Jak wpisać znak wartości euro na komputerze Mac?


94

Próbowałem uderzać w klawiaturę ⌥ alt/optionklawiszem wciśniętym ⇧ shiftklawiszem, ale wydaje mi się, że nie jestem w stanie znaleźć sposobu, w jaki mogę uzyskać znak wartości euro.

⇧ shift+ 4daje znak dolara: $

Co zrobić klawiszy trzeba użyć, aby uzyskać euro euro znak?

Odpowiedzi:


124

Na klawiaturze amerykańsko-angielskiej możesz wpisać symbol waluty europejskiej (€) za pomocą Option+ Shift+ 2.


2
Myślę, że należy zauważyć, że działa to tylko wtedy, gdy używana czcionka ma dostępny symbol €. Na przykład pracuję nad menu klienta, a oni zaprojektowali je za pomocą AG Buch BQ, który nie ma symbolu € w czcionce.
Gavin Anderson

2
Istnieje kilka ograniczeń. Jak powiedziałeś, czcionka musi mieć dostępny ten glif i działa na klawiaturze amerykańsko-angielskiej. Może to działać na innych układach klawiatury, ale nie mogę tego potwierdzić.
Ɱark Ƭ

2
@gavin każda aplikacja, którą znam, zastąpi czcionkę zawierającą euro, jeśli brakuje jej obecnie aktywnej czcionki.
Tom Gewecke

@Tomg, pracuję w programie InDesign, a InDesign nie zrobił tego, o czym mówisz dla tej czcionki. Mimo że możliwa jest pewna zamiana czcionek, w środowisku projektowania graficznego, w którym wysyłasz pliki klienta do prasy drukarskiej, na ogół nieprzyjemne jest używanie czcionek klienta.
Gavin Anderson

1
Dzięki za te informacje, Gavin. Nie wiedziałem, że InDesign nadal działa w ten sposób. Niweluje cel używania standardu Unicode, ale przypuszczam, że jest to użyteczne pod względem informowania użytkowników, że wybrana czcionka nie jest odpowiednia dla ich tekstu.
Tom Gewecke

45

Symbol waluty euro znajduje się na 2klawiaturze w języku angielskim w USA.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie symbole można znaleźć na klawiaturze po naciśnięciu klawiszy modyfikatora, możesz użyć okna Przeglądarka klawiatury.

Aby włączyć pozycję menu Przeglądarka klawiatury

 1. Upewnij się, że Preferencje systemowe » Klawiatura » Klawiatura » Pokaż klawisze i Przeglądarki znaków na pasku menu są zaznaczone.

Pokaż przeglądarkę klawiatury i znaków na pasku menu

 1. Upewnij się, że Preferencje systemowe » Język i tekst » Źródła wprowadzania danych » Pokaż także menu wprowadzania tekstu na pasku menu .

Pokaż menu wprowadzania na pasku menu

Po włączeniu przeglądarki klawiatury przejdź do menu klawiatury na pasku menu (będzie to wyglądało jak obrazek klawiatury lub flaga przedstawiająca wybrany układ klawiatury) i wybierz Przeglądarka klawiatury. Pojawi się okno z obrazem twojej klawiatury. Jeśli przytrzymasz klawisze Option, Shift lub Option i Shift, pokaże Ci, co robią klawisze na klawiaturze przy wciśniętych klawiszach modyfikujących.

przeglądarka klawiatury


Option-Shift-2 ... czy to na każdej klawiaturze Mac, czy tylko na niektórych, takich jak kanadyjski angielski? (Działa również w moim ustawieniu na angielski w USA).
GEdgar

4
Nie uniwersalny; działa na angielski amerykański i angielski kanadyjski.
Daniel

Głosuj za wspominanie również o Przeglądarce klawiatury. Ciągle o tym zapominam. € to opt + 2 na klawiaturze brytyjskiej.
Verena Haunschmid

