


24

Żywotność baterii

Trudno jest pobić dodatkową godzinę pracy na ładowaniu akumulatora. Przed użyciem wtyczki MacBook Air 2012 miałem co najmniej o wiele więcej zastosowań. Moje doświadczenie dobrze zgadza się z twierdzeniem Apple'a podczas objaśnienia, w którym 13-calowe Air z 2013 roku z Haswellem przeprowadziło testy porównawcze z kolejną godziną do półtorej godziny pracy na baterii po instalacji Mavericks.


1
Czy to naprawdę nowa / nieudokumentowana funkcja? Czy wiesz, czy istnieje jakikolwiek związek z monitorowaniem baterii, który wskazuje Undo ?
Shog9

@ shog9 To efekt netto wielu podstawowych cech ukrytych pod maską Mavericks. Nie jestem jeszcze pewien, która z alfabetycznych funkcji ogłoszonych dzisiaj publicznie umożliwi to. To z pewnością jest częścią monitoringu, które ma miejsce, aby zgłosić zużycie energii, które zarówno Cofnij, jak i ja , zgłosiliśmy w tym wątku.
bmike

Nie wierzę, że to poprawna odpowiedź. Łączenie porównania między nim a Win8 nie pokazuje nam nic o ulepszeniach od 10.8. Podaj listę funkcji, które spowodowały to ulepszenie.
agweber

1
Ktoś wkłada mi słowa do ust, a odpowiedź jest myląca. Próbowałem tylko powiedzieć, że największą natychmiastową poprawą od czasu przejścia do 10.9 jest poprawiona żywotność baterii w moim MBA 11 "2012. To fantastyczna funkcja. Uzyskiwanie lepszej wydajności z mojego sprzętu poprzez aktualizację niektórych programów jest dość niesamowite.
Ɱark Ƭ

Może wymienić; iTunes odtwarzanie HD Wydajność, Safari Wygaszacz App Nap bardziej szczegółowo niż jest zawarte z apple.com/osx/advanced-technologies
agweber

22

Wyłącz drzemkę aplikacji dla poszczególnych aplikacji w systemie OS X Mavericks:

Być może wiesz, że jedną z bardziej dyskretnych funkcji w OSX Mavericks będzie App Nap .

Aplikacje wejdą w App Nap, gdy zostaną całkowicie ukryte przed innymi aplikacjami i nie będą aktywnie działać . Jest to świetny sposób na ograniczenie uruchomionych aplikacji przed utratą żywotności baterii komputera Mac.

Ponadto, może chcesz, aby niektóre aplikacje nie wchodzi App Nap . Może tak być w przypadku aplikacji, które są dla Ciebie ważne, ale czasami wykonują długie, nieinteraktywne zadania.

Aby uniemożliwić aplikacjom przechodzenie do App Nap, przejdź do Findera -> Aplikacje -> kliknij prawym przyciskiem myszy żądaną aplikację -> kliknij Uzyskaj informacje -> i poszukaj opcji „Zapobiegaj drzemce aplikacji” bezpośrednio w sekcji dotyczącej praw autorskich , ponieważ pokazane na poniższym obrazku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że wspomnianej opcji nie będzie w przypadku aplikacji, które nie obsługują App Nap .


1
Czy wszystkie aplikacje Cocoa domyślnie nie obsługują App Nap?
user151019,

1
@ Mark Wierzę, że tak właśnie mówili w WWDC - wszystkie aplikacje Cocoa obsługują to od razu po wyjęciu z pudełka, ale istnieją pewne wywołania API, które można wdrożyć, aby Twoja aplikacja o tym wiedziała.
Cofnij

21

Pokaż pulpit za pomocą gładzika teraz podąża za ruchem

Za pomocą gestu Pokaż pulpit ruch okien podąża teraz za ruchem palców na gładziku. Nie jest to już ustawiona prędkość, możesz przesuwać okna z dokładną prędkością palców, a nawet pociągnąć je do połowy, aby anulować ruch.


1
Myślę, że jest to prawdopodobnie moja najmniej ulubiona funkcja (którą do tej pory zauważyłem). To samo dotyczy przeciągnięcia 5 palcami, aby uruchomić pad, a szybkie przeciągnięcie nie jest już płynne, zacina się przed podjęciem decyzji o przejściu na pad lub jego zanikaniu.
JuJoDi

Czysta zabawka, katastrofa użyteczności. Animacja ukrywania okien nie ma żadnego rzeczywistego celu, powinna być jak najkrótsza.
Konrad Rudolph,

1
Jedna z najlepszych funkcji. Umożliwiam szybkie spojrzenie na pulpit bez wykonywania późniejszych gestów.
Max Ried

20

Gatekeeper pokazuje najnowszą aplikację w Preferencjach systemowych

Po zablokowaniu aplikacji przez Gatekeeper przejście do odpowiedniej opcji w Preferencjach systemowych powoduje wyświetlenie nazwy aplikacji i przycisku, który umożliwia jej otwarcie.

