Jakiej konfiguracji używać w rodzinie z 2 (lub 3) osobami?


9

Jestem zdezorientowany co do wszystkich tych różnych identyfikatorów, które mam i muszę korzystać z urządzeń iOS / iTunes. Chcę jak najlepiej korzystać z naszych urządzeń w rodzinie.

Jesteśmy trzema osobami:

 • ja - obecnie jedyny z prawdziwym Apple-ID
 • moja żona - obecnie bez Apple-ID, ale z własnym adresem e-mail
 • i moje niemowlę, które wcale nie ma ani nie potrzebuje własnego identyfikatora, myślę :-)

Nasze urządzenia to:

 • 1 iPhone dla siebie („A” = mąż telefonu)
  • 1 komputer + iTunes, który synchronizuje mój iPhone („PC-A” = mąż PC / iTunes)
 • 1 iPhone dla mojej żony („B” = żona telefonu)
  • 1 komputer + iTunes, który synchronizuje swój („PC-B”)
 • 1 iPod Touch 1G dla mojego niemowlęcia, które zaczyna doceniać („C”)
  • Prawdopodobnie na razie synchronizuję / wypełniam to urządzenie z komputerem PC i iTunes.

Oczywiście chcę korzystać z aplikacji i muzyki dostępnych na wszystkich urządzeniach. I o ile rozumiem, jest to dozwolone przez Apple, o ile jest to maksymalnie 5 urządzeń, które są. Byłem w stanie to zrobić, przynajmniej gdy podałem mój stary telefon mojej żonie, gdy oba urządzenia były podłączone do tego samego Apple-ID - ale nie sądzę, że tak to powinno być skonfigurowane, prawda?

Bardzo ważne jest, aby oba iPhone'y mogły korzystać z odpowiednich kont iMessage , dzięki czemu mogę otrzymywać moje (i tylko moje), ona jej (i tylko jej), i możemy wysyłać sobie iMessage do siebie. Podczas modernizacji do iOS7 I udało się bałagan to do góry i mamy wszystkie iMessage od siebie ;-(. To gdzie mam confuded z iCloud kredytów , iMessage-Adresy i Apple ID , myślę.

Nie tak ważne jest udostępnianie Todo-List i / lub kalendarza przez telefony, abyśmy mogli umieszczać przedmioty i spotkania w naszym własnym kalendarzu, który następnie pojawia się na innym telefonie.

 • Jakich identyfikatorów i kont potrzebujemy?
  • i jakie urządzenie powinno być podłączone do jakich kont ?
  • Jakie konta powinny być takie same na jakich urządzeniach, jeśli w ogóle?
 • Mam rację, że mogę legalnie uzyskać dostęp do całej rodziny aplikacji / muzyki , prawda?
  • Jeśli telefony są podłączone do różnych identyfikatorów Apple ID i zsynchronizowane z różnymi iTunes ”, jak mogę korzystać z nabytych aplikacji / muzyki na obu urządzeniach ?

Odpowiedzi:


4

Musisz zrozumieć, że identyfikator Apple ID nie jest (lub może nie być) taki sam jak konto iCloud, które nie jest (lub może nie być) takie samo jak konto iTunes Store. Apple ID to zestaw danych uwierzytelniających używany do uzyskiwania dostępu do różnych usług Apple. Po uzyskaniu identyfikatora Apple ID możesz powiązać go z różnymi usługami Apple.

Każdy może utworzyć identyfikator Apple ID, odwiedzając Mój identyfikator Apple ID . Gdy masz już Apple ID (lub więcej), możesz wybrać, w jaki sposób chcesz go używać.

W twoim przypadku potrzebujesz trzech identyfikatorów Apple ID, aby uprościć sprawę:

 • Jeden identyfikator Apple ID współdzielony przez wszystkich członków rodziny na potrzeby zakupów treści w iTunes i sklepach z aplikacjami
 • Jeden indywidualny identyfikator Apple ID dla żony dla iCloud, iMessage i FaceTime
 • Jeden indywidualny identyfikator Apple ID dla iCloud, iMessage i FaceTime

Oto, jak użyjesz tych identyfikatorów Apple ID na urządzeniach i komputerach:

 1. Zakupy w sklepie iTunes Store - w przypadku rodziny (i specjalnie dla Ciebie) będziesz mieć jeden identyfikator Apple ID, którego poświadczenia są znane wszystkim członkom rodziny, aby wszystkie treści zakupione w iTunes i sklepach z aplikacjami mogły być udostępniane na wszystkich urządzeniach.

  • Skonfigurujesz to na swoim iPhonie, iPhonie twojej żony i iPodzie Touch Twojego niemowlęcia w opcji Ustawienia> iTunes i Sklepy z aplikacjami .
  • Skonfigurujesz to w iTunes na komputerze, a także na komputerze swojej żony, z menu opcji Sklep> Zaloguj się ...
 2. Usługi iCloud - w prawie każdym przypadku byłby to indywidualny identyfikator Apple ID, dzięki czemu usługi Znajdź mój iPhone, Mail, Kalendarz, Przypomnienia itp. są posegregowane według użytkownika.

