Dlaczego wiadomość SMS nie przechodzi w niektórych obszarach geograficznych na moim iPhonie 5s, jeśli zawiera dokładnie 148 lub 149 znaków?


20

To jest dziwne. Na moim iPhonie 5s (iPhone6,1 na Sprint 15.1 z systemem iOS 7.0.2) za każdym razem, gdy próbuję wysłać SMS zawierający 148 lub 149 znaków, nie jest on dostarczany.

Kilka tygodni zajęło mi ustalenie, co się właściwie dzieje. Na początku myślałem, że niektóre wiadomości nie zostały wysłane z powodu problemów z siecią; wydawało się to przypadkowe i normalne. IMessage z tą samą treścią byłby w porządku. W końcu miałem ich dość, że zawiodły cały czas (piszę stosunkowo długie wiadomości), więc usiadłem i zastanowiłem się, na czym polega problem. Pomyślałem, że może moje wiadomości nie docierają do niektórych operatorów, co sprawia, że ​​problem jest poza moim zasięgiem. Wysłałem te same próbki do jednego z moich kontaktów dla każdego z czterech głównych dostawców usług - AT&T, Verizon, Sprint i T-Mobile (och, a także Google Voice jako bonus). Zawsze zawiodły w komunikatach o długości 148 i 149. Oto kilka zrzutów ekranu ilustrujących, co się dzieje:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przynajmniej dla mnie było to w 100% powtarzalne. Próbowałem też wielu innych odcinków i jak dotąd są to jedyne dwa, które to robią. Pomyślałem, że to może być błąd w iOS 7, więc kazałem moim kontaktom policzyć ich postacie i odesłać podejrzanych do mnie. Dostałem je dobrze od każdego z nich. Nie znam nikogo innego z iPhone'em 5s, więc nie mogę sprawdzić, czy jest to związane ze sprzętem, operatorem, 64-bitowym systemem iOS lub oprogramowaniem pasma podstawowego.

Czy ktoś z was tego doświadczył? (Wszędzie szukałem w Google bezskutecznie.) Czy
ktoś, kto ma iPhone'a 5s, mógłby sam spróbować tego na LTE i 3G?
Czy ktoś wie, co może być nie tak?

Edycja: Właśnie teraz spróbowałem tego ponownie. Jestem na 3G, a wiadomości w porządku. Jednak zawsze byłem na LTE, gdy wiadomości nie działały. Spróbuję ponownie, gdy uzyskam zasięg LTE na wypadek, gdyby problem został rozwiązany od czasu moich ustaleń.

Edycja: Mój iPhone jest podłączony do LTE, więc spróbowałem ponownie i nie udało się wysłać tej samej wiadomości, która została pomyślnie wysłana dzisiaj przez 3G. To dziwne! Z tego powodu uważam, że można bezpiecznie założyć, że nie jest to problem z 64-bitowym iOS 7, ponieważ w przeciwnym razie zawiódłby zarówno w przypadku 3G, jak i LTE. Dzieje się tak, ponieważ iOS po prostu wysyła SMS jako tę samą sekwencję danych PDU do pasma podstawowego, niezależnie od używanej technologii bezprzewodowej, a pasmo podstawowe obsługuje wszystko inne od tego momentu. Zaktualizowałem tytuł i treść tego pytania, aby odzwierciedlić te nowo znalezione informacje.

Edycja: Kontakt na zrzucie ekranu o nazwie Ryan ma iPhone'a 5 na tym samym operatorze. Jest podłączony do tej samej wieży Sprint LTE co ja. Przetestowaliśmy to, a on mógł wysłać do mnie wiadomości zawierające 148 znaków, ale nie mogłem ich odesłać. (Należy to założyć, ale chciałbym stwierdzić, że upewniam się, że iMessage jest wyłączony podczas wszystkich moich testów). To prowadzi mnie do przekonania, że ​​nie jest to problem z operatorem. Dokonuję tutaj ostrożnej dedukcji, ale sugeruję, że problem leży w oprogramowaniu pasma podstawowego. Czy ktoś inny może poprzeć lub potwierdzić moją hipotezę? Czy ktoś może podać wgląd w to, dlaczego tak się dzieje?