„Fantastical.app” został zablokowany, ponieważ nie pochodzi od określonego programisty.  „Otwórz mimo to”

Oznacza to, że nowi użytkownicy nie muszą już wiedzieć, że kliknięcie Otwórz w menu po kliknięciu prawym przyciskiem pomija Gatekeeper.


Nadal wymaga to od nich znajomości i możliwości odnalezienia ustawień zabezpieczeń Gatekeeper. Jestem gotów się założyć, że prawie wszyscy zwykli użytkownicy nie będą mogli z tego powodu uruchamiać aplikacji innych niż App-Store.
Konrad Rudolph

19

Otwórz PSD bezpośrednio w Safari

Możesz teraz wyświetlać podgląd plików PSD (Dokumenty Photoshop) bezpośrednio w Safari bez otwierania Podglądu, a nawet pobierania PSD do folderu Pobrane.


Nie jestem pewien, co rozumiesz przez „bez pobierania”, ale QuickLook działa również na PSD w wersji 10.8
beroe

@beroe Najwyraźniej OP oznacza plik PSD online.
4ae1e1

@beroe Cytat został wyjęty z istotnego kontekstu: „pobranie PSD do folderu Pobrane ”. … I tak, chociaż QL działało na PSD, teraz będą wyświetlane w Safari.
grg

19

Wyświetlacz AirPlay:

Apple TV ułatwia oglądanie na telewizorze treści multimedialnych na komputerze Mac, takich jak strumieniowe przesyłanie filmów lub zdjęć.

W systemie OS X Mountain Lion można także wykonać kopię lustrzaną pulpitu na Apple TV, na przykład do prezentacji.

OS X Mavericks przenosi to do następnego kroku, traktując Apple TV jako kolejny monitor, dzięki czemu można rozszerzyć pulpit na telewizor lub projektor podłączony do Apple TV.


Jak dobrze to faktycznie działa? Walczyłem
Charlie74

15

Ulepszone dyktowanie

Ulepszone dyktowanie umożliwia korzystanie z trybu offline i ciągłe dyktowanie z informacjami zwrotnymi na żywo.

Idealne dla tych, którzy nie mają połączeń z Internetem i tych, którzy nie chcą, aby ich dyktando było przetwarzane poza siecią.

Ustawienia dyktowania i mowy


Używam tego dość ... głównie dlatego, że lubię opinie na żywo.
Charlie74

Gdy sprawdziłem ten panel, zauważyłem, że opcja Użyj rozszerzonej dyktowania była już zaznaczona, ale nie pamiętam, aby pobierała dane offline. Kliknięcie Off, a następnie On rozpoczęło pobieranie… najwyraźniej.
zigg

Najwyraźniej jest on domyślnie zaznaczony, ale tak naprawdę nie pobiera danych, dopóki nie użyjesz dyktanda.
asmeurer

Opcja Ulepszonego dyktowania nie została sprawdzona po aktualizacji z systemu Mac OS X 10.8. W systemie Mac OS X 10.8 wyłączono także dyktowanie. Aktualizowane ustawienia mogą wpływać na stan początkowy w systemie Mac OS X 10.9.
Graham Miln

15

Narzędzie ColorSync: nowy kalkulator

Ta mało znana dołączona aplikacja wciąż się poprawia dzięki nowemu kalkulatorowi kolorów.

Kalkulator kolorów

ColorSync, co nie jest nowością w Mavericks, ale z pewnością jest ukryte, zapewnia interaktywną wizualizację przestrzeni kolorów 3D dla profili.

Przestrzeń kolorów 3D


WHOA , to jest super spoko!
cbowns

Kalkulator kolorów nie jest nowy; istnieje tam przynajmniej od 10,7.
kirb

Dzięki @kirb. Mavericks po raz pierwszy aktywnie zauważyłem kalkulator. Czy zmienili coś w programie ColorSync Utility dla tej aktualizacji?
Graham Miln

@GrahamMiln, właśnie porównane ramię w ramię z 10,8; jedyną zmianą, którą widziałem, było nowe menu rozwijane i pole wyboru u dołu kalkulatora.
kirb

12

Wskazówki dojazdu dla iOS:

OS X Mavericks przyjmuje aplikację Mapy iOS. To samo w sobie nie jest wielką sprawą, chociaż miło jest mieć alternatywę dla internetowych map Google. Ale fajna jest możliwość uzyskiwania wskazówek dojazdu i wysyłania ich na iPhone'a lub inne urządzenie z systemem iOS 7. Pojawiają się w aplikacji Mapy iOS, gotowe do śledzenia podczas jazdy lub chodzenia, i pozostają w twoich zakładkach, aby w razie potrzeby uzyskać dostęp później.


