Czy to źle, że mój MacBook Air przekazuje mi prąd?


61

Ilekroć mój MacBook Air jest podłączony do źródła zasilania prądem zmiennym i kładę dłonie na podparciu dłoni, czuję, że przekazuje mi trochę prądu. Jeśli odłączę go od źródła zasilania, przestanie to robić.

Stało się to ostatnio oczywiste, gdy inni ludzie odczuwają mrowienie dotykając mojej skóry po tym, jak pracowałem przez jakiś czas.

Mam dwa pytania:

1- Czy to normalne w komputerach Mac z unibody?

2- Czy na dłuższą metę jest to szkodliwe dla mojego zdrowia?


3
Wydaje się być normalny. Zdarza się na wszystkich MBP, z których kiedykolwiek korzystałem. Chyba zła anodowanie.
Konrad Rudolph

1
Właśnie kupiłem MacBooka Air 3 dni temu i mam ten sam problem! Uważam te wstrząsy za bardzo przyjemne i jest to bardzo nieprzyjemne uczucie ... Czy wy myślicie, że to normalne? Myślę, że powinienem przynieść go z powrotem do sklepu z jabłkami i pozwolić im sprawdzić mojego Macbooka ... Używam uziemionego kabla, ale problem pozostaje: s

1
Brak uziemienia wydaje się również powodować bardzo słaby, ale słyszalny szum w lewej słuchawce.
Andrea,

Odpowiedzi:


33

Prąd elektryczny przekazywany np. Z MacBooka Air można uniknąć, podłączając komputer Mac do uziemionego gniazdka elektrycznego. Czasami też to dostaję, gdy korzystam z nieuziemionego gniazdka elektrycznego.

Zakładam, że masz na myśli zdolność odczuwania „wibracji”, gdy np. Powoli i lekko przesuwasz palcami w górę na podparciu dłoni?

Przekonałem się, że kiedy mam MacBooka Pro podłączonego do nieuziemionego gniazdka i dotykam czegoś, co mnie uziemia - np. Grzejnika, czuję wibracje. Jeśli przestanę dotykać chłodnicy, wibracje ustaną!


3
Uhm, jak to robisz? Wtyczki MBP nie mają kołka uziemiającego.
Konrad Rudolph

7
W rzeczywistości tak, zobacz poniższy post mspasov. „Mała” wtyczka nie ma bolca uziemiającego, ale przedłużacz ma (UE). Zewnętrzne styki wtyczki MagSafe są uziemione. W rzeczywistym zasilaczu duże metalowe pokrętło łączy się z uziemieniem przewodu zasilającego, jeśli jest dostępne.
fnurl

2
@fnurl to samo dotyczy wtyczek w stylu amerykańskim. Przedłużenie ma uziemienie, adapter do brodawki nie ma.
sholsinger

Miałem taki problem, to był wadliwy pasek zasilania, do którego podłączony był mój laptop. Uziemienie zostało odłączone (sprawdź ciągłość między nimi)
JinSnow

Nigdy nie miałem tego problemu (z MBP) w Ameryce Północnej, może dlatego, że zawsze korzystałem z kabla zasilającego z bolcem uziemiającym. Teraz jestem w Chinach, używam 2 bolców zasilających i miałem ten problem w wielu lokalizacjach oraz z dwoma adapterami zasilania. Zastanawiam się, czy adaptery są bardziej podatne na emitowanie błądzących prądów uziemienia w obwodzie 220 V.
Theodore Norvell,

19

Ok, też czuję to z moim MBP 7,1. Nie jest dla ciebie szkodliwy i nie powinien być w żaden sposób szkodliwy dla twojego komputera. Sposoby na zatrzymanie tego:

  1. Spróbuj obrócić zasilacz (podłącz go w inny sposób, jeśli jest to możliwe z gniazdkami sieciowymi - w niektórych krajach tak nie jest).
  2. Użyj uziemionego kabla i gniazda - Domyślna wtyczka adapterów US / EU nie ma uziemienia, jednak jeśli użyjesz przedłużacza z ładowarką, użyjesz bolca uziemienia ładowarki (bolec uziemienia to metalowy pierścień, możesz zobacz, kiedy wyjmiesz adapter, tuż nad numerem seryjnym).

    Domyślna wtyczka po lewej (UE) i przedłużacz po prawej

  3. Bardzo łatwym (i brzydkim) rozwiązaniem byłoby uziemienie samego macbooka - wystarczy przykleić gołą taśmę drutem do skorupy alu, a drugi koniec do ziemi (przez uziemienie rozumiem uziemienie ).


3
Skąd wiesz, że to nie jest szkodliwe? Zostałem z szumem w głowie przez około 2 godziny później. Czy wiesz, że w Wielkiej Brytanii i Singpoare Apple dostarcza standardowe złącze z 3-stykowym złączem GOUNDED, więc problem nie występuje w tych krajach. Natomiast w Stanach Zjednoczonych i Australii dostarczana jest 2-stykowa wtyczka (nieuziemiona). Wydaje się to bardzo głupią decyzją ... uratować 5c na szpilce i pozostawić się otwartym na zwroty produktów, odwołania bezpieczeństwa i procesy sądowe.
wilki

1
Nowsze MBP pod koniec 2016 r. (W Europie) nie są wyposażone w uziemione złącze lub uziemiony kabel przedłużający. (później było tak wcześniej) Mam ten problem i to jest bardzo irytujące.
Ante

Mam brytyjskiego macbooka z uziemioną szpilką i obecnie mieszkam w Singapurze. Zawsze miałem bzyczenie ...
dorien

9

Jeśli uważasz, że komputer Mac powoduje porażenie prądem po podłączeniu do sieci, musisz odłączyć go od sieci i nie podłączać go ponownie, dopóki nie znajdziesz się w sklepie Apple (lub innym renomowanym miejscu naprawy komputera) i nie przetestował.

