Problem z instalacją X11 / XQuartz w Mac 10.8.5


3

Muszę zainstalować XQuartz na komputerze Mac 10.8.5, ale za każdym razem, gdy w kroku instalacji docieram do folderu docelowego, zawiesza się i nie przesuwa się do przodu. Mam również konto administratora, ale patrząc przez sieć , wydaje się, że inni też mają problem. Jak mogę go rozwiązać?

Odpowiedzi:


2

Możesz zainstalować oprogramowanie za pomocą installerwiersza polecenia. Przed wykonaniem tego polecenia musisz się upewnić, że masz obraz dysku XQuartz:

sudo installer -pkg /Volumes/XQuartz-2.7.4/XQuartz.pkg -target /

Edytować

Najwyraźniej instalator XQuartz nie zezwala na instalację na dysku rozruchowym, ponieważ nie przejdzie niektórych kontroli przedinstalacyjnych. Jest to oparte na następującym komunikacie o błędzie, który wystąpił podczas próby użycia installerw terminalu:

installer: Cannot install on volume / because it is disabled.
 installer: This update requires you to first update your system to OS-X 10.6.3

Instalator nie rozpoznaje systemu jako poprawnej wersji. Chociaż zawartość /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plistpokazuje, że wartość parametru ProductVersionjest ustawiona na „10.5.5”, instalator nie widzi tego w ten sposób.

Możliwe jest zmodyfikowanie pliku dystrybucji pakietu, aby umożliwić jego poprawną instalację:

 1. Zamontuj obraz dysku XQuartz-2.7.4.dmg (zakładając, że znajduje się na pulpicie):

  hdiutil mount ~/Desktop/XQuartz-2.7.4.dmg

 2. Rozwiń pakiet do nazwy folderu XQuartz na pulpicie:

  sudo pkgutil --expand /Volumes/XQuartz-2.7.4/XQuartz.pkg ~/Desktop/XQuartz

 3. Zmodyfikuj plik dystrybucyjny w rozszerzonym pakiecie, aby umożliwić instalację (niezależnie od wersji systemu):

  cat ~/Desktop/XQuartz/Distribution | sed s/false/true/g > ~/Desktop/Distribution

 4. Przenieś nowy plik dystrybucyjny do rozszerzonego pakietu

  sudo mv ~/Desktop/Distribution ~/Desktop/XQuartz

 5. Spłaszcz zmodyfikowany pakiet:

  sudo pkgutil --flatten ~/Desktop/XQuartz ~/Desktop/XQuartz.pkg

 6. Oczyść folder XQuartz, który został rozwinięty z oryginalnego pakietu

  sudo rm -rf ~/Desktop/XQuartz

Po utworzeniu zmodyfikowanego pakietu na pulpicie możesz dwukrotnie kliknąć plik, aby zainstalować go normalnie. Alternatywnie, instalacja przy użyciu terminalu może również działać w tym momencie.


Nie działa. Czy muszę coś zmienić w poleceniu? targetczy coś? to mówi, że jest nieważne
Alex

Co dokładnie oznacza, że ​​jest nieprawidłowe?
Eddie Kelley

Po prostu zawiesza się. Nie idzie naprzód. Mogę iść do tyłu, ale nie do przodu. W ten sposób próbowałem nawet zainstalować go u rootużytkownika, ale zdarzył się ten sam problem
Alex

@Alex Dodałem dodatkowe sugestie do powyższej odpowiedzi.
Eddie Kelley,

Cześć, jak napisałem swoją opinię na inne pytanie. Nie zadziała. Wydaje mi się, że jest to problem firmy dostawcy aplikacji, która próbuje zmusić Apple'a do włączenia Xquartz do aplikacji Mac OS 10.8.5 !!! Jaki jest twój pomysł? Spójrz tutaj ( omówienia.apple.com/
Alex

2

Wielkie dzięki za osoby, które udzieliły odpowiedzi na to pytanie, ale odpowiedź była dość łatwa. To był błąd w Mac OS 10.8.5. Zaktualizowałem system do OS X 10.9 i teraz działa idealnie !!! Wiele dzięki za wkład. !!!


1

Ponieważ w swoich komentarzach mówisz, że możesz wrócić, ale nie iść naprzód, instalator tak naprawdę nie „zawiesił się”, więc być może poniższe rozwiązanie jest raczej prostym rozwiązaniem twojego problemu ...

Właśnie z powodzeniem zainstalować ponownie XQuartz 2.7.4 na Mavericks i na Wybierz cel ekran dalej przycisk został wyłączony. Musiałem poczekać sekundę lub dwie, a następnie musiałem wybrać opcję Instaluj dla wszystkich użytkowników tej linii komputera , mimo że wydawało się, że jest już podświetlona, ​​zanim mogłem kontynuować.


Cześć Czekałem około 10 minut, ale nic się nie stało DD, co oznacza, że ​​tylko u pacjenta nie da się tego naprawić;). Nie mogę wybrać instalacji dla wszystkich użytkowników tego komputera
Alex

0

Pobrałem go z CNet i udało mi się go zainstalować bez żadnych problemów


Hi link nie działa
Alex

@Alex Wypróbuj ten link: download.cnet.com/XQuartz-X11/... lub wyszukaj bezpośrednio w CNet
Barranka

przepraszam, ten sam problem!
Alex

Następnie google to: CNet XQuartz (nie wiem, dlaczego to nie działa ... Użyłem linku na trzech różnych komputerach i działa dobrze)
Barranka

Mam na myśli, że ten sam problem polega na tym, że instalacja nie znajduje Xquartz. Tak, to także dla mnie nowość. Czy widziałeś link do tego samego pytania, które miałem w tekście pytania?
Alex
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.