34

Na oficjalnej stronie głównej symbolu Euro znajduje się tabela skrótów klawiaturowych dla wielu klawiatur krajowych: http://www.eurosymbol.eu/mac-keyboard Skopiowano i poprawiono tutaj:

keyboard layout keystroke combinations
Austrian    Option-Shift-D
Belgian     Option-$
British     Option-2
Catalan     Option-U
Dutch      Option-2
Finnish     Shift-4
French     Option-$
French (num)  Option -Shift-R
German     Option-E
Italian     Option-I
Italian - Pro  Option-E
Polish     Option-3
Portuguese   Option-3
Slovakian    Option-R
Spanish     Option-U
Spanish - ISO  Option-E
Swedish     Shift-4
Swiss French  Option-E
Swiss German  Option-E
U.S.      Option-Shift-2

nie ma już polskiego układu
tworec

DOBRZE. Czy wiesz, czy Opcja-3 nadal wyświetla znak € na polskiej klawiaturze, czy też się poruszył? Mojego układu klawiatury, szwedzkiego, też nie ma na liście, ale jest wydrukowany na klawiszu, więc nie mam problemów ze znalezieniem go. ;-)
lenborje

€ wpisane teraz przez Option-3 na polskim kbd;)
tworec

8

Wystarczy wpisać alt i 2 ...... € tylko te dwa klucze

[Edytuj] Testowany z brytyjskim i irlandzkim [oba używają alt / 2] US, kanadyjski i brytyjski PC [użyj alt / shift / 2] Alternatywa w każdym przypadku daje ™
Bardzo podobny do brytyjskiego / amerykańskiego symbolu „funta”, zamieniano między shift / 3 lub alt / 3 w zależności od klawiatury.


Dlaczego nie zgadzasz się z drugą odpowiedzią apple.stackexchange.com/a/105206/237
user151019

Podejrzewam, że zależy to od ustawień regionalnych, których używasz, jakiej klawiatury sprzętowej używasz itp., Nie będzie tak samo dla wszystkich. Ten działa dla mnie z klawiaturą brytyjską. Być może inną odpowiedzią jest użycie układu amerykańskiego.
Faszeruj

Testowane z brytyjskim i irlandzkim [oba używają alt / 2] USA, kanadyjski i brytyjski komputer [użyj alt / shift / 2] Alternatywa w każdym przypadku daje ™ Bardzo podobny do brytyjskiego / amerykańskiego symbolu „funta”, zamienionego między zmianami / 3 lub alt / 3 w zależności od klawiatury.
Tetsujin,

4

Opcją, z której możesz skorzystać, gdy wiesz, jak zdobyć symbol €, jest utworzenie skrótu tekstowego do symbolu na komputerze Mac, aby przyspieszyć pisanie. Możesz to zrobić za pomocą zamiany tekstu.

Aby rozpocząć, wykonaj następujące kroki (zobacz także obrazek poniżej w celach informacyjnych):

 1. Uruchom Preferencje systemowe i kliknij Klawiatura (Język i tekst w poprzednich wersjach OS X).
 2. Kliknij kartę Tekst .
 3. Wymień i Z pojawiają się kolumny. Kliknij przycisk + w lewym dolnym rogu, aby dodać nowy skrót tekstowy, który otwiera pole tekstowe, na przykład do wpisania tekstu wyzwalającego euro.
 4. Naciśnij ⇥ tabklawisz lub mysz, aby przejść do sąsiedniego pola tekstowego (pod kolumną With ) i wprowadź aktualny symbol . Staje się to wynikowym tekstem zastępczym.

I jesteś skończony. Następnym razem, gdy wpiszesz „euro”, zostanie automatycznie zastąpione przez „€”. Ale zawsze możesz nacisnąć klawisz Esc (aby anulować zamianę tekstu), jeśli naprawdę chcesz wpisać słowo „euro”.

Działa to również na urządzeniach z iOS w UstawieniachOgólneKlawiaturaSkróty .

Pamiętaj, że nie działa to automatycznie w każdej aplikacji. Potwierdziłem, że działa na iMessage, Notatkach, Przypomnieniach, Poczcie.

W przypadku iWork (np. Pages, Keynotes, Numbers) musisz dodać skróty, ponieważ korzystają one z własnej funkcji zastępowania tekstu. Na przykład w Pages kliknij pozycję menu Pages, a następnie kliknij kartę Auto-Correction i dodaj dowolne skróty tekstowe w taki sam sposób jak powyżej. Tutaj możesz nawet wybrać (włączyć lub wyłączyć), które skróty tekstowe mają być aktywne.