To absolutnie nie jest normalne i potencjalnie bardzo niebezpieczne. W rzeczywistości weź pod uwagę, że domyślna pozycja dla każdej elektroniki użytkowej, z którą współpracujesz. Porażenia elektryczne nie są normalne!


8
Jednak wydaje się, że jest to bardzo częste w przypadku laptopów unibody.
Thilo,

1
Posiadam komputer Mac unibody i zarządzam 50 z nich tam, gdzie pracuję, i nie dostałem ani nie słyszałem o żadnym wstrząsie z żadnego z nich lub z reszty z 1200 maszyn, którymi zarządzam. Może to być częste, ale najwyraźniej nie jest to „każda maszyna”, więc pytanie nadal brzmi „czy to normalne zachowanie” imho.
Rob Moir

4
To nie jest szok, to mały prąd przepływający przez twoje ciało, jeśli nie masz na przykład butów. To brak wtyczki uziemienia, jak już stwierdzono w innych odpowiedziach.
Martin Marconcini

1
Prąd przepływający przez twoje ciało, dotykając urządzenia gospodarstwa domowego, jest definicją szoku. Dzieje się tak, ponieważ produkt (a) jest dostarczany z tanim 2-stykowym złączem, które nie jest odpowiednio uziemione oraz (b) ponieważ metalowa obudowa jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym dla twojego ciała. Nie dzieje się tak na przykład w przypadku białych plastikowych MacBooków poprzedniej generacji, nawet jeśli korzystali oni również z 2-stykowego złącza.
wilki

1
Nie zgadzam się z twoją definicją szoku, jest to zbyt uproszczone. Małe prądy będą miały małe energie i bardzo niewielki wpływ poza tym, że są denerwujące. I odwrotnie, duże napięcie i duży prąd mogą być śmiertelne, w zależności od energii dostarczanej do tkanek ciała. OP pytał o denerwujący szum wywołany przez prąd z pętli uziemienia, który dostarcza bardzo mało energii, ale jest zdecydowanie denerwujący.
Rick-777

6

Miałem to z moim MBP, kiedy je otrzymałem. Zatrzymał się, kiedy zmieniłem wtyczkę, aby użyć tej z uziemieniem (nie wiem, jak to się dokładnie nazywa). Zapewniają zwykle dwie wtyczki. Krótki, tylko z dwoma bolcami i dłuższy z trzema bolcami i połączeniem z ziemią. Powinieneś użyć tego.


Nie dostaję szoku z mojego MBP przy użyciu dowolnego rodzaju wtyczki. Osobiście nadal powiedziałbym, że to wina, jeśli dostaję szoku z jakiegokolwiek komputera.
Rob Moir

3
@Robert nie, dlatego istnieje uziemienie. Fakt, że nie czujesz ani nie przepływa przez ciebie prąd, nie oznacza, że ​​1) nie ma go tam, 2) to wadliwa maszyna. Każde urządzenie elektroniczne (zwłaszcza te wykonane z aluminium!) Jest podatne na przenoszenie prądu. Z tego powodu mamy podstawy…
Martin Marconcini

1
@RobM Powiedziałbym, że nie doznajesz szoku, ponieważ w Wielkiej Brytanii Apple stosuje 3-stykowe uziemione złącza. Sprawdź złącze białego zasilacza do MacBooka i policz piny. Problem występuje w krajach, w których stosowano złącza 2-stykowe.
wilki

Więc kiedy jest uziemiony, nie czujesz mrowienia, ale zamiast tego przechodzi przez twoje ciało ... wydaje się, że obudowa z węgla byłaby o wiele ładniejsza ...
dorien

3

miał ten sam problem. Kupiłem model MBA 11 (połowa 2011 r.) I poczułem ten przepływ elektrostatyczny podczas ładowania mojego komputera Mac. Zmieniłem go na długi adapter kabla z uziemieniem i rozwiązany problem. Osoby, które nie doświadczają tego rodzaju problemów, mogły znajdować się w miejscu, w którym gniazdko elektryczne jest już uziemione. Sprawdź także przedłużacz zasilania, jeśli jest uszkodzony, lub spróbuj naładować w innym gniazdku.


Użyj mojego MBP z trzema przypiętymi wtyczkami z Wielkiej Brytanii, ale prąd płynie prądy ... nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego, gdy
używałem

2

Zdarzyło mi się tak często z TiBookami około dziesięć lat temu, ale nie miałem tego z żadnymi maszynami unibody, więc nie powiedziałbym, że to teraz normalne, być może jest niewielka usterka twojej maszyny, nie mogę powiedzieć jeśli jest to dla ciebie złe, czy nie, ale radzę zabrać go ze sobą do sklepu i przynajmniej pokazać im.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.