Czy bezpiecznie jest usunąć ~ Library / Developer?


21

W bibliotece użytkownika znajduje się folder programisty z około 3,2 GB miejsca (2,8 GB z DocSets, a reszta głównie z Xcode / iOS DeviceSupport). Miałem zainstalowany Xcode, przypuszczam, że to z tego? Nie korzystam już z Xcode. Czy usunięcie tych folderów ma jakąś wadę? Czy po ponownym zainstalowaniu Xcode nie przywróci to, co jest potrzebne?

Odpowiedzi:


7

Jeśli jedynymi dwoma katalogami w ~ Library / Developer są Xcode i Docsets (lub Shared / Docsets), możesz bezpiecznie usunąć ten folder. Jeśli ponownie zainstalowałeś XCode, odzyskałbyś je (lub zaktualizowane wersje).


1
Jest udostępniony / Dokumentacja / DocSets.
kal-al

W porządku.
stuartp

Czy bezpiecznie jest po prostu usunąć docset? Nie używam XCode, ale potrzebuję go zainstalować dla innego programu (Adobe AIR) i zainstalowanych narzędzi.
1,21 gigawata

34

Nie jest bezpieczne usuwanie wszystkiego z:

~ / Library / Developer

Może to spowodować utratę migawek kopii zapasowych, wszelkich wygenerowanych archiwów dla aplikacji i innych dostosowań ustawionych w XCode IDE.

W szczególności w folderze programisty powinny znajdować się dwa dodatkowe foldery.

„Udostępnione” i „Xcode”

Udostępnione zawiera dokumentację, którą pobrałeś za pomocą Xcode, w zależności od tego, jak pracujesz i od tego, czy masz Internet przez cały czas, możesz nie chcieć go wyrzucać, ale w najgorszym przypadku możesz po prostu pobrać go ponownie, więc jeśli potrzebujesz miejsca, a nie martwiąc się o dokumentację offline, tutaj możesz odzyskać trochę miejsca.

Folder Xcode zawiera dużo i potencjalnie pewne rzeczy, których możesz nie chcieć stracić.

Archiwa

Jeśli korzystasz z funkcji organizatora archiwów Xcodes , usunięcie jej spowoduje usunięcie wszelkich posiadanych archiwów.

DeveloperPortal 5.0.db

Zawiera informacje prawdopodobnie na temat korzystania z iTunes Connect w Xcode, domyślam się, że jest jednorazowy, ale może być konieczna ponowna konfiguracja Xcode, aby porozmawiać z Apple dla dystrybucji App Store itp.

Dane użytkownika

Ogólnie zawiera to wszelkie zmiany wprowadzone w schematach kolorów i motywach czcionek Xcode, a także wszelkie zmiany, które możesz wprowadzić w odniesieniu do skrótów klawiszowych w Xcode, znowu te rzeczy powinny być dość małe i prawdopodobnie nie chcesz ich wyrzucać, jeśli wydałeś ile czasu modyfikujesz ustawienia Xcode, prawdopodobnie po prostu nie chcesz niszczyć wprowadzonych zmian.

Obsługa urządzenia z systemem iOS

Prawdopodobnie niektóre informacje dotyczące urządzeń iOS, do których podłączono się i próbowano użyć w Xcode, powinny być bezpieczne do usunięcia.

DerivedData

Rzeczy w folderze DerivedData można generalnie dość bezpiecznie usunąć, to wszystko, co jest generowane za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk kompilacji w projekcie. Zawiera wygenerowane dzienniki i pliki wykonywalne aplikacji i biblioteki dla wszystkich produktów tworzonych w projekcie.

Migawki

Jeśli użyjesz Xcodes wbudowanych w narzędzia do tworzenia migawek jako środka kontroli wersji, wymazanie twoich migawek usunie możliwość powrotu do starszych migawek.

Dzienniki urządzeń iOS

Bezpieczne do usunięcia, chyba że potrzebujesz dzienników, będziesz wiedział, czy musisz je zachować.

Szablony

Twoje niestandardowe szablony projektów, takie jak UserData, prawdopodobnie po prostu nie chcesz niszczyć wprowadzonych zmian.


-2

Jeśli masz zainstalowaną wersję XCode 4.3 lub nowszą, usunięcie jej powinno być bezpieczne.

Jest napisane tutaj:

https://developer.apple.com/library/ios/documentation/DeveloperTools/Conceptual/WhatsNewXcode/Articles/xcode_4_3.html


4
Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

1
Słowo ostrzeżenia. Pytanie dotyczy ~ / Library / Developer, podczas gdy ta odpowiedź wygląda na odpowiedź / Developer, która jest inną ścieżką.
Jonny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.