Czy szyfrowanie FileVault spowalnia dostęp do odczytu / zapisu na dysku SSD?


67

Nigdy nie myślałem o włączeniu FileVault na poprzednich komputerach Mac, ale teraz używam OS X na dysku SSD. Czy zauważalny jest spadek prędkości?4
To pytanie nie dotyczy konkretnego dysku SSD.
Daniel

Czy szyfrowanie dysku nie zajmuje czasu? Czy ludzie, którzy tu testowali, czekali jakiś czas (24 godziny?) Po włączeniu testu Filevault? Jeśli system jest zajęty odczytem / zapisem w celu zaszyfrowania dysku, wyobrażam sobie, że wydajność byłaby gorsza niż w normalnych warunkach. Tylko myśl.

2
Chciałbym wiedzieć, jaka jest odpowiedź na to pytanie w 2017 roku ...
f01

Odpowiedzi:


49

Za każdym razem, gdy komputer robi coś dodatkowego, w tym przypadku szyfrowanie / deszyfrowanie całego dostępu do plików potrwa dłużej, a maszyna nieco zwolni.

FileVault 1 spowolnił zauważalnie spowolnienie, ale w przypadku FileVault w wersji 2 (wprowadzonej w OS X 10.7 (Lion)) na dysku SSD nie zauważalny jest spadek odczytu lub zapisu plików. Mam to włączone na 15-calowym MacBooku Pro Retina i MacBooku Air na 11-calowym ekranie w 2012 r. Jedyny raz jest to zauważalne po ponownym uruchomieniu, ponieważ wymaga hasła przed rozpoczęciem procesu rozruchu.

Możesz zauważyć, że system działa wolno po pierwszym włączeniu FileVault 2, ponieważ musi szyfrować cały dysk. Gdy to zrobisz, prawdopodobnie zapomnisz, że jest włączony.

Jeśli zdecydujesz, że się ze mną nie zgadzasz, wyłączenie FileVault jest dość łatwe. Ponownie będziesz miał wolny początkowy okres, ponieważ cały dysk jest odszyfrowywany.


61
Oto punkt danych: 512 GB SSD PCIe w moim nowym rMBP początkowo testowane na około 725/700 MB / s odczytu / zapisu. Po włączeniu FileVault i zapełnieniu dysku do około 50% zwolniło do 715/695. Nasze procesory mają dedykowane instrukcje optymalizacji AES, więc wpływ na wydajność jest w zasadzie zerowy.
gabedwrds

Dokładnie. „Za każdym razem, gdy komputer robi coś dodatkowego, w tym przypadku szyfrowanie / deszyfrowanie całego dostępu do plików potrwa dłużej, a urządzenie nieco zwolni”. jest po prostu nieprawdziwe.
Arran Cudbard-Bell

23

Moje własne doświadczenia z File Vault 2 na Samsungu 840 EVO na MacBooku Pro z początkiem 2011 roku z systemem Mavericks są takie, że spowolnienie nie jest zauważalne.

Detale:

Przed włączeniem File Vault 2 wziąłem jedną szybkość czytania

time dd if=/dev/zero bs=1024k of=tstfile count=1024

To pokazuje około 490 Mb / s. Po włączeniu Przechowalni plików 2 i zakończeniu szyfrowania, kolejny odczyt wykazał około 315 Mb / s. Wyglądało to źle, więc zrestartowałem się.

Potem wziąłem jeszcze trzy czytania. Wykazały 492, 507 i 503 mb / s. Nie twierdzę, że File Vault 2 poprawił prędkość. Powinienem był dokonać wielu odczytów przed włączeniem szyfrowania, aby dowiedzieć się o oczekiwanym zakresie.

Mając dane, które posiadam, powiedziałbym, że niezależnie od kary, nie jest to zauważalne.


3
Prawdopodobnie pisałeś do pamięci podręcznej. Musisz opróżnić pamięć podręczną w ramach testu porównawczego dd. Aby to zrobić, użyj polecenia „synchronizacja” (/ bin / sync).
judepereira

2

Właśnie skończyłem wyłączać Filevault 2. Dla wszystkich, którzy zdarzają się w tym wątku, szukając najnowszych informacji, oto jest.

Corsair FORCE GT 480GB 1,5 lat. Zapisy w przechowalni plików 2 były poniżej 250 Mb / s. Zauważyłem spadek wydajności.

Bezpiecznie usunięte skasowane wolne miejsce naprawione dysk przechowalnia plików 2

Nowe prędkości zapisu wynoszą 438 Mb / s, prawie odpowiadając prędkości odczytu przy 4510 Mb / s.

FileVault 2 pokaże Ci skrajny spadek wydajności i należy go unikać dla wszystkich, którzy wydali pieniądze na aktualizację do SSD.


Jakiego procesora używasz? @gabedwrds zwrócił uwagę, że niektóre procesory mogą zoptymalizować szyfrowanie AES, więc byłoby interesujące sprawdzić, czy to tłumaczy spowolnienie.
Alan Shutko

4
Czy mówiłeś, że prędkość odczytu wynosi 4510 MB / s? To po prostu oburzające, co oznacza niemożliwe. Po drugie, 4510 nie pasuje do 438. Po trzecie, nie wspomniałeś o swojej prędkości odczytu w Filevault2.
Acumenus,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.