Narzędzie dyskowe nie odmontuje dysku HD w celu sformatowania


24

Mam dwa wewnętrzne dyski w moim 27-calowym komputerze iMac (10.8.5). Dysk systemowy SSD i dysk SATA 1 TB.

Dysk twardy działa od niedawna, bardzo niska wydajność, złe zachowanie itp. Wydaje się, że Tech Tool Pro i Disk Utility nie są w stanie naprawić dysku, więc postanowiłem wyczyścić dane za pomocą sformatowania i zapisać zera w całości napęd.

Za każdym razem, gdy próbuję sformatować, mówi mi, że dysku nie można odmontować. Zrestartowałem się kilka razy i spędziłem kilka dni na uruchamianiu na nim wszystkiego z TechTool Pro i nie będzie działać.

$ diskutil list disk2
/dev/disk2
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *4.0 TB   disk2
  1:            EFI EFI           314.6 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS Everest         4.0 TB   disk2s2

$ diskutil repairVolume /dev/disk2s2
Started file system repair on disk2s2 Everest
Updating boot support partitions for the volume as required
Error: -69673: Unable to unmount volume for repair

$ diskutil eraseDisk JHFS+ Everest /dev/disk2
Started erase on disk2
Unmounting disk
Error: -69888: Couldn't unmount disk

Czy są jakieś przemyślenia na temat tego, jak go odmontować i sformatować? Czy istnieje sposób, aby to zrobić w Terminalu?


@bike Ponieważ nie jest jasne, jeśli naprawdę jest duplikatem połączonego pytania, nie dodam tutaj listy diskutil. Właściwie uważam, że przyczyny są różne: tutaj prawdopodobnie zdegradowany dysk twardy, nieprawidłowy rozmiar EFI, a zatem nieczytelny lub częściowo nadpisany wolumin HFS +. Objawy (niemożność odmontowania) i rozwiązanie (wymuszenie odmontowania) są jednak prawdopodobnie takie same.
klanomath

najprawdopodobniej wczesna fuzja
oemb1905 10.10.15

Odpowiedzi:


41

Możesz wymusić odmontowanie dysku, uruchamiając następującą komendę Terminal:

diskutil unmountDisk force /Volumes/VOLUMENAME

Zamień VOLUMENAMEna nazwę woluminu na dysku, który próbujesz odmontować.

Następnie spróbuj ponownie wymazać / podzielić dysk na partycje w Narzędziu dyskowym. Użycie powyższego polecenia może przerwać odczyt / zapis pliku, co może spowodować uszkodzenie pliku. Ponieważ jednak i tak kasujesz dysk, tak naprawdę nie ma to znaczenia w Twojej sytuacji.


Dzięki. Połączenie tego z ^ ... działało idealnie. Apple - wzmocnij GUI.
oemb1905

3
Nie miał woluminu do odmontowania; zamiast tego odmontowałem urządzenie dyskowe ( Nw moim przypadku było to 3):diskutil unmountDisk force /dev/diskN
Joel Purra

Byłem w stanie odmontować dyski przy użyciu powyższego rozwiązania. Ale teraz pojawia się następujący błąd podczas próby usunięcia lub sparowania podstawowej wewnętrznej HD: „czyszczenie danych woluminu, aby zapobiec przypadkowemu sondowaniu w przyszłości”. Każda pomoc jest mile widziana.
Ab'initio

@ Ab'initio To powinno być osobne pytanie, a nie komentarz. Pamiętaj, aby wyszukać przed zapytaniem.
grg

Myślę, że ta odpowiedź jest dla pierwszej próby (diskutil repairVolume / dev / disk2s2), ale nie dla drugiej (diskutil eraseDisk JHFS + Everest / dev / disk2) Jeśli chcesz sformatować dysk od zera, najpierw spróbuj spróbować diskutil unmountDisk force / dev / diskN (w twoim przypadku disk2), a jeśli to nie działa, z powodu automatycznego fsck, spróbuj opcji bleater opisuje.
Leon

4

Po pierwszym podłączeniu dysku macOS pomaga uruchomić fsck na woluminie. Jeśli wolumin jest duży lub ma poważne problemy, proces ten może działać długo, zanim się nie powiedzie.

Następujące polecenie terminala powinno zidentyfikować proces powodujący błąd:

sudo lsof | grep diskn

zastępując diskn numerem niewłaściwego dysku.

Po uzyskaniu identyfikatora procesu możesz go zabić w następujący sposób:

sudo kill -9 pid

zastępując pid identyfikatorem procesu określonym powyżej.

Następnie możesz uruchomić diskutil normalnie, z GUI lub wiersza poleceń.


fuser /Volume/<whatever>poda Ci PID, które korzystają z tego zasobu.
atmosx

Dziękuję bleater, że miałem siłę odmontować Dysk i nadal nie pomogłem. Twoje wskazanie i wyjaśnienie tego, co się działo, pomogło mi rozwiązać problem po pół dnia. Z pierwszym sudo lsof | grep diskn, a następnie sudo kill -9 689 (ponieważ to cyfry pojawiają się jako pierwsze po fsck_hfs) zrobiłem lewę i mogłem użyć normalnego diskutil eraseDisk JHFS + ChoosenName / dev / diskN, aby zresetować całą partycję mojego dysku z false rozmiar (z powodu twardego klonowania).
Leon


0

Jeśli masz próbną transmisję z komputera na PC, uruchom tryb próbny w trybie administratora, podłącz dysk za pomocą USB. Znajdź dysk i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Jeśli masz obraz, który chcesz sklonować, użyj opcji klonowania. W przeciwnym razie użyj formatu i ponownie wybierz HFS + podłącz dysk twardy do komputera Mac i nie powinien on formatować problemu.

Pracował dla mnie dziś rano. Zajęło to około 5-10 minut.


Transmac też dla mnie pracował. Spędziłem godziny próbując innych rozwiązań, ale to zadziałało od razu!

0

Nie można skasować dysku, na którym został uruchomiony komputer. Powinna istnieć partycja odzyskiwania, „ukryta” partycja, z której można sformatować dysk rozruchowy. Uwaga po tym można zainstalować system operacyjny z partycji odzyskiwania.-3

Spróbuj użyć

umount -f /Volumes/<drive name>/

Witamy w Zapytaj inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem udzielona odpowiedź rozwiąże problem lub jest lepsza od innych. Podanie linków może również pomóc OP i innym osobom znaleźć dodatkowe informacje dla siebie. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

-4
diskutil unmountDisk force <fill in the mount name here>

3
Czym różni się to od już zaakceptowanej odpowiedzi?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.