Jak to przenosi? Początkowo myślałem, że AirDrop, ale AirDrop na OS X nie jest kompatybilny z AirDrop na iOS. Bluetooth? Jakaś magia iCloud?
xdumaine

11

Ulepszona obsługa wielu ekranów

To niesamowite, mieć pasek menu na każdym ekranie i mieć możliwość korzystania z pełnoekranowych aplikacji na ekranie. Nigdy wcześniej nie korzystałem z trybu pełnoekranowego, ponieważ zawsze miałem lniane tło na drugim ekranie.


1
Nie mogłem się doczekać tej funkcji, ale w rzeczywistości okazało się, że nie działa tak, jak chciałbym. Spodziewałem się, że każdy ekran otrzyma własny rząd obszarów roboczych, ale tak nie jest - zamiast tego cały czas utrzymujesz taką samą liczbę obszarów roboczych, podzieloną między używane ekrany. Jednym z bardzo irytujących minusów tego jest to, że nie można już przeciągać okna poza krawędź ekranu do sąsiedniego obszaru roboczego, gdy używa się wielu ekranów.
calum_b

1
@ scottishwildcat Mogę źle zrozumieć twój opis, ale dosłownie jest to odwrotność prawdy: dokładnie to zapewnia Mavericks: każdy ekran ma teraz swój własny rząd spacji i możesz absolutnie przeciągać okna między spacjami i ekranami, zarówno przy użyciu wielu okien, jak i kiedy nie.
Konrad Rudolph

@KonradRudolph Może nie opisałem dokładnie tego, czego się spodziewałem (i prawdopodobnie nie warto tu ponownie wyjaśniać), ale zdecydowanie nie mogę po prostu przeciągać okien do sąsiednich obszarów roboczych na tym samym ekranie, muszę użyć Misji Kontroluj to teraz. Mogę przeciągać tylko okna między ekranami.
calum_b

@ scottishwildcat Ah, teraz widzę, czego chcesz. Tak, naprawdę potrzebujesz do tego Kontroli Misji. Szkoda, ale stary sposób przeciągania między przestrzeniami był dość powolny.
Konrad Rudolph

Nie wiedziałem nawet, że możesz to zrobić, ale myślę, że warto stracić, mając inny zestaw przestrzeni dla każdego ekranu.
Jonathan.

11

Łatwo identyfikuj nowe aplikacje:

Jeśli używasz Launchpada, wszelkie nowe aplikacje, które pobierasz, będą błyszczały, aby zaznaczyć ich nowość.

Kiedy je rozpoznasz, lub będą przez jakiś czas tam zaniedbywane, iskierki znikną.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


11

Nowe ustawienie Safari do wyłączania wtyczek, gdy są nieaktywne, aby oszczędzać baterię, jak opisano w tym artykule Ars Technica .

Mam duże oczekiwania, że ​​to powstrzyma problemy, gdy moja dziewczyna ma 15 kart z otwartymi odtwarzaczami Flash w tle podczas pracy w innych programach.


Ale czy to powstrzyma problemy, gdy dziewczyna ma 15 zakładek z otwartymi odtwarzaczami Flash w tle ... w Firefoksie?
Michael

12
@Michael Nie. W takim przypadku musisz zmienić na nowszą wersję dziewczyny, która obsługuje Safari.
Erik Madsen

10

Przenieś dok między monitorami

Dock rozpoczyna się na głównym monitorze, ale jeśli umieścisz kursor na innym monitorze, przejdź do dolnej części ekranu, a następnie poruszaj się w dół, dok pojawi się (i zniknie z dowolnego miejsca, w którym był wcześniej). Jest to naprawdę miłe, jeśli twój „główny” monitor nie jest w rzeczywistości.

Ruch musi być dość prosty i zaskakująco długi - jest nieco wybredny.


2
Ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy twoja stacja dokująca znajduje się na dole (mam ją po lewej).
rm -rf

1
@ rm-rf Prawda; jeśli użyjesz opcji lewo / prawo, zostanie on zablokowany z lewej / prawej strony monitora znajdującego się najbardziej z lewej / prawej strony.
Aaron Dufour

@AaronDufour Jak wyłączyć tę funkcję?
Alexej Magura

@AlexejMagura Nie znalazłem sposobu, aby to wyłączyć. Dodaj go, jeśli go znajdziesz.
Aaron Dufour,

10

Elastyczne przewijanie

W Mountain Lion i wcześniejszych zawartość okna, która nie mieści się w bieżącej ramce okna (jak długa strona internetowa), nie jest rysowana, dopóki nie zostanie przewinięta do widoku. W Mavericks ta zawartość poza ekranem jest „wstępnie renderowana” w czasie bezczynności , co powoduje znacznie lepszą wydajność przewijania (szczególnie zauważalną przy złożonych dokumentach lub stronach internetowych).


