Jak mogę zatrzymać wyświetlanie ekranu siatkówki przed zrobieniem zrzutów ekranu o rozmiarze 2x?


59

Niedawno dostałem MacBooka z wyświetlaczem Retina, a wszystkie moje zrzuty ekranu (za pomocą ⌘ CMD+ ⇧ SHIFT+ 3lub ⌘ CMD+ ⇧ SHIFT+ 4) są dwa razy większe niż na ekranie.

Jak mogę temu zapobiec?


6
Dwa razy większy? Jak dosłownie 4x gęstość pikseli? Zrzuty ekranu zwykle przechwytują obraz o gęstości 1: 1 pikseli. Czy możesz sprawdzić właściwości obrazu w podglądzie, aby upewnić się, że to naprawdę 2x szerokość i 2x wysokość wyświetlacza siatkówki, który ma albo 2880 × 1800 (15 "), albo 2560 × 1600 (13").
Ian C.

3
Zrzut ekranu wyświetlacza siatkówki ma pierwotnie tę samą liczbę pikseli. Gdy jest udostępniany w wielu innych kontekstach (np. Wklejany w Internecie), informacje o wyższej DPI są tracone, więc wydają się dwa razy większe. 2880x1800 to dość cholernie duży obraz.
Steve Bennett,

1
Czy otwierasz je w Preview.app? Podczas wyświetlania dowolnego obrazu na wyświetlaczu Retina, Preview używa czterech pikseli ekranu, aby wyświetlić jeden piksel obrazu. Korzyścią jest to, że większość obrazów ma tradycyjny rozmiar fizyczny, ale zrzuty ekranu z samego wyświetlacza wydają się poczwórne. Inne edytory obrazów, takie jak Acorn i Photoshop , używają jednego piksela ekranu na piksel obrazu, więc zrzuty ekranu będą wyświetlane w normalnym rozmiarze.
duozmo

Wielka szkoda, że ​​AffinityPhoto nie zawiera systemu Droplet :)
Fattie 30.01.2016

Nigdy tego nie zauważył. Dla mnie dzieje się tak tylko w przypadku zrzutów ekranu wykonanych przez CMD+SHIFT+3(cały ekran), ale nie wykonanych przez CMD+SHIFT+4(wybrany obszar ekranu).
ShreevatsaR

Odpowiedzi:


25

Oto najwygodniejsze rozwiązanie (wzięte z http://www.quora.com/How-can-I-get-my-retina-Mac-to-not-take-screenshots-that-are-too-big i zmodyfikowane trochę)

Użyj OsX Embedded Automator, aby automatycznie zmniejszać zrzuty ekranu po ich wykonaniu.

 1. Otwórz / Aplikacje / Automator
 2. Utwórz „akcję folderu”
 3. W górnej części okna, gdzie jest napisane „Działanie folderu odbiera plik i foldery dodane do”, wybierz „Pulpit”
 4. Z panelu po lewej wybierz „Pliki i foldery” i przeciągnij element „Filtruj elementy Findera” do prawego panelu.
 5. Dodaj następujące warunki do akcji Filtrowanie elementów wyszukiwarki: Nazwa zaczyna się od „Zrzut ekranu”; Rodzaj jest obrazem.
 6. (Krok opcjonalny: jeśli chcesz zachować kopię oryginałów) - Na liście Czynności po lewej stronie znajdź „Kopiuj elementy Findera” i przeciągnij ją do panelu po prawej stronie. Ustaw folder docelowy kopii obrazu (na przykład: „Do: Zdjęcia”)
 7. W bibliotece Operacje po lewej stronie kliknij „Zdjęcia” i przeciągnij akcję „Skaluj obrazy” do prawego panelu.
 8. W akcji Skaluj obrazy wybierz z menu rozwijanego opcję „Według procentu” i ustaw wartość na 50.
 9. Wybierz Plik> Zapisz i nadaj akcji folderu krótką nazwę, taką jak „Mała kopia zrzutu ekranu”

zrzut ekranu

Tutaj jest zapisany plik przepływu pracy


TIL o Automatorze!
Dan Tao,

1
To wydaje się być zepsute w Mojave (przynajmniej w wersji beta). Mogę uruchomić to na pojedynczym elemencie i działa, ale automat nie uruchomi się po zrobieniu zrzutu ekranu, być może dlatego, że Mojave od razu wyświetla podgląd edycji stylu iOS w rogu.
Stephen

1
szybka aktualizacja: Wydaje się, że aktualizacja do Mojave (przynajmniej dla mnie) wymagała ode mnie kliknięcia prawym przyciskiem myszy na mój folder i skonfigurowania / aktywacji akcji folderu w ramach Usług (chociaż nigdy wcześniej nie musiałem tego robić). Gdy to zrobię (i wyłączyłem podgląd narożnika dla zrzutów ekranu), ta akcja znów działa.
Stephen

13

Tak sobie z tym radzę. Jest zawiły, ale działa i nie przerywa mojego przechwytywania ekranu -> szalenie wklejam przepływ pracy ... Po prostu wykonuję zrzut ekranu, wywołuję przepływ pracy alfred, a następnie wklejam.