Edytować:Właśnie wtedy, gdy pomyślałem, że to nie może być bardziej skomplikowane, zrobiło się. Byłem podłączony do LTE, więc pomyślałem, hej, może aktualizacja iOS 7.0.3 naprawiła to. Wiem, że działało to wcześniej w moim biurze około 40 mil od mojego domu, ale w moim biurze nie ma LTE - tylko 3G. Wróciłem dziś z pracy do domu i próbowałem wysłać wiadomość o długości 148 znaków, ale to się nie udało (brak powodzenia w aktualizacji). Chciałem sprawdzić, czy jest to problem tylko z LTE, dlatego w ustawieniach komórkowych wyłączyłem LTE. Próbowałem wysłać wiadomość, ale nie udało się. Całkowicie wyłączyłem dane komórkowe i nadal nie udało się. Z jakiegoś powodu i tylko na moim iPhonie 5s, gdy jestem na wieży w pobliżu mojego domu, nie mogę wysyłać wiadomości SMS zawierających 148 lub 149 znaków. Teraz w grę wchodzi geografia. Wow, wymyka się spod kontroli. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, ale to naprawdę denerwujące. To się dzieje tylko dla mnie, mimo że w moim domu w Sprint są inni ludzie, którzy mogą dobrze wysyłać te same wiadomości. Byłoby jedno, gdyby zdarzało się to tylko raz na jakiś czas, ale jest w 100% spójne i odtwarzalne w pobliżu mojego domu. Przejechałem nawet 10 mil dalej i nadal się nie udało. Do kogo mógłbym nawet zwrócić się o wsparcie lub rozwiązanie w tej sytuacji? Sprint? Jabłko? Midi-chlorianie? Jestem tu całkowicie zagubiony. Do kogo mógłbym nawet zwrócić się o wsparcie lub rozwiązanie w tej sytuacji? Sprint? Jabłko? Midi-chlorianie? Jestem tu całkowicie zagubiony. Do kogo mógłbym nawet zwrócić się o wsparcie lub rozwiązanie w tej sytuacji? Sprint? Jabłko? Midi-chlorianie? Jestem tu całkowicie zagubiony.

Aktualizacja: Właśnie ponownie przeszedłem testy i potwierdziłem, że nadal tak się dzieje.

Aktualizacja: Niedawno przeprowadziłem się do centrum miasta i tutaj się nie zdarza. Następnym razem, gdy wrócę do mojego starego miejsca, przetestuję go ponownie, aby sprawdzić, czy to tylko to, że znajduję się w lokalizacji, w której nie występuje problem, czy że Sprint go naprawił.


3
Łał. To niezłe znalezisko! Nie zaszkodzi przynajmniej powiedzieć o tym Apple - apple.com/feedback/iphone.html .
bassplayer7

Próbowałem powtórzyć to na iPhonie 5 na LTE (jeśli ma to znaczenie w Europie), ale nie było problemu z wysłaniem wiadomości. To dziwne!
Rvervuurt

Może to być spowodowane usługodawcą. Czy możesz włożyć do telefonu inną kartę SIM i spróbować? Możesz użyć karty SIM w innym telefonie iPhone i wypróbować ją.
CousinCocaine

btw,
zaletą

@CousinCocaine Wygląda to na problem z dostawcą. Sprint to CDMA, więc nie ma kart SIM.
Andrew Larsson,

Odpowiedzi:


1

Wygląda mi na to, że Twoje wiadomości zbliżają się do długości, w której telefon musi wysłać połączoną wiadomość SMS. Sądząc po twoim sukcesie z 3G, a nie LTE, zgaduję, że jest to problem operatora ze wsparciem konkatenacji na LTE w niektórych scenariuszach.

EDYCJA: Test, który przeprowadziłeś z przyjacielem podłączonym do tej samej wieży, oczywiście budzi wątpliwości.