Wymiana tekstu z klawiatury w systemie Mac OS X


Zły pomysł, spróbuj wpisać europejski ...
Matteo

Wpisanie „europejski” działa dobrze, ponieważ zamiana tekstu działa tylko na pełne słowa. Ale tak, jeśli często trzeba wpisywać „euro” jako słowo, wskazany byłby inny skrót ... Chciałbym zacząć moje ciągi znaków zastępczych specjalnym znakiem, aby zminimalizować przypadkowe zastąpienia, np. „#Euro”.
calum_b

3

Przeglądarka postaci

Character ViewerNarzędzie wbudowane w MacOS oferuje symbol, który chcesz, w zależności od tego, co masz zainstalowane czcionki.

Aby uzyskać dostęp, wybierz Show Emoji & Symbolspozycję menu z paska menu ikony. Można nazwać Character Viewerw starszych wersjach systemu macOS. Znajdź pozycję menu obok Keyboard Viewerpozycji menu.

Jeśli nie widzisz tego menu wśród menu ikon, przejdź do System Preferences> Keyboard. Sprawdź Show Input menu in menu bar.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po lewej stronie kliknij Currency Symbolsgrupę.

zrzut ekranu okna Przeglądarki postaci

Zwróć uwagę na opcję Add to Favoritespo prawej stronie. Wygodny do częstego użytkowania.


2

W przypadku łotewskiego układu klawiatury na moim komputerze Mac kombinacja to Shift+ Opt+ Q.1

Jeśli używasz czeskiej klawiatury Mac OSX, pod kombinacją + znajdziesz znak € r.


0

tylko i dodaj tutaj, jeśli masz klawisz opcji używany do zamiany spacji, to zastąpi skróty klawiaturowe. Odznacz te opcje, aby ponownie wprowadzić prawdziwe skróty klawiaturowe.


Witamy, aby zapytać inaczej! Zamiast pisać odpowiedź edycji odpowiedź kogoś innego, po prostu kliknij edytować lub poprawić tę odpowiedź przycisk poniżej postu, który chcesz poprawić .
grg0

Aplikacja UnicodeChecker

Bezpłatna aplikacja UnicodeChecker dla systemu macOS pozwala znaleźć i skopiować / wkleić dowolny z ponad 100 000 znaków zdefiniowanych w Unicode . Obejmuje to EURO SIGNz kodem punktu liczbą 8,364.

Ta aplikacja pokazuje również listę czcionek zawierających glif dla tego znaku.

Zwróć uwagę na punkt menu Favorites> Add Current Codepoint to Favorites…. Jeśli jest często używany, wygodne może być dodanie pozycji do Favoritesmenu dla tej konkretnej postaci.

zrzut ekranu UnicodeChecker.app z zaznaczonym znakiem Euro-2

2016 nowy MacBook Air. Znak Euro można zakończyć, naciskając klawisze Alt i 2.


1
Co dodaje to, co jeszcze nie zostało powiedziane? Nie obejmuje nawet narodowości klawiatury.
Tetsujin,

Zupełnie bezużyteczna odpowiedź powinna zostać usunięta.
Tom Gewecke,

-3

Na klawiaturze brytyjskiego komputera Mac wpisz [fn] - [alt] -2, aby uzyskać €


To nie jest prawda - fn nie wpływa na normalne klawisze tylko na klawisze funkcyjne - zobacz tę odpowiedź na klawiaturze brytyjskiej alt-2
user151019

-3

Oto prosty sposób:

Po prostu zaznacz i skopiuj to: €

A następnie wklej go do e-maila lub cokolwiek.


Zapomniałeś dodatkowego ... znajdź tę stronę jeszcze raz, przewiń w dół, aby znaleźć ten post ... co może sprawić, że będzie to mniej niż optymalne długoterminowe rozwiązanie;)
Tetsujin

Jasne, ale moim prawdziwym celem było to, że możesz po prostu Google „Euro symbol” i skopiować symbol i wkleić go do dowolnej aplikacji. Czas, w którym ktoś musiałby przeczytać i wdrożyć dowolne z tych innych rozwiązań lub zapamiętać kluczowe polecenie czegoś, z czego rzadko korzystają, kopiuj / wklej, jest czymś, co można łatwo zapamiętać i wdrożyć.
Zespół RIAB

Chyba zależy od tego, gdzie mieszkasz, jak rzadko by to było.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.