2
Jednak ogólnie rzecz biorąc, wydajność przewijania, przynajmniej w Safari, była znacznie wolniejsza (Macbook Air 11 „2012). Próbowałem sprawdzić, czy ktoś nie jest w stanie wyłączyć Timer Coalescing, aby sprawdzić, czy to był winowajca.
Michael Scott Cuthbert

10

Wyłącz Centrum powiadomień na ekranie blokady:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Centrum powiadomień tym razem nie widzi wiele ulepszeń, ale aktualizacja trochę psuje twoje ustawienia. Jeśli nie jesteś fanem otrzymywania miliona powiadomień, zechcesz wejść do Preferencji systemowych> Powiadomienia i spojrzeć na nowe opcje. Najważniejszą sprawą do sprawdzenia jest „Pokaż powiadomienia na ekranie blokady”.

Jeśli nie chcesz, aby wiadomości e-mail lub cokolwiek innego wyświetlało się, gdy komputer jest zablokowany, odznacz to pole.


2
Jeśli nie chcesz niczego, musisz odznaczyć pole dla każdej oddzielnej aplikacji? To jest ból… dlaczego nie może to być ustawienie globalne ?!
F'x

10

Powiększanie zdjęć w QuickLook

Możesz teraz powiększać zdjęcia w QuickLook, używając domyślnych gestów powiększania: Zsuń i zsuń, a także przesuwanie dwoma palcami.


Naciśnięcie Alt również działa
Agos

@Agos Pressing alt działa od zawsze
afaik

10

Menu debugowania zostały zaktualizowane

Menu debugowania zostały zaktualizowane dla różnych aplikacji.

Poniżej znajduje się menu debugowania dla App Store i kontaktów:


Aby aktywować menu, uruchom następujące polecenia (i uruchom ponownie aplikacje):

defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool true
defaults write com.apple.AddressBook ABShowDebugMenu -bool true

Wymień truesię falseusunąć.


Jak aktywować te menu?
hashier

1
@hashier Zobacz polecenia terminalu w edycji.
grg

Czy teraz defaultsaktywujesz to we WSZYSTKICH aplikacjach? A może znasz już aplikacje, w których mogę je aktywować?
hashier

@hashier Niestety, klucz jest nieco inny dla każdej aplikacji, więc -gflaga (globalna) nie działa… Wiele aplikacji Apple zawiera menu debugowania, w tym Safari (inne niż menu Develop), Narzędzie dyskowe, Kalendarz i wiele innych więcej. Wydaje mi się, że pamiętam listę aplikacji i odpowiedni klucz domyślny wymagany do jej włączenia, jednak w tej chwili nie mogę jej znaleźć. Gdy go znajdę, wyedytuję post i wyślemy ci ping - do tego czasu Google [app name] debug menusprawdza, czy / jakie polecenie służy do włączenia menu dla każdej aplikacji. Nie zapomnij, że działa to również w przypadku niektórych aplikacji innych firm :)
grg

W przeglądarce Safari jest dostępna opcja preferencji umożliwiająca włączenie menu debugowania.
Martin Marconcini,

8

iCloud Keychain przechowuje i synchronizuje Bezpieczne notatki na komputerach Mac.

Nowy brelok iCloud przechowuje nazwy użytkowników i hasła do stron internetowych, numery kart kredytowych i informacje o sieci Wi-Fi oraz aktualizuje dane na wszystkich urządzeniach Apple, w tym na iPhonie i iPadzie.

Przechowuje również i synchronizuje Bezpieczne notatki na komputerach Mac, w następujący sposób: Bezpieczna notatka


7

Centrum powiadomień pojawia się na bieżącym monitorze

W konfiguracji z wieloma monitorami Centrum powiadomień pojawia się teraz na monitorze, na którym aktualnie znajduje się kursor. Jest to miłe ulepszenie, jeśli wywołujesz je podczas pracy na monitorze dodatkowym: pojawia się na monitorze, na który patrzysz, a nie na monitorze podstawowym.


Dodatkowe punkty, jeśli ktoś może znaleźć trik, aby to wyłączyć. Lubię wszystkie moje powiadomienia i bzdury, które są na drugim monitorze, więc mam jedno do czystej pracy.
Michael Scott Cuthbert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.