Przetestowałem to ponownie z innym kontaktem, który był na tej samej wieży Sprint co ja. To samo się stało - mogli wysłać do mnie wiadomość ze 148 znakami, ale nie mogłem ich odesłać.
Andrew Larsson,

Zauważysz również, że w czwartej edycji mojego pytania odkryłem, że nie ma znaczenia, z której technologii komórkowej korzystam, ale wydaje się, że jest geograficzna (albo problem stanowi wieża, albo może coś innego. , ale zdarza się to tylko w niektórych obszarach).
Andrew Larsson,

Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie opcja, ponieważ najprawdopodobniej Twój telefon jest odblokowany, ale jeśli tak nie jest, możesz spróbować zamienić kartę SIM i zobaczyć, co się stanie. Ogólnie rzecz biorąc, interesujące może być sprawdzenie, jak reaguje na przyjmowanie i wyjmowanie karty SIM.
Erik Madsen

W rzeczywistości jest odblokowany, ale problem z telefonami CDMA polega na tym, że radio CDMA ma pierwszeństwo przed GSM, więc chociaż technicznie mógłby połączyć się z AT&T, gdybym miał do niego kartę SIM, nadal łączyłby się ze Sprintem. Dobry pomysł.
Andrew Larsson,

0

Miałem kilka błędów wysyłania wiadomości SMS i natknąłem się na ten post. Mam Samsunga S3 z Androidem 4.3 z usługą Sprint i mogę potwierdzić, że wiadomości zawierające zarówno 148, jak i 149 znaków nie udaje się konsekwentnie. Wiadomości 147 i 150 znaków wysyłane są bez problemu.

Ma to sens, ponieważ w przeszłości z powodzeniem edytowałem lub ręcznie dzieliłem wiadomości, ale nigdy nie rozumiałem, dlaczego to działa. Dość denerwujące, ale przynajmniej istnieje obejście polegające na dodaniu lub usunięciu kilku znaków, patrząc na licznik postaci lub przy nieudanych próbach.


Ciekawe implikacje, które mogą być kwestią czysto nośną i. cokolwiek związanego z konkretnym mobilnym systemem operacyjnym lub sprzętem.
bmike

@Marvin Dzięki za informację! Zastanawiam się, co moglibyśmy zrobić, aby ustalić rzeczywisty problem i co możemy zrobić, aby go rozwiązać. Jestem pewien, że przedstawiciel Sprint pomyślałby, że jestem szalony, gdybym powiedział, że wiadomości zawierające dokładnie 148 lub 149 znaków konsekwentnie nie wysyłają.
Andrew Larsson

-1

Mogę odtworzyć ten problem dokładnie na Sprint Galaxy Note 3. Ilekroć moja wiadomość zawiera 148 lub 149 znaków, kończy się niepowodzeniem z „kodem: 34” i „Siecią nie odpowiada”.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz wystarczającą reputację, możesz głosować za pytaniem. Możesz też „oznaczyć” gwiazdką jako ulubioną, a będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich nowych odpowiedziach. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając opcję Zadaj pytanie z linkiem do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
grg

@LukeMorehead Dobrze wiedzieć, że nie jestem szalona i że to nie tylko ja! Wygląda na to, że jest to problem ze Sprintem. Jednak obszary, których dotyczy problem, i przyczyny problemu są nadal nieznane.
Andrew Larsson,

-4

Spróbuj wysłać go jako wiadomość multimedialną, która pozwala na ponad 140, i sprawdź, czy to działa.


Nie można wymusić wiadomości MMS na telefonie iPhone natywnie, a limit wiadomości SMS wynosi 160 znaków. Twoja odpowiedź powinna być także komentarzem.
Andrew Larsson

Pytanie dotyczy wysyłania wiadomości SMS. Wiadomość MMS to inny typ wiadomości i nie może być odbierana przez większość smartfonów, dlatego nie stanowi rozwiązania tego problemu.
CousinCocaine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.