Szukasz najlepszego IDE dla komputerów Mac


14

Jestem trochę rozczarowany rozwojem komputerów Mac. Potrzebuję jednego IDE, które może obsłużyć wszystkie moje potrzeby programistyczne. Zauważyłem, że są już inne pytania na ten temat, ale nie obejmowały one moich konkretnych potrzeb:

 • Musi obsługiwać przynajmniej HTML, JavaScript, Ruby on Rails i podświetlanie składni PHP, bonus, jeśli jest dostępnych więcej wtyczek językowych
 • Musi obsługiwać możliwość łączenia się z FTP i SFTP
 • Musi obsługiwać projekty / witryny
 • Musi mieć pewien poziom kompletności kodu, nawet jeśli jest to tylko na poziomie zmiennej
 • Musi obsługiwać formatowanie składni
 • Musi być w stanie rozpoznać i zaznaczyć pliki ERB / ​​TPL jako HTML

Czy są jakieś sugestie dotyczące takiego IDE?


2
vim lub emacs w połączeniu z Transmit spełniają wszystkie wymienione przez Ciebie wymagania. Nie nazwałbym ani ostatecznym IDE, ale oba spełniają określone wymagania.
bmike

5
Emacs nawet nie potrzebuje Transmitować, aby robić te wszystkie rzeczy. :-)
Ken

Odpowiedzi:


27

Myślę, że idea jednego, zunifikowanego środowiska programistycznego, takiego jak to, czego szukasz, jest nieco przeciwna zasadom projektowania OS X. Jedną z wielkich rzeczy, które znalazłem, odkąd przeszedłem do OS X w celu opracowania około rok temu, jest to, że wielu programistów aplikacji OS X podziela moją własną filozofię, jeśli chodzi o oprogramowanie: rób mniej, ale rób to naprawdę, naprawdę dobrze.

Jako takie, moje obecne środowisko programistyczne w OS X jest mniej zunifikowane niż w Windowsie lub Linuksie, ale o wiele bardziej stabilne, niezawodne i ostatecznie: produktywne.

Do kodowania używam TextMate . Na początku wydaje się to banalnie proste, a potem odkrywasz pakiety i ma wbudowane filtrowanie wiersza poleceń i startuje. Zajmie się żądanymi zadaniami podświetlania. Ma projekty i choć na pierwszy rzut oka wydają się luźne, z czasem je docenisz. Zaufaj mi. I obsługuje uzupełnianie kodu, zamykanie tagów, dopasowywanie tagów - tego rodzaju rzeczy, których można się spodziewać - to po prostu nie jest oczywiste, ale jest w pakietach i czeka, aż je dostosujesz.

Aktualizacja: przeszedłem z TextMate do Sublime Text 2 . Regularne aktualizacje i rozszerzenia oparte na języku Python były dużym atutem. Minął już rok i nie żałuję tej zmiany.

Używam Kalejdoskopu do diffów. To tylko piękne narzędzie do porównywania.

Moje narzędzie git to Wieża, a moje narzędzie Subversion to Wersje . Oba są świetne.

Aby uzyskać stały, zdalny dostęp do dysku za pośrednictwem ssh, używam MacFUSE, aby połączyć się ze zdalną lokalizacją i zamontować go jako dysk na moim komputerze Mac. Jest to lepsza opcja niż wbudowana obsługa ssh lub ftp w IDE, ponieważ wszystkie programy na moim Macu mogą teraz pracować z plikami na tym udziale.

Używam również CyberDuck ze względu na niesamowity koszt i doskonałą obsługę Amazon S3. Mógłbym nawet uciec z CyberDuck, bez MacFUSE, gdybym musiał. Ale ja nie. :)

Aktualizacja: przestawiłem się na ForkLift 2, ponieważ moim podstawowym sposobem jest interakcja ze zdalnymi systemami plików. Ma ładniejszy interfejs użytkownika niż CyberDuck i kilka mniej „dziwactw”. Nadal od czasu do czasu otwieram CyberDuck, gdy muszę dostarczyć podpisany adres URL do obiektu S3.

Wreszcie: iTerm 2 . Aplikacja terminala pasująca do systemu OS X. To naprawdę fantastyczny terminal. Zakładki ułatwiają szybkie dotarcie do moich maszyn AWS. Interfejs użytkownika jest czysty. I zakładki.

Wszystkie te rzeczy zastępują nieporęczne IDE (Komodo Pro), którego używam w systemach Linux i Windows (i nigdy tak naprawdę nie lubiłem, tylko tolerowałem). I nawet nie wiem, że nie wszystkie są „zjednoczone” w jednym zagraconym modalnym oknie. Nie proszę pana.

Dla porównania piszę dużo Pythona, trochę HTML, JavaScript, Perl i Java. I od czasu do czasu trochę C i C ++.