CMD-CTRL-SHIFT-4uchwyci część ekranu. Ta sekcja jest kopiowana do schowka OSX. Następnie uruchamiam skrypt w terminalu, aby zapisać zawartość schowka do pliku tymczasowego, zmienić rozmiar o połowę (72 dpi to połowa 144 dpi) i skopiować obraz z powrotem do schowka. Wymaga to użycia kilku narzędzi - jeśli ktoś zna sposób na osiągnięcie tego samego wyczynu za pomocą jednego prostego narzędzia, proszę dać mi znać.

Uruchamiam ten skrypt od Alfreda, aby ułatwić sobie:

#!/bin/bash
pngpaste /tmp/ss.png
width=$((`sips -g pixelWidth /tmp/ss.png | cut -s -d ':' -f 2 | cut -c 2-` / 2))
sips -Z $width /tmp/ss.png
impbcopy /tmp/ss.png

pngpastejest na github: https://github.com/jcsalterego/pngpaste . sipspochodzi z OSX. impbcopyjest tutaj: http://www.alecjacobson.com/weblog/?p=3816

LifeHacker miał artykuł na temat łyków http://lifehacker.com/5962420/batch-resize-images-quickly-in-the-os-x-terminal, o którym wspominałem, a także na temat tej treści: gist.github.com/lanceli / 4966207.

Dla Alfreda właśnie stworzyłem przepływ pracy, który uruchamia to jako skrypt bash:

/Users/yourusername/bin/shrink_clipboard > /dev/null 2&>1

Teoretycznie to uwielbiam, ale dla mnie albo zniekształca obraz, albo rozmywa je nie do poznania ...
Dan.

2
@ Ze'ev Spróbuj zastąpić linie 2 i 3 tym:/usr/bin/sips -s dpiHeight 72.0 -s dpiWidth 72.0 /tmp/ss.png
tubedogg,

Aha ... problem jest w rzeczywistości „błędem” w Google Chrome, który nieprawidłowo przeskalowuje obrazy. Jeśli wkleję ten sam schowek do Mail.app, będzie wyglądać dobrze. To obejście skutecznie skaluje obraz w celu „ostrego” wklejenia w Chrome, a następnie możesz zmienić jego rozmiar za pomocą rogu zmiany rozmiaru Gmaila ... dopóki nie naprawią tego ...
Dan

2
@ Ze'ev to nie tylko Chrome. Każda aplikacja, która odrzuca informacje DPI, wyświetli obraz niepoprawnie. W tym przypadku jest to kombinacja rzeczy - (inny) błąd w Chrome powoduje zmianę rozmiaru obrazu poza upuszczenie informacji DPI, co sprawia, że ​​wygląda jeszcze gorzej.
tubedogg

Odkryłem, że następujące pliki zapewniały najniższy rozmiar pliku bez wpływu na jakość: screencapture -ioW $SCREENSHOT && pngquant -f --ext .png --skip-if-larger $SCREENSHOT && impbcopy $SCREENSHOT
jsuth

10

Dwa obejścia:

 1. Jeśli masz monitor zewnętrzny inny niż Retina, przeciągnij tam okno aplikacji i zrób zrzut ekranu. Tak robię przez większość czasu.

 2. Działa to tylko w przeglądarkach. Naciśnij ⌘CMD+ -kilka razy, aby zmniejszyć czcionkę do 50%, a następnie SCREENCAP.

Na przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oczywiście układ może się nieco zmienić, ale w zależności od potrzeb może być w porządku.


sprytne obejścia!
Fattie

7

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z narzędzia strony trzeciej, takiego jak RetinaCapture .

Jest to dość kłopotliwe w użyciu, ale daje ci to, czego szukasz, i zapewnia opcję generowania zarówno zrzutów ekranu 1x, jak i 2x w tym samym czasie, co jest przydatne, jeśli tworzysz witrynę internetową:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Oczekuję, że istnieje gdzieś takie ustawienie ( com.apple.screencapturewydaje się najlepszym kandydatem); ale nie mogę tego znaleźć.


2
 1. Zrobić zrzut ekranu.
 2. Wklej zrzut ekranu do Evernote.
 3. Skopiuj zrzut ekranu z Evernote.
 4. Wklej zrzut ekranu w odpowiednim miejscu.

Fajnie, umieściłem go w Evernote Helper (w pasku menu) i działa.
huyz

2

Użyłem hybrydy odpowiedzi Dan Key i JustinParker i stworzyłem przepływ pracy Automatora, który wykonał skrypt bash.

Przepływ pracy automatora

To tworzy kopię oryginalnego pliku i akceptuje także wiele danych wejściowych. Po prostu wyeksportuj jako aplikację, a następnie przeciągnij i upuść wszystko, aby uzyskać wersję „bez siatkówki” w rozdzielczości 72ppi i rozdzielczości połowy pikseli.

Kod bash to:

for f in "$@"
do
  width=$((`sips -g pixelWidth "$f" | cut -s -d ':' -f 2 | cut -c 2-` / 2))
  sips -s dpiHeight 72.0 -s dpiWidth 72.0 -Z $width "$f"
done

1

Kiedy mówisz, że twoje zrzuty ekranu „kończą się” dwukrotnie, podejrzewam, że wysyłasz je osobom, które oglądają je na ekranach innych niż siatkówka. Jeśli tak, to należy się spodziewać - gęstość pikseli na ekranie jest wyższa, więc gdy zobaczą zrzut ekranu zrobiony z twojego komputera na nim, będzie on fizycznie większy.

Jednym z obejść tego problemu, jeśli wysyłasz zrzuty ekranu za pośrednictwem Poczty OS X, jest ustawienie Rozmiar obrazu dla załączonych obrazów na „Duży” zamiast „Rzeczywisty rozmiar”. Spowoduje to przeskalowanie dołączonego obrazu w taki sposób, że będzie wyglądał „normalnie”, gdy zostanie wyświetlony na ekranie innym niż siatkówka.


4
Istnieje wiele przypadków, w których zrzut ekranu z siatkówki będzie dwa razy większy, nawet na twoim wyświetlaczu Retina. Przesyłanie do dowolnej witryny internetowej, która ignoruje ustawienie DPI, na początek.
Steve Bennett

@SteveBennett Pliki PNG utworzone za pomocą zrzutów ekranu nie zawierają informacji o DPI.
duozmo

To rozczarowujące.
Steve Bennett,

1
Nie, 72 dpi to standard w Internecie . Zobacz wyraźny przykład, jaki postawiłem na to pytanie (to niesamowite, że nigdy tego nie zauważyłeś). Fakt, że Apple podejmuje decyzję o zapisaniu go w rozdzielczości 144 dpi, jest na razie tylko kiepską decyzją. (Jasne, może za 20 lat „wszyscy” wyodrębnią koncepcję DPI, tak jak teraz Apple. Na razie jest to po prostu całkowicie bezużyteczne i głupie.)
Fattie 30.01.2016

„Pliki PNG utworzone za pomocą zrzutów ekranu nie zawierają informacji o DPI” Aby wyświetlić informacje o DPI, wystarczy otworzyć je w Podglądzie (tj. „Podwójne kliknięcie”) i spojrzeć na panel informacyjny, który podaje informacje o DPI.
Fattie


1

Kliknij prawym przyciskiem myszy usługę Automator Workflow

Jest tu kilka świetnych odpowiedzi, ale chciałem czegoś bardziej opcjonalnego i trochę mniej automatycznego.

Utworzyłem nową usługę w Automatorze o nazwie Utwórz wersję inną niż siatkówka, którą można wywołać klikając prawym przyciskiem myszy dowolny plik obrazu w Finderze.

Oto jak jest używany:

1. Znajdź obraz siatkówki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz siatkówki i znajdź naszą nową usługę na dole.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

3. Generowany jest obraz bez siatkówki (skalowany w 50%).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wynik

Domyślny obraz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obraz bez siatkówki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przepływ pracy Automatora

Łatwo jest stworzyć siebie (człowieku, Automator to ukryty i zaniedbany klejnot w MacOS), ale oto przepływ pracy, który możesz pobrać i kliknąć dwukrotnie, aby zainstalować.

Utwórz przepływ pracy w wersji innej niż siatkówka


0

Monosnap może to zrobić całkiem dobrze. Istnieje zaawansowane ustawienie „Kurczenie siatkówki”.

Ma podobny skrót do obszaru przechwytywania ⌥ Option+ ⌘ CMD+, 5który kopiuje obraz do schowka.

Poza tym może zrobić znacznie więcej, na przykład nagrania ekranu i bezpośrednie przesyłanie zrzutów ekranu do Internetu w celu łatwego udostępniania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.