  • Konfigurujesz swój Apple ID na iPhonie w Ustawieniach> iCloud .
  • Twoja żona skonfiguruje swój identyfikator Apple ID na swoim iPhonie w Ustawieniach> iCloud .
  • Państwo nie skonfigurować to w iTunes na komputerach. Jeśli jednak używasz Panelu sterowania iCloud dla Windows , możesz go tam skonfigurować.
  • W tej chwili nie konfigurujesz tego dla swojego niemowlęcia.
 3. iMessage - w prawie każdym przypadku byłby to indywidualny identyfikator Apple ID, aby każda osoba odbierała wiadomości przeznaczone dla tej osoby i zarządzała nimi.

  • Konfigurujesz swój Apple ID na iPhonie w Ustawieniach> Wiadomości .
  • Twoja żona skonfiguruje swój identyfikator Apple ID na swoim iPhonie w obszarze Ustawienia> Wiadomości .
  • Nigdzie nie konfigurujesz tego na swoich komputerach.
  • W tej chwili nie konfigurujesz tego dla swojego niemowlęcia.
 4. FaceTime - Aby uniknąć nieporozumień, będzie to indywidualny identyfikator Apple ID dla każdej osoby.

  • Konfigurujesz swój Apple ID na iPhonie w Ustawienia> FaceTime .
  • Twoja żona skonfiguruje swój identyfikator Apple ID na swoim iPhonie w Ustawieniach> FaceTime .
  • Nigdzie nie konfigurujesz tego na swoich komputerach.
  • W tej chwili nie konfigurujesz tego dla swojego niemowlęcia.

W przypadku udostępniania treści między urządzeniami można używać konta z maksymalnie 10 urządzeniami. Oto, co mówi iLounge w oparciu o politykę Apple dotyczącą „ więcej niż pięciu urządzeń rodzinnych udostępniających jedno konto iTunes ”:

W rzeczywistości limit pięciu urządzeń na konto iTunes Store dotyczy tylko autoryzacji dla komputerów korzystających z iTunes. Apple faktycznie pozwala na posiadanie maksymalnie dziesięciu urządzeń autoryzowanych do takich funkcji, jak iTunes Match i ponowne pobieranie poprzednich zakupów z iTunes w chmurze, z których maksymalnie pięć może być komputerami z iTunes. Innymi słowy, możesz mieć w dowolnym miejscu od 10 urządzeń z systemem iOS i bez komputerów do pięciu komputerów i pięciu urządzeń z systemem iOS lub dowolną kombinację pomiędzy nimi. Możesz wyświetlić liczbę urządzeń, które zostały autoryzowane dla tych funkcji, wchodząc do informacji o koncie iTunes Store z poziomu iTunes i wybierając opcję Zarządzaj urządzeniami.


Aby udostępnić kalendarze, zobacz iCloud: Udostępnianie kalendarza innym osobom .
Aby udostępnić przypomnienia, zobacz iCloud: Udostępnij listę przypomnień .


3

Możesz skonfigurować różne Apple-ID dla App / iTunesStore i dla iMessage itp.
Oto, czego używam w mojej rodzinie:

1 Apple-ID dla sklepów na wszystkich urządzeniach (jest to właściwie mój Apple-ID, ponieważ to ten, który ma większość zakupionych aplikacji)
1 Apple-ID dla mojej żony do korzystania z iMessage / iCloud itp. Na jej telefonie.
Jeśli masz więcej członków rodziny, dodaj osobny identyfikator Apple-ID dla każdego z nich do korzystania z iMessage / iCloud.

Mój iPad działa na moim Apple-ID dla sklepów.
iMessage nie jest tam skonfigurowany i zasadniczo jest to nasz komputer do przeglądania Internetu w salonie, z którego każdy może korzystać bezpłatnie. Dlatego nie ma tam zbyt wielu ustawień osobistych (kont pocztowych itp.).

I tak: udostępnianie identyfikatora Apple-ID dla zakupów aplikacji i muzyki jest legalne.

Mamy tylko jedną bibliotekę iTunes, która znajduje się na komputerze Mac mini zawsze.
Zasadniczo synchronizujemy go tylko wtedy, gdy chcemy zaktualizować muzykę, która nie została zakupiona przez iTunes lub wykonać zaszyfrowane kopie zapasowe przed aktualizacją telefonów.

Synchronizacja z drugim iTunes prawdopodobnie komplikuje sytuację. Być może inni mogą podać informacje na ten temat. Gdybyśmy mieli drugi komputer, prawdopodobnie skopiowalibyśmy tylko muzykę na tę maszynę, ale nigdy nie synchronizowalibyśmy żadnych telefonów z tym wystąpieniem iTunes.