Aktualizacja: Teraz w moim codziennym kodowaniu jest więcej Go . Mój zestaw narzędzi zintegrował ten stosunkowo młody język bez czknięcia.


Jeśli zamienisz MacFUSE i Cyberduck na Transmit.app, to jesteś moim facetem :)
nuc

@ nuc: Nie trafiłem w sprawę, w której ta dwójka jeszcze mnie nie obejmowała. Ale kiedy to zrobię, Transmit na pewno zostanie kupiony. :)
Ian C.

Aktualizacja: przeszedłem na wózek widłowy dla większości moich zdalnych interakcji z systemem plików. Od czasu do czasu skorzystam z Cyberduck, gdy muszę wygenerować podpisany adres URL na obiekcie S3 i to już wszystko.
Ian C.

Aktualizacja: Sublime Text (dawniej 2, ale teraz jestem na 3 beta) usunął TextMate kilka lat temu i pozostał. To jest wspaniałe.
Ian C.

Aktualizacja: vim z niestandardowymi plikami kropkowymi, ponieważ lubię mieć spójny edytor podczas przechodzenia z laptopa na serwery.
Ian C.

11

To nie jest IDE, ale edytor Vim robi wszystko, o co prosiłeś i wiele, wiele więcej!

Wigor!

Co więcej, jest fabrycznie zainstalowany z systemem Mac OS X. Ponadto, gdy użyjesz go w systemie OS X, możesz go używać w systemach Windows, Linux, BSD, Amiga OS ...


7

Podniosły tekst 2

Nie mógłbym tego lepiej powiedzieć :

Sublime Text stał się moim ulubionym edytorem kodu GUI. Wygląda na duchowego następcę TextMate (nawet umożliwiającego obsługę niektórych pakietów TextMate, takich jak fragmenty i motywy), i ma wiele oryginalnych + naturalnych funkcji, takich jak w pełni niezależne kursory tekstowe, bardzo miłą funkcję wyszukiwania oraz szybko rozwijającą się wtyczkę API i otaczające społeczność.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Sprawdź, to cholernie niesamowite.
(I działa również w systemie Windows i Linux!)


Sam czekam na Chocolat w wersji beta lub TextMate 2. Głównie dlatego, że byłyby „wyłącznie na komputery Mac i właśnie tak nam się podoba!” .
Lri

@ do każdego z nich, ale przyznaję, że gdy programista Maca mówi mi, że Sublime nie jest ich ulubionym edytorem tekstowym GUI, zakładam, że wypróbowali go tylko raz lub dwa razy.
nazwa użytkownika

5

Możesz wybrać NetBeans, jest całkiem niezły i wolę.


1
tak, użyłem również fasoli sieciowych. Ale byłoby miło, gdybyśmy mieli IDE uruchomione natywnie na komputerze Mac :)
GusDeCooL

5

Co dziwne, nie ma jeszcze wzmianki o Eclipse . To nie tylko dla Java, istnieją wtyczki dla prawie wszystkich języków. Używam go na moim MacBooku Pro od lat.


4

JetBrains WebStorm to komercyjne IDE dla JavaScript, CSS i HTML zbudowane na platformie IntelliJ IDEA JetBrains. WebStorm to wyspecjalizowana wersja PhpStorm, oferująca podzbiór jej funkcji. WebStorm jest dostarczany z wstępnie zainstalowanymi wtyczkami JavaScript (np. Dla Node.js)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Atom open source uważam za najlepszy!

Atom to edytor tekstu, który jest nowoczesny, dostępny, a jednocześnie można go zhakować do rdzenia - narzędzie, które można dostosować do robienia czegokolwiek, ale także produktywnie, bez dotykania pliku konfiguracyjnego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W pełni funkcjonalny, od razu po wyjęciu z pudełka

Edycja na wielu platformach

Atom działa w różnych systemach operacyjnych. Możesz go używać w systemie OS X, Windows lub Linux.

Wbudowany menedżer pakietów

Wyszukaj i zainstaluj nowe pakiety lub zacznij tworzyć własne - wszystko z poziomu Atom.

Inteligentne autouzupełnianie

Atom pomaga szybciej pisać kod dzięki inteligentnemu, elastycznemu autouzupełnianiu.

Przeglądarka systemu plików

Łatwo przeglądaj i otwieraj pojedynczy plik, cały projekt lub wiele projektów w jednym oknie.

Wiele szyb

Podziel interfejs Atom na wiele okienek, aby porównać i edytować kod między plikami.

