Jak bezpieczna jest blokada aktywacji w iOS 7 (i nowszych)?


10

Apple pokazało tę nową funkcję w iOS 7 o nazwie Blokada aktywacji, że jeśli włączysz „Znajdź mój iPhone” na urządzeniu, które zostało zgubione lub skradzione, osoba, która znajdzie / otrzyma iPhone'a, nie będzie w stanie go wyczyścić ani zresetować. Jestem ciekawy, czy blokada jest zaprojektowana tak, aby uniemożliwić pokonanie blokady:

  1. Czy mogą całkowicie rozładować baterię i pozostawić telefon w tym stanie przez kilka miesięcy, a następnie wypróbować?

  2. Czy mogą używać oprogramowania innych firm, które mogą uzyskiwać dostęp do iPhone'a spoza iTunes i czyścić go w ten sposób?

  3. Czy może po prostu „jailbreak” i zapomnieć o tej Blokadzie Aktywacji?

Jakimi metodami można pokonać lub ominąć tę blokadę?


Komentarz do mojej odpowiedzi tutaj ma kilka dobrych powodów, dla których blokada aktywacji może nigdy nie zostać zerwana: apple.stackexchange.com/a/233872/18387
Andrew Larsson

Odpowiedzi:


7

Każda metoda przywracania urządzenia, z pominięciem ograniczeń iTunes przy użyciu DFU / Recovery lub nieużywania iTunes, nadal wymagałaby, aby urządzenie przeszło proces instalacji. Podczas tego procesu urządzenie jest podłączone do Wi-Fi i zweryfikowane z serwerami Apple. Spowoduje to sprawdzenie bazy danych Znajdź moje urządzenia iPhone, upewniając się, że urządzenia nie ma na liście. Jeśli urządzenie jest połączone z identyfikatorem Apple ID, z włączoną funkcją Znajdź mój iPhone, urządzenie wyświetli ekran blokady aktywacji i konieczne będzie wprowadzenie identyfikatora Apple ID konta z włączoną funkcją Znajdź mój iPhone na urządzeniu.

Całkowite rozładowanie baterii nie rozwiązałoby tego, ponieważ stan Apple ID i Find my iPhone jest przechowywany na serwerach Apple i pobierany podczas instalacji, a nie z samego urządzenia.

Teoretycznie tak, 3 rd oprogramowanie -party może uzyskać dostęp do urządzenia i przywrócić go jednak, jak wspomniano wcześniej Znajdź mój stan iPhone jest przechowywany na serwerach Apple, więc byłoby to nie przynosi korzyści, a nie będzie się różnić od przywrócenia za pomocą iTunes gdy urządzenie znajduje się w trybie odzyskiwania.

Mimo że dla systemu iOS 7 wydano już jailbreak, urządzenia z obecnie aktywną blokadą aktywacji nie można złamać.


Dzięki. Więc w tym momencie jest to „trochę” bezpieczne, prawda?
MikeF,

@MikeF posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​obecnie nie ma możliwości obejścia blokady aktywacyjnej w iOS 7 (a przynajmniej żadnej publicznej drogi), ponieważ dane są wysyłane z serwerów Apple i nie są przechowywane na urządzeniu. „Trochę bezpiecznie” to trochę mało powiedziane!
GRG

Może być łatwo obejście jailbreak dla blokady aktywacyjnej, więc cieszę się, że o tym wspomniałeś. +1.
Andrew Larsson

1
„Mimo że dla systemu iOS 7 wydano już jailbreak, urządzenia z aktywną blokadą aktywacji nie można złamać.” Tak, możesz. Evasi0n działa dobrze nawet z urządzeniami z włączoną blokadą aktywacji. AL to osobny, jednorazowy proces, który zachodzi podczas rejestracji urządzenia. Proces aktywacji odbywa się poza jailbreakiem i był obsługiwany w przeszłości przez osobny hack o nazwie „hacktivation”. W tej chwili nie ma takich środków na obejście zamka, ale głupotą jest myśleć, że czegoś takiego nigdy nie można ominąć. Jeśli został zbudowany przez człowieka, może zostać zbudowany przez człowieka.

1
@grgarside Mylicie kod blokady ekranu z blokadą aktywacji. Są to dwa odrębne procesy. Jailbreaks nigdy nie lubił kodów dostępu do ekranu blokady. Blokada aktywacji nie koliduje z Evasi0n, a raczej nie uniemożliwia jej instalacji.

0

Tak, można go ominąć z powodu błędu występującego w systemie iOS w wersji 7.1. Być może zostało to naprawione w 7.1.1, a jeśli nie, to z pewnością będzie w następnej wersji.
Oto renomowane źródło.

Strzec się; wielu oszustów używających ludzi szukających tego jako pojazdu do oszukiwania lub instalowania złośliwego oprogramowania ... Z drugiej strony wiele osób chcących ominąć to sami oszustów ...


-8

W rzeczywistości niektórzy legalni użytkownicy nowego iOS 7 nie są bardzo zadowoleni z tej nowej funkcji. Niektórzy użytkownicy zapomnieli swojego konta iCloud, co czyni je bardzo denerwującym i frustrującym. Przeczytałem tak wiele skarg na ten temat.

W każdym razie ta funkcja nadal nie jest bezpieczna. W moim kraju niektórzy hakerzy mogą ominąć proces aktywacji. Musisz tylko zapłacić około 200 USD lub mniej. Zatem złodziej wciąż może czerpać zyski ze skradzionego iPhone'a, wydając tak niewielką kwotę i sprzedając go za bardzo wysoką cenę. A co jeśli ten haker jest złodziejem? Zyskuje z tego więcej zysków.


1
Podaj informacje o procesie używanym do obejścia aktywacji.
xpereta,

Ta odpowiedź brzmi jak spekulacja. Zauważ też, że to pytanie nie dotyczy „jak dobra jest blokada aktywacyjna”.
MikeF,

2
Z przyjemnością poprę każdą odpowiedź, która dokumentuje, w jaki sposób blokada aktywacji jest pomijana. Czy zatrudniają bandytów, aby przekonać właściciela do zwolnienia blokady?
bmike

Widziałem to kilka dni temu na rynku w centrum Indii, rzeczą, którą zrobił, było to, że wyjął zablokowaną tablicę logiczną, rozluźnił ją za pomocą idealnie działającej płyty i po dodaniu usterki, takiej jak niedziałający ekran, dostał ją wymieniane ze sklepu z jabłkami. Zamieniony telefon, który dostał, był wolny od blokady aktywacyjnej.
killswitch

1
@killswitch Po przejściu przez ten proces nie jest już tym samym iPhone'em.
Andrew Larsson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.