Mamy kalendarz rodzinny, który jest powiązany z Apple-ID mojej żony i jest udostępniany mojemu Apple-ID.
Prawdopodobnie lepiej byłoby mieć dla siebie osobny identyfikator Apple ID niż korzystać z (teraz) wspólnego sklepu Apple-ID dla siebie.
W ten sposób współużytkowany Apple-ID może być używany jako gospodarz rodzinnego kalendarza, który będzie udostępniany każdemu członkowi rodziny osobisty Apple-ID. Więc jeśli konfigurujesz to wszystko od zera, byłoby to najlepsze.

Obecnie nie udostępniamy cyfrowej listy zadań do wykonania.
Listy zakupów spożywczych są udostępniane poprzez „Kup mi ciasto!” app.


2

Uprośćmy to ...

Każda osoba potrzebuje identyfikatora Apple ID. Twój Apple ID jest twoją „bramą” do i identyfikuje cię do wszystkiego w domenie Apple.

Twój Apple ID będzie zwykle Twoim osobistym adresem e-mail - i musisz mieć adres e-mail, aby mieć Apple ID.

Dlatego twoja żona, która będzie działać w jej imieniu, potrzebuje Apple ID. Posiadanie jej na swoim iPhonie - zły pomysł.

Od twojego dziecka zależy, czy chcesz mieć konto e-mail. Oczywiście ty lub twoja żona poradzilibyście sobie z tym. Ponownie pytanie dotyczy wyjątkowości ... więc jeśli używasz swojego identyfikatora Apple ID do „zarządzania” iPod touch swojego dziecka, otrzymasz wszystkie dziecięce rzeczy na jego Apple ID. Jeśli stworzysz Apple ID dla swojego dziecka, oczywiście nie podasz jej hasła - jeszcze :-)

Zakładając, że wszyscy masz Apple ID, możesz:

 1. Udostępniaj zakupy w aplikacji i sklepie iTunes - kupuj raz, gdy korzysta z niej cała rodzina.
 2. Posiadaj osobiste „magazyny danych”, takie jak kontakty itp., Ale możesz je ze sobą dowolnie udostępniać.
 3. Wyjaśnij, z którego urządzenia korzysta dany członek rodziny.
 4. Słuchaj muzyki, którą możesz udostępniać sobie nawzajem za pośrednictwem iTunes, korzystając z funkcji Home Sharing.

Skonfiguruj wszystkich przy użyciu identyfikatorów Apple ID, używaj ich również w iCloud i podłącz urządzenia Apple do Apple ID.


1

oprócz odpowiedzi na @Tourismos dodam, że powinieneś po prostu założyć własną domenę. A następnie skonfiguruj przekazywanie domen i e-maili. W zależności od tego, kogo wybierzesz jako swojego dostawcę, będą mieli tutoriale, jak to zrobić.

W ten sposób możesz mieć dwa konta: jedno dla ciebie i jedno dla swojej żony (towdi służy wyłącznie celom ilustracyjnym, mamy domenę z panieńskim imieniem mojej żony): mr@towdi.com mrs@towdi.com

Następnie możesz mieć konto o nazwie mrandmrs@towdi.com i jedno mrsandmr@towdi.com. Każda poczta kierowana na te dwa konta trafia zarówno do mr @ i mrs @, więc oboje otrzymacie kopię. Jest to wspólne konto typu catch all, więc jeśli ktoś wyśle ​​wiadomość e-mail na adres any@towdi.com, oboje ją otrzymacie.

Czwarte konto byłoby Twoim wspólnym kontem Apple, którego możesz używać do wspólnych aplikacji. Nazwaliśmy to konto itunes@towdi.com (z wyjątkiem oczywiście, że domena nie należy do towdi.com)

Keep itunes zalogowany za pomocą konta itunes.

Mail i iMessage z mr@towdi.com dla ciebie i mrs@towdi.com dla twojej żony.


Właściwie już to robimy. Nie z własną domeną (którą mam z wirtualnym serwerem root), ale z Google Mail. Możesz przekazywać wszystkie wiadomości e-mail w sposób opisany przez Ciebie. Ale moim podstawowym problemem było uporządkowanie identyfikatorów i kont usług Apple ...
towi

Tak, Apple skomplikowało to szczególnie, jeśli korzystałeś z ich domeny mac.com, a później me.com, która teraz zmieniła się w icloud.com. W każdym razie korzystamy tylko z trzech kont, po jednym dla mojej żony i dla mnie, oraz konta iTunes, które jest udostępniane, używane w iTunes i Apple TV.
Deesbek

1
apple.stackexchange.com/a/36330/10733 jest pytaniem podobnym do twojego, a odpowiedzią jest, aby było proste z jednym połączeniem klimatyzacji i iCloud klimatyzacji dla każdej osoby.
Deesbek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.