Znajdź i zamień

Znajdź, wyświetl podgląd i zamień tekst podczas pisania w pliku lub we wszystkich swoich projektach

Pakiety dla większości wymagań

Wybieraj spośród tysięcy pakietów typu open source, które dodają nowe funkcje i funkcje do Atomu - lub buduj pakiet od zera i opublikuj go, aby mógł go użyć każdy

Tematy

Personalizowane motywy
2

Inną alternatywą jest Komodo IDE : „Profesjonalne IDE dla Python, PHP, Ruby, JavaScript, Perl i Web Dev”

Jeśli chcesz, możesz dostosować podświetlanie składni. Zobacz funkcje .


0

Próbowałem SubLime, jest genialny w wyglądzie. A jedną z najlepszych rzeczy jest to, że nawet jeśli wymusisz zamknięcie, zachowa stan aplikacji. Wszystkie karty, nad którymi pracowałeś, zostaną przywrócone. Jest to bardzo potrzebne, gdy przypadkowo zamkniesz aplikację.

O TextMate to też miło. Ale Sublime jest z pewnością +1.


0

Mięta pieprzowa


Logo mięty pieprzowej

Nie wiem, czy to stanie się promocyjne, czy nie, ale chłopaki, nie mogę nie porozmawiać o naszym własnym ... dziecku mózgu, miętowym .

Uruchomiliśmy go około 1–2 tygodnie temu, a jak dotąd reakcja jest bardzo przyjemna - więc pomyślałem, że powinienem się nim również podzielić. To nie jest IDE. Ale nie jest to również prosty edytor kodów. Być może jest to coś pośredniego i - z konsolą javascript na żywo i interfejsem API wtyczek - ma być możliwie jak najbardziej rozszerzalne i przyjazne dla programistów.

Peppermint Code Editor dla komputerów Mac

-- Cechy --

 • Obsługiwanych ponad 50 różnych składni
 • Ponad 10 różnych motywów
 • Wiele różnych wtyczek / narzędzi do wszystkiego, czego potrzebujesz
 • Natychmiast uruchom / wyświetl podgląd kodu, nigdy nie opuszczając Peppermint
 • Zawarte wsparcie mapowania FTP / SFTP
 • Konsola JavaScript na żywo
 • W pełni konfigurowalny i skryptowalny
 • Zaawansowana edycja: fragmenty, autouzupełnianie, wiele kursorów

- Obsługiwane specyfikacje -

ActionScript, Ada, AppleScript, Assembly x86, Bash, C #, C ++, C, COBOL, CSS, Clojure, CoffeeScript, ColdFusion, D, Erlang, Forth, Go, HTML, Haml, Haskell, Image, JSON, JSP, Java, JavaScript , LESS, LaTeX, Lisp, Lua, MATLAB, Makefile, Markdown, OCaml, Objective-C, PHP, Pascal, Perl, Plain Text, Prolog, Python, R, Ruby, SQL, Sass, Scala, Scheme, Tcl, Tekstylia, XML, XQuery, YAML

- Dołączone wtyczki -

 • AppleScript: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • Bash: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • C: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • C ++: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • C #: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • CoffeeScript: Kompiluj
 • CSS: Upiększ
 • HAML: Kompiluj
 • HTML: Upiększanie, podgląd, podgląd w przeglądarce, usuwanie tagów HTML, sprawdzanie poprawności
 • Java: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • JavaScript: Upiększanie, JavaScript do CoffeeScript, Paczka, Uruchom / Uruchom z argumentami
 • JSON: Beautify, To XML, Validate
 • MNIEJ: Kompiluj
 • Lua: Run / Run with Arguments
 • Markdown: Preview, Convert to HTML
 • Cel C: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • Perl: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • PHP: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • Python: Uruchom / Uruchom z argumentami
 • XML: do JSON

-- I nawet więcej... --

 • Edytor Regex
 • Udostępnij swoje fragmenty za pomocą Gists
 • Wyszukiwanie osadzone StackOverflow
 • Obsługa FTP / SFTP od razu po wyjęciu z pudełka
 • Przyklej plik do podzielonego widoku

Strona internetowa: http://osxpeppermint.com


PS Twoje opinie / pomysły i komentarze są mile widziane! :-)


Jak do licha spodziewać się zarabiania na tym, skoro Sublime, Atom i TextMate wszystkie istnieją, są bezpłatne i zasadniczo konkurują z Tobą 1: 1 na zestawie funkcji (a nawet na wyglądzie)?
Ian C.

strona twierdzi, że obsługuje fortran za pomocą kompilatora innej firmy. Czy obsługuje opcje kompilatora i linkera?
jmh

0

wprowadź opis zdjęcia tutajWsporniki to darmowy produkt Adobe napisany pierwotnie dla HTML. Podobnie jak kilka innych tutaj, ma wiele wtyczek, które zwiększają jego możliwości. Użyłem go do programowania HTML i działa świetnie. Może również obsługiwać wiele innych języków za pomocą wtyczek. Python, Ruby itp. To jeszcze mnie nie rozbiło. Nowe bezpłatne aktualizacje co około 6 miesięcy.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.