Jak wyświetlić historię aktualizacji oprogramowania?


31

Jak mogę wyświetlić historię aktualizacji w systemie OS X 10.8 w przypadku aktualizacji systemu, które zostały zainstalowane bez zalogowania się do Apple ID?

W Bibliotece / Dziennikach szukałem dziennika aktualizacji, a także w okienku Aktualizacja oprogramowania dla zainstalowanego oprogramowania, ale nie mam żadnego z nich.

Gdzie mogę zobaczyć aktualizacje?

Odpowiedzi:


35

Można go znaleźć w łatwym do odczytania formacie za pomocą aplikacji do informacji o systemie:

System Information.app> Oprogramowanie> Instalacje

Informacje o systemie można znaleźć w /Applications/Utilities/System Information.appSpotlight lub przez niego.


/Library/Receipts/InstallHistory.plist jest to, to tylko plik xml, który jest bardzo łatwy do odczytania, jeśli masz zainstalowany vim lub edytor xml.
Deesbek

1
System Information.app > Software > Installationspokazuje tylko pobrane aplikacje, które zostały przeciągnięte do folderu aplikacji?
Pacerier

12

Nie jest łatwy do odczytania, ale wydaje się być aktualny na moim komputerze. Historię instalacji można znaleźć w:/Library/Receipts/InstallHistory.plist

Czy nie byłoby miło, gdyby były wymienione na karcie Aktualizacja w Mac App Store?


Dobra robota - szukałem tego pliku i uratowałeś mnie przed trollingowym światłem reflektorów, aby go znaleźć. Teraz może być konieczne napisanie małej aplikacji do przeanalizowania tego pliku XML, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.
bmike

@bike, odpowiedź udzielona przez Deesbek wygląda jakby po prostu czytała ten plik, chociaż odpowiedź może być nieco jaśniejsza.
Ɱark Ƭ

Tak - wydaje się, że jest to wystarczająco przyzwoita aplikacja do prezentacji danych. Wohoo!
bmike

większość porządnych edytorów tekstu, takich jak vim, parsuje dla ciebie xml @bmike, wtedy wystarczy tylko zwinąć i rozwinąć to, czego potrzebujesz.
Deesbek

@Deesbek, vim AFAIK nie analizuje XML, tylko wyświetla go w stanie surowym. Nie zdziwiłbym się, że EMACS ma tryb parsowania XML.
Ɱark Ƭ

6
/private/var/log/install.log
/Library/Receipts/InstallHistory.plist

Dlaczego niektóre dzienniki /privatenie pojawiają się w/Library
Pacerier

Dziennik obraca się. Czy również zameldowałeś się install.log.0.bz2i jego następcy install.log.1.bz2…?
